Palmira Martinkienė: Kas ir kodėl labiausiai priešinasi visuotiniam nekilnojamojo turto apmokestinimui?

15min.lt

Bet koks, net mažiausias užsiminimas apie galimybę šalyje įvesti naujus mokesčius visuomenėje visada sukelia nemažą erzelį. Ir tai suprantama, nes ši sritis daugiau ar mažiau paliečia visus šalies gyventojus.

Tačiau viešojoje erdvėje girdint bei skaitant itin keistus iškilių ekonomistų pasisakymus tiek prieš Europos Komisijos, tiek prieš Tarptautinio valiutos fondo ne pirmą kartą pateikiamus raginimus civilizuotai susitvarkyti šalies mokestinę sistemą bei prieš praėjusiais metais grupės mokslininkų pateiktas rekomendacijas, tylėti nebeišeina.

Nesigilinant į smulkmenas, primintina, jog, be kitų dalykų, šių trijų skirtingų institucijų specialistai, kurių kompetencija abejoti netenka, ragina kuo greičiau Lietuvą įsivesti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį bei apmokestinti automobilius.

Dalis Lietuvos ekonomistų ir politologų yra patys protingiausi pasaulyje, keliomis galvomis lenkiantys savo kolegas senosios demokratijos šalyse, kur šie mokesčiai sėkmingai funkcionuoja jau ne vienerius metus, todėl jie, išskyrus keletą išsišokėlių, toliau sėkmingai gąsdina tautiečius ir net rafinuotai jiems meluoja, neva šie mokesčiai pirmiausia smogs vargingiausiam visuomenės sluoksniui, nors iš tikrųjų viskas yra atvirkščiai.

Ar pastebėjote, kokie „moksliniai“ argumentai pateikiami, pasisakant prieš minėtų mokesčių įvedimą?

Vis dėlto labiau tikėtina, jog ne tik didžioji visuomenės dalis, bet ir blaiviai protauti sugebantys žurnalistai iki šiol naiviai tiki ponų iš Laisvosios rinkos instituto ir kitų į jų dūdelę pučiančių ekonomistų bei nekilnojamojo turto rinkos magnatų aiškinimais, sąmoningai nuslepiančiais akivaizdžią, jiems patiems asmeniškai nemalonią tiesą: šio mokesčio dėl turimo didelio kiekio nekilnojamojo turto labiausiai ir vengia mūsų visuomenės turtingiausieji sluoksniai, vadinamoji aukštuomenė, tarp kurios, žinia, yra ir visų spalvų bei pakraipų politikų, nuo kurių tiesioginės valios ir priklauso mokesčių likimas.

Savaime suprantama, NT mokesčio, be turtingųjų, kaip velnias kryžiaus bijo ir iš nelegalios veiklos praturtėję piliečiai, kitaip tariant, įvairaus plauko nusikaltėliai, kurių neaiškiais būdais įsigyto nekilnojamojo turto per 25 nepriklausomybės metus niekaip nesugeba suskaičiuoti iš biudžeto pinigų išlaikomos gausios teisėsaugos bei Mokesčių inspekcijos pajėgos.

Tik nepriminkite apie jau egzistuojantį milijoninės vertės nekilnojamojo turto apmokestinimą: šio tipo veikėjai kuo puikiausiai sugeba „susitvarkyti“ ir savo turto vertes, ir kiekius taip, kad nė šuo nesulos.

Be abejo, bet kokių naujų mokesčių įvedimas niekam, įskaitant ir šių eilučių autorę, euforijos nesukelia, tačiau mąstykime logiškai: sparčiai mažėjant darbingo amžiaus bei didėjant pensinio amžiaus žmonių Lietuvoje skaičiui, vienintelė galimybė papildyti nuolat kiaurą mūsų šalies biudžetą bei užtikrinti ateities kartoms galimybę gauti bent tiek padoresnes pensijas yra mokesčių sistemos pertvarka.

Už tai, komentuodami naujausią Europos Komisijos pareiškimą, neseniai viešai pasisakė ir keletas šalies ekonomistų, nurodę būtinybę mažinti darbo jėgos mūsų šalyje apmokestinimą bei apmokestinti turtą. Tačiau jų argumentai dar kartą gali likti tik balsas tyruose, ypač žinant, jog iki naujųjų Seimo rinkimų lieka vis mažiau laiko.

Pirma, kad jie nebus tokie efektyvūs, kaip manoma, nes neva iš jų surinktume tik keliolika niekingų milijonų (tarsi jie, tie milijonai, mėtytųsi ant kelio ir mūsų biudžetui būtų nenaudingi ); antra, kad juos administruoti neva bus vos ne brangiau, nei iš jų gausime pajamų (nors iš tiesų, įvedus visuotinį turto ir pajamų deklaravimą, jokių papildomų administravimo išlaidų nereikėtų arba kaštai būtų minimalūs) ir, trečia – pateikiant klaidinančius emocinio pobūdžio argumentus, neva, vieniša bobutė už savo sukiužusį namelį Balbieriškyje turės mokėti šimtus eurų siekianti metinį NT mokestį, nors iš tikrųjų dėl mažos nekilnojamojo turto vertės nuo tokio mokesčio nemaža dalis vargingiausiųjų šalies gyventojų būtų arba išvis atleisti, arba mokėtų tik simboliškai.

O politikai, pasisakantys prieš visuotinio NT mokesčio įvedimą, pastarąjį dešimtmetį be paliovos kartojo kitą keistą „argumentą“ – kad jį įsivesti vis dar yra „per anksti“. Kitaip tariant, „per anksti“ yra tada, kai jie patys yra valdžioje, net jei ir išpažįsta socialdemokratines vertybes.

Panašaus lygio argumentai įvairiausiomis formomis bemat pasirodo TV ekranuose, vos tik koks nors politiškai nesusipratęs specialistas išdrįsta prasitarti apie būtinybę įsivesti minėtus mokesčius.

Žiūrint reportažus, kurių pagrindinis herojus yra daugiabučio laiptinės tarpdury kalbinamas, iš anksto tendencingai pateikto klausimo klaikiai išgąsdintas pensininkas, neapleidžia mintis, kad, pirma, mūsų žurnalistai, švelniai tariant, yra nekompetentingi, antra, kad jie patys asmeniškai yra suinteresuoti šių mokesčių nebuvimu, nors ir sunku patikėti, kad iš savo atlyginimų kolegos sugebėtų nusipirkti ne vieną prabangų butą ar namą bei įsigyti kelis brangius automobilius.

Nes partijos, kurios išdrįs kelti naujų mokesčių, tegul ir ekonomiškai pagrįstų, įvedimo būtinybę, vargu bau sulauks nekritiškai mąstančios visuomenės palaikymo.

Juoba abejotina, kad mūsų ekspertai ekonomistai, nevyniodami žodžių į tarptautinių terminų vatą, pripažins, kad šių mokesčių įvedimas pirmiausia paliestų geriausiai apsirūpinusius ir mažiausiai socialiai pažeidžiamus ar iš šešėlinės ekonomikos gyvenančius mūsų visuomenės narius, kurie per savo „asmeninius“ politikus bei „asmeninius“ ekonomistus taip įnirtingai jiems ir priešinasi.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
aktuali tema, o

sprendimo nera. Apmokestinti NT reikia ir pirmiausiai tuos, kurie turi privacius namus ar net keleta ju, tegul ir seimos nariu vardais uzrasytus. JAV NT mokesciai priklauso nuo to, kurioje vietoveje yra tas nekilnojamas turtas.Pvz., sostineje ir Palangoje procentas butu didesnis. JAV NT mokesciai kyla kasmet . Po truputi, bet kyla. Tiesa, iki 55 tukst. dol /m uzdirbanti seima, gali ,,uzsaldyti” tax’us-mokescius – pateikus dokumentus, mokesciai nepakeliami. Uz butus mokama zymiai maziau. Velgi, priklausomai nuo vertes, vietove ir t.t. Uz automobilius imamas tik vienkartinis metu mokestis uz kelius. Lengvieji auto moka iki 100 dol. metams uz lipduka. Sunkvezimiu savininku mokestis didesnis.Kasmetiniai mokesciai -tax’ai nuo uzdirbtu pinigu padeda valstybei kontroliuoti ir surinkti mokesciu i SS, musiska Sodra. Labai gaila, kad ,,pasaulinio lygio”… Skaityti daugiau »

neskriauskite komunistų ir kgbistų

komunistai ir kgbistai nusipelnė gyventi geriau.
Kiti, kurie nenusipelnė – gali pasikarti arba emigruoti. Pasirinkimo laisvė – demokratija.

jo...

Tada ir isaiskes ar basa teisesauginku armija is tiesu gyvena skurdziai.Milijonieriai Lietuvoje yra tie kurie turi vykdyti teisinguma kurio Lietuvoje net su ziburiu nerasi.Ar ne is neteisingumo sitie ponai pralobo???Bet kas juos teis???Jie patys saves tikrai niekada neteis.I valdzia ateje kgb komunistai pirmiausiai susitvirtino rysiais su teisesauginkais pakeldamu sau ir jiems atlygynimus.Jus musu nelieciat,mes nepriiminejame jums nepalankius istatymus.Sanderis slaptas,bet gerai mastantis pilietis ta sanderi teisingai ismasto.

turciai isvoge vargsu turtus

Daro viska kad tie vargsai gyvenantys zemiau skurdo rybos kuo greiciau ismirtu.Alhogolis,rukalai,narkotikai,vaistai,nesveikas maistas,atvirkscias teisingumas.Tai viso priemones kaip nusikratyti nuo turciams nebereikalingu nuvargintu zmoniu.Tai mano nuomone,nes galiu gauti saukima i teisma.Nes alhogolio nevartiju,nerukau,cheminiu vaistu nebevartoju,nesveiko maisto nebevslgau,lieka teisingumas atvirksciai.

Seniai ir daug kartų rašiau,

kad turi būti panaikintas Laisvosios rinkos institutas iš kurio pridygo vagių gaujos ir juos ginančių politikierių kaip… Taigi visiem žinoma LLRI yra perykla.

ruta

Priimti istatymus , tai Seimo prerogatyva , bet paziurekime ka gi mes ‘isrenkame’ i ji – partiniu sarasu pavidalu ten vis tupi tie patys subjektai jau pasidare nemenka nauda SAU , asmeniskai is to tupejimo valdzioje .Prisiminkime ‘Rubikono’ juodos buhalterijos skandala ,ten susitepe VISOS sistemines partijos , VISU paslaugos buvo perkamos . O paslaugos , tai istatymu prastumimas kuriu turinys net kirtosi su Konstitucija .Niekas rimtai nenukentejo ..Dabar , manau niekas nepasikeite – tupi tu paciu partiju atstovi .. Ar progresiniai mokesciai todel ir neivedami , nes patys turtingiausi ir tupi -Seime , Vyriausybeje , Prezedenturoje ?Kas remia siuos visus subejktus materialiai per rinkimus ,na , ne eiliniai gi Lietuvos zmones , na o paskui reikia politikams atidirbti , taip… Skaityti daugiau »

Skaudžiai

paliestų ir silpniausius.Paskui tuos mokesčius didintų.

p.Palmira,

paminėjote tik dvi kategorijas piliečių, kuriems itin nepalankus NT apmokestinimas. Tačiau pamiršote dar vieną kategoriją – t.y. tų, kurie per dešimtmečius sąžiningo darbo, priartėję arba jau būdami pensininkai šiaip taip yra pasistatę namus-namelius. Ar būtų sąžininga taikyt tą pačią normą ir jiems?
Todėl siūlau pereiti nuo abstrakčios rašliavos prie konkretikos.
Ženklus papildymas valstybės biudžeto gali rastis įpareigojus teisėtvarką kietai pakratyti turčių šeimų turto kilmę.

Siūlymas

Geriausia yra padaryti tokią padėtį, kai už viską reikia mokėti ir negalima gauti jokios užuovėjos nuo sąskaitų. Siūlyčiau padaryti NT mokestį mokamą kas mėnesį, kad jei pavėluotum sumokėti, ateitų antstolis. Reikia tokių mokesčių, kad visą laiką galvotum, kaip juos apmokėti. Geriausia būtų tada, kai papuoli į avariją, o tau į ligoninę eina sąskaitos apmokėti. Labai gerai yra gyventi tokioje valstybėje, kai nėra jokios užuovėjos ar ramybės. Grįšti sau namo ir prisimeni, kad už stogą virš tavęs dar nesi susimokėjęs, nesvarbu, kad tas stogas sunkiai laikosi. Jautiesi, kaip vergas, kuriam gresia rimbas, jei sustosi medvilnės vagoje. Taip yra JAV. Tai yra labai geras dalykas, nes žmogus turi suktis, kaip voverė rate, kad apmokėtum sąskaitas. Jokios tinginystės. Labai yra blogai, kai žmogus… Skaityti daugiau »

kitas

Palmira Martinkienė – Klaipėdos Prokuratūros atstovė spaudai, turėtų žinoti, kad pas mus privati nuosavybė egzistuoja, ginama Konstitucijos ir yra neliečiama.
Jei aš mokėsiu už savo privatizuotą butą, savo pirktą automobilį ar žemės paveldėtą sklypelį mokestį KAŽKAM, tai bus įrodymas, kad tas KAŽKAS yra tikrasis savininkas, o ne aš.

kitas

kuom tokios rūšies mokesčiai, kaip „visuotinis” skiriasi nuo mafijinio reketo? Kas galėtų paaiškinti?
Tarptautinis Valiutos Fondas nėra kokia labdaringa organizacija. Tai valstybių, sumetusių krūvon savo pinigus, savotiška savišalpos kasa, kur reikalui esant galima pasiskolinti pinigų. Bet papuolusi į negeras globalistų rankas ši organizacija siekia pasaulyje įvesti kokį tai naują bolševizmą naikinant privačią nuosavybę.
Aišku, kad nukentės silpniausieji. Juk turčiai savo pinigus laiko neapmokestintuose ofšorose. Kodėl nepradėjus apmokestinti ofšorus? Kiek mokesčių sumoka bankai? Gal ponia žino?

keista

Keista, radau google tokį straipsnį: PALMIRA MARTINKIENĖ: KODĖL NORVEGŲ „BARNEVERNET“ NEATIMINĖJA VAIKŲ IŠ „JUGOSLAVIJOS”. Tačiau į jį įeiti negalėjau nei per google, nei per Yahoo, nors jį mini užsienio portalai, stebintys mūsų spaudą.
Gal mano kompe koks „vabalas” trukdo? Gal kam kitam pavyktų, tai nukopijuokit ir parodykit jį mums. Tai turėtų padėti atskleisti šios moters rašinių užsakovus. Nes ir 15min rėmėjai yra koks tai įtartinas fondas Norvegijoj.

VaidasVDS

Nėra teisingesnio būdo, kaip turčiai galėtų prisidėti prie visuomenės turtinimo kaip progresiniai mokesčiai, apskaičiuoti nuo visų pajamų, atėmus protingas išlaidas, visai neapmokestinant pačių neturtingiausių.
Lietuvoje, jei ir įvedamas koks nors mokestis, jis labiausiai kerta vargingiausiems, nes neva protingesni turčiai sugalvoja kaip tuos mokesčius slapstyti (paskirstyti, perskirstyti)…

stasys

Eilinis socialinio teisingumo ‘kaldros’ traukimas ,..na apmokestinsite ta privatų tekilnojama turtą ir automobilius, pagal kažkokius sau žinomus teisingumo kriterijus ,.. o autorė užsidės sau bloknote pliusiuką,.. ties grafa SOCIALINĖ LYGYBĖ,.. ir kas nuo to pasikeis ? O gi nieko, surinkimas to mokesčio priklauso nuo gaunamų pajamų iš to segmento. O Jei tas turtas tik turimas ir naudojamas tik asmeniniams poreikiams tenkinti..sodo namelis (trys aukštai), sodyba , butelis nuomai prie pensijos prisidurti. Pabandyk tokį senjorą apmokestinti ..? Mažos stabilios pajamos reiškia tik viena, kad jos viena ar kita forma nusės nekilnojamoje vertybėje,..kuri atstos banke laikomus pinigus ,.o apmokestinti tokias laikomas senoliškas santaupas,dar karta, reikštu pasirašyti sau politinį nuosprendį .. Koks sveiko proto politikas sau ta galį leisti ? atsakymas joks. Bet… Skaityti daugiau »

kitas

gal autorė netyčia žino kiek mokesčių sumoka valstybei bankai?
kiek mokesčių moka MŪSŲ naftą siurbiančios kompanijos? penkis ar devynis procentus? ir kiek mes mokame už ją kartu su akcizais ir PVM?
jei jau grįžtam prie bolševizmo, tai dalintis turėrų visi, o ne įvedinėti naujos rūšies baudžiavą. Juolab, kad naujos technologijos, išvijusios iš darbo rinkos žmones, ne vien turčių išradimas. Tad ir ne vien jiems pelnas turėtų eiti.

elijas

pasaulį didžiuliu tinklu apraizgė bjaurus voras. Jis siekia į savo tinklą suviliot visas museles, kad išsiurbtų jų kraują. Putinas priešinasi, bet ne tam, kad tas museles išvaduotų, o tam, kad pats nori jų kraują siurbti. Tai vadinasi kova dėl lyderystės Naujoje Pasaulio Tvarkoje, kur visos tautos, tyčia keliant chaosą ir kaimyniškas rietenas, bandomos suvaryti į „saugias” sąjungas – Europos sąjungą, Afrkos sąjungą, Abejų Amerikų sąjungą, Azijos sąjungą ar Eurazijos, kuriai nori dominuoti Putinas.

elijas

ponas DeKameronas priklauso tam pačiam Europos Konservatorių ir Reformistų aljansui kaip ir naujasis Lenkijos prezidentas, buvęs EP narys Duda, galimai lietuviškos kilmės, kaip ir Komarovskis, bet kaip ir Sikorskis vedęs žydaitę. DeKameronas siekia reformuot ES, gąsdindamas referendumu dėl išstojimo iš sąjungos. Šis aljansas yra prieš komunistinio Spineli grupės vadovaujamo aljanso siekius federalizuoti ES. Į šių federalistų sąjungą, kuriai priklauso ir mūsiškiai Austrevičius su Guoga, įsijungė ir Paksas su Uspaskichu. Tačiau priešingam sparne pas „reformistus” yra prisiglaudęs Tomaševskis su rusų aljansu. Tai atrodo, kad nematoma ranka manipuliuoja abiem, tarsi kokiam lėlių teatre.

na taip, bolševikėliai...

NT ir progresinius mokesčius moka skandinavai ir dar daug daug šalių.
Neatrodo, kad tose šalyse tiek daug emigracijos ir pasikorimų.
Bet litovcai bolševikėliai užgrobtu turtu ir pajamomis niekaip nepasidalins – net čia cypia ir inkščia 🙂

elijas

taigi, bolševikinė Spineli grupė siekia Europos federacijos per emigracinę politiką su visišku tautų sumaišymu. Kieno tai interesas jau galima spręsti vien iš „liberalų” Pakso su Uspaskichu įstojimą į šią Vengrų komunisto – Joškės Fišerio su Banditu vadovaujamą grupę. Ją remia One World Trust, įkūrusi All-Party Group for World Governance. Tai rotschildų, Fordo ir kt fondų prižiūrimos organizacijos.
Dar Viktoras Rotschildas investavęs ir į „klimato atšilimą”. Moka mokslininkams už „įrodymus”. Tuo pagrindu gali apmokestinti automobilius, gamybą aplamai… kitai tariant, prichvatizavęs jau net orą, gali kontruoliuoti jau visą pasaulį.
Stebėtina, kad žmonės patiki ir paklūsta.
Vienas žydų ekonomstas yra taip pajuokavęs: jei atsirastų pasaulyje bent du- trys išminčiai, kurie išdrįstų pasakyti tiesą, kad karallius nuogas, visa ši apgaulės sistema kaip mat subyrėtų.

Orwell šmėkla

Kur eina tie mūsų mokesčiai?
Vien tik Sorošas prikūrė Europoje apie 200 NVO (nevyriausybinių organizacijų)
Tik iš pradžių Sorošas jas finansavo iš savo spekuliacinių valiuta pinigų.
Vėliau jų finansavimas buvo perleistas valstybių biudžetams.
Nei viena jų nekuria pridėtinės vertės. Vien manipuliacijos protais.
Ir už tas manipuliacijas turime mokėti mes. Labai gudru.

belieka apgailestauti

kad tokie straipsniai neileidziami i vadinamus valstybinius portalus, valstybine televizija. Ten skelbiama tik valdziazmogiu demagogija.

Rusijj teisiami NGO

Administrative Court Cases – at least 27 NGOs Groups that a court has found responsible for failing to register as a “foreign agent” may be fined up to 500,000 rubles (over US$16,000), and their leaders personally – up to 300,000 rubles (approximately $10,000). They are: Association of NGOs in Defense of Voters’ Rights “Golos” (Moscow) –NGO lost the suit Kostroma Center for Support of Public Initiatives (Kostroma) –NGO lost the suit Anti-Discrimination Center “Memorial” (St. Petersburg) – NGO won two administrative cases, but later lost a similar civil suit to the prosecutor’s office and chose to shut down Coming Out (St. Petersburg) – NGO won the administrative case but later lost a similar civil suit to the prosecutor’s office Side… Skaityti daugiau »

žiūrim toliau

The leaders of the following 6 NGOs faced administrative charges personally: Anti-Discrimination Center “Memorial” (St. Petersburg) – NGO won the suit but the organization chose two shut down when it lost a “foreign agent” civil suit to the prosecutor’s office Side by Side LGBT Film Festival (St. Petersburg) – NGO won the suit Coming Out (St. Petersburg) – NGO won the suit Association “Partnership for Development”- NGO lost the suit Kostroma Center for Support of Public Initiatives (Kostroma) – NGO lost the suit Association of NGOs in Defense of Voters’ Rights “Golos” (Moscow) – NGO won the suit V. Official Notices of Violations – at least 29 NGOs The groups below received official orders to “eliminate violations,” i.e. direct orders… Skaityti daugiau »

žiūrim toliau

Warnings Not to Violate the Law – 54 NGOs The groups below were warned of a need to register as “foreign agents” if they plan to carry out “political activities” or receive foreign funding in the future. Kabardino-Balkaria Human Rights Center – regional branch of the “For Human Rights” All-Russian movement (Nalchik) Kostroma Soldiers’ Mothers Committee (Kostroma) Legal Basis (Yekaterinburg) Democratic Center (Voronezh) Volgograd Center for NGO Support (Volgograd) Interregional Committee against Torture (Nizhniy Novgorod) “Man and Law” (Yoshkar-Ola) Institute of Press Development – Siberia (Novosibirsk) “Assistance to Cystic Fibrosis Patients” (Istra, Moscow Region) Amur Social-Ecologic Union (Blagoveshchensk) Amur Environmental Club “Ulukitkan” (Blagoveshchensk) “Phoenix” Foundation (Vladivostok) Ryazan “Memorial” Society (Ryazan) Movement “For Fair Elections” (Kurgan) “Golos – Siberia” Foundation (Novosibirsk)… Skaityti daugiau »

Orwell šmėkla

Visa tai paėmiau iš Human Rights Watch.
Ar ne laikas referendūmininkams suklusti? Štai kiek veltėdžių su visokiais „žaliaisiais” turim išlaikyt iš mokesčių ir vien tam, kad jie pakeistų mūsų mąstymą, pagal kokio tai Rotschildo, Kissinherio su Sorošu planą. Tiesa, dabar Sorošo fundacijai vadovauja toks Chris Stone, bet tai to paties lizdo paukštis.

velnias bijo Kristaus

teisingumo mokesčiai – tai krikščionybė.
o ateistai komunistai, kgbistai baubia ir klykia, pila purvą – taip nenori mokėti 🙂

Orwell šmėkla

Human Rights Watch vadovauja rusų „disidentų”/neokonų universiteto Harvardo auklėtiniai – Joel Motley, James Hog. Mr. Motley is a member of the Council on Foreign Relations. . kitas vadovas – Hassan Elmasry is managing partner and lead portfolio manager at Independent Franchise Partners, LLP. He has 27 years of experience managing equity portfolios for institutional clients. Prior to co-founding Independent Franchise Partners, LLP, Mr. Elmasry was a managing director at Morgan Stanley Investment Management. Hassan holds a Bachelor’s degree in economics and an MBA in finance, both from the University of Chicago. He is a member of the CFA Institute. (tas pats neokonų Council on Forein relation) . Taigi matom, kad ta „nepriklausoma” Žmogaus teisių stebėjimo organizacija, uoliai ginanti homo teises,… Skaityti daugiau »

partškolos mokiniai

gerai polikarpovna partškoloje išmokino kaip gintis nukreipiant dėmesį į šalutines problemas.

< keista  2015-05-26 11:37

Keista, radau google tokį straipsnį: PALMIRA MARTINKIENĖ: KODĖL NORVEGŲ „BARNEVERNET“ NEATIMINĖJA VAIKŲ IŠ „JUGOSLAVIJOS”. Tačiau į jį įeiti negalėjau nei per google, nei per Yahoo, nors jį mini užsienio portalai, stebintys mūsų spaudą.

Negalėjote, nes ne toks pavadinimas, o čia veikianti nuoroda:

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/palmira-martinkiene-kodel-norvegu-barnevernet-neatimineja-vaiku-is-jugoslavu-500-484217

keista

dėkui anonimui. Perskaičiau. Tas ne paukštis, kuris savo lizdą teršia. Taip ir maniau, kad ši pasipūtėlė gins ne lietuvių teisę į savo vaikus. Aiškiai užangažuota neotrockistų propagandistė. Tokia panieka savo tautai su visišku pasitikėjimu norvegų teise, naudojant prievartą prieš šeimą, neva užkardant mažesnę prievartą, tik dar labiau įtikina, kad ji neverta būti mūsų piliete. Gal pats laikas šiai poniai emigruot į Norvegiją? Su vaikais, jei jų, žinoma, turi.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top