Panašu, kad už prisijungimą prie Rusijos nebalsavo dauguma Krymo AR gyventojų

Po penktadienį įvykusio susitikimo su Krymo totorių lyderiais (greičiausiai, su M.Džemilev – A.I. pastaba), remdamasi jų pateiktais duomenimis, ekspremjerė Julija Tymošenko pareiškė, kad už Krymo prisijungimą prie Rusijos vadinamajame „referendume“ balsavo 34% žmonių.

„Pagal Krymo totorių tautos lyderių duomenis, už prisijungimą prie Rusijos balsavo kiek daugiau nei 34 procentai Krymo gyventojų. Ir tai labai panašu į tiesą“, – pasakė ji programos „Šuster Live“ eteryje

Kaip žinoma, nepripažinta Krymo valdžia skelbia, kad beveik 97% kovo 16 d. įvykusio pseudoreferendumo dalyvių pritarė respublikos įjungimui į Rusijos Federacijos sudėtį.

1. Šie duomenys atitinka I.Kučerivos Fondo „Demokratinės iniciatyvos“ ir Kijevo tarptautinio sociologijos instituto (KTSI) sociologinių apklausų, atliktų 2013 m. ir 2014 m. vasario 8–18 dienomis (t.y. paskutinį sykį maždaug prieš mėnesį iki vadinamojo „referendumo“), rezultatus.

Ukrainos sritys Ukraina ir Rusija turi apsijungti į vieną valstybę – 2013 m. apklausa, % Ukraina ir Rusija turi apsijungti į vieną valstybę – 2014 m. vasario 8–18 d. apklausa, %
Krymo AR 35.9 41.0

2. Labai panašūs rezultatai buvo gauti ir 2012 metų apklausoje, kurią atliko R&BG kompanija:

Kaip liudija JTO užsakymu atlikta nauja socialinė apklausa, pirmą kartą per dvidešimt vienerius nepriklausomybės metus Krymo gyventojų, norinčių pusiasalį laikyti autonomija Ukrainos sudėtyje, skaičius sudarė 40% ir viršijo kiekį žmonių, pageidaujančių būti rusiškuoju autonominiu vienetu (38%). BBC Ukrainos tarnybos pranešimu, tyrimus JTO Vystymo programos Krymo atstovybės užsakymu atliko Research & Branding Group kompanija. „Pirmasis šių metų pusmetis lėmė, kaip Krymo gyventojai suvokia pusiasalio politinį teisinį statusą, – sakoma tyrimų išvadose. – Palyginti su 2011 metų birželio mėnesiu, šalininkų, pasisakančių už Krymo autonomiją RF sudėtyje, sumažėjo penkiolika procentų (iki 38%) Krymo autonomijos Ukrainos sudėtyje šalininkų naudai – pastarųjų skaičius išaugo keturiolika procentų (iki 38%)“.

3. 2011–2013 metais Tarptautinio respublikinio instituto kartu su Gallup institutu atliktos visų Krymo pusiasalio gyventojų apklausos (bendra Krymo AR ir Sevastopolio miesto apklausa) užfiksavo, kad Krymo perdavimo iš Ukrainos Rusijai šalininkų skaičiaus lyginamasis svoris krito nuo 33% (2011 m. spalio mėnesį) iki 23% (2013 m. gegužės mėnesį).

4. Krymo totorių ATR televizijos kanalo 2014 m. kovo 6 d. laidoje pateikto klausimo „Ar jūs už Krymo prijungimą prie Rusijos?“ balsavimas parodė, kad pirmiausia būtent Krymo totorių dauguma labiau nei kitos gyvenančios pusiasalyje stambios etninės grupės pasisakė prieš Krymo prijungimą prie Rusijos:

Už – 12,5%
Prieš – 87,4%
Iš viso balsavo: 26984 žmonės.

5. Vadinamojo „referendumo“ rezultatų klastojimo akivaizdžius požymius nurodė A.Kirejevas:

Apie netikėtiną Krymo rajonų ir miestų referendumo dalyvių dinamiką

Krymo referendumo rezultatų, lyginant su exit-poll duomenimis, neatitikimai

Tai, jog 2014 m. kovo 16 d. vadinamojo „referendumo“ vadinamieji „rezultatai“ buvo grubiai suklastoti, o Krymo AR gyventojų valia buvo ciniškai iškreipta, nebuvo paslaptis ir anksčiau. Dabar dar labiau akivaizdu, kaip visa tai akiplėšiškai padaryta. Kaip jau esu ne kartą sakęs, prijungimo prie Rusijos referendumą imperininkams laimėti be falsifikacijų ir nutaikytų automatų vamzdžių neįmanoma net Kryme. Kovo 16 dieną nutaikę ginklus griebėsi ir grubios klastotės.

Pagal šiuos duomenis, mažiausiai du trečdaliai Krymo AR gyventojų nebalsavo už Krymo AR prijungimą prie dabartinės putininės Rusijos. Todėl šiandieninė Ukrainos valdžia, atidavusi agresoriui Krymo AR teritoriją, ne tik nusikalto pagal Konstituciją, bet ir išdavė absoliučią jos gyventojų daugumą.

Dėl to, jog nebuvo laikomasi būtiniausių teisinių referendumo organizavimo sąlygų, nedalyvavo nepriklausomi stebėtojai, buvo nustatyta akivaizdžių klastojimo požymių, vadinamojo 2014 m. kovo 16 d. „referendumo“ vadinamieji „rezultatai“ yra juridiškai niekiniai.

aillarionov.livejournal.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top