Papunkčiui su Vytautu Sinica. Ar bus susidorota su prof. Adu Jakubausku?

Jau du mėnesius tęsiasi skandalas, dirbtinai kurstomas aplink Genocido ir rezistencijos tyrimų centrą. Nors pateikiamas visai kitaip, tai yra dar vienas mūšis kovoje dėl Antrojo pasaulinio karo ir pokario metų lietuvių rezistentų vertinimo.

Vasario pradžioje skelbtoje laidoje aptarėme šios kovos ištakas ir prognozavome, kad V. Valiušaičio atsistatydinimas nieko nepakeis (žr. ČIA).

Dabar klausimas pasiekė atomazgą: Seimo sudaryta darbo grupė „Genocido centro problemai spręsti“ pateikė siūlymą Seimui svarstyti Centro direktoriaus prof. Ado Jakubausko tinkamumą toliau eiti pareigas.

Taigi, Seimas balsuos dėl A. Jakubausko atleidimo. Ir tikrai ne kišimasis į tyrimus ar istorikės M. Jurkutės atleidimas yra šio politinio susidorojimo priežastis. Ar pavyks pašalinti esamą direktorių ir kodėl valdantiesiems taip svarbu jo atsikratyti – papunkčiui laidoje.

Pirmąkart pažadame jums kvietimą į mitingą, tikslesnę informaciją paskelbsime artimiausiomis dienomis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nu, jo

O kas galėtų realiai sutrukdyti, jei jau nuspręsta V.L. ir G.L. I.Š ir V.Č-N lygmenyje?

Pritariu

Kaulai jau mesti. Belieka įgyvendinti, o mums eilinį kartą nuryti. Iki kitų rinkimų brangūslietuvosžmonės.

Rimantas

jeigu bus susidorota su prof. A.Jakubausku teks, apgailestaujant, konstatuoti dėl TS
tolimesnio degradavimo. Pradžia buvo padaryta balsuojant dėl N.Venckienės apkaltos ir
partijos laikysenos Garliavos byloje…

be abejo, kad bus

nes jis nieko nepakenkė Lietuvai, lietuviams.
o tai yra neatleistina valdžiažmogiams – kaip čia bus kažkas valdžioje, be skeleto spintoje?
ir nieko nepavogė, nieko nenuskriaudė – tokiems ne vieta komunistų valdžioje.

Nuomonė

Toks nemotyvuotas ir negarbingas gerb. profesoriaus daktaro A.Jakubausko puldinėjimas nedaro garbės nei Seimo pirmininkei V.Čmilytei, nei jos inicijuotai taip vadinamai komisijai. Labai gaila, kad šios komisijos pirmininkei R.Morkūnaitei – Mikulėnienei, turbūt ir kitiems siekiamam tikslui parinktiems komisijos nariams, trūksta ne tik tokiems tyrimams reikiamos kvalifikacijos, bet elementarių istorijos žinių ir pagarbos savo valstybei, jos istorinei atminčiai. Norisi tikėti, kad Seime neatsiras daug šias intrigas palaikančių žmonių. Labai gaila, kad vyksta tokie dalykai 32 Nepriklausomybės metais. Seimo pirmininkei V.Čmilytei nederėtų reikšti išankstinės nuomonės ir dalyvauti panašių klausimų sprendime, nes jos elgesys jau pademonstravo ištikimybę savo KGBistui tėvui.

Antanas

Manau, kad gal apsilankė ne toje vietoje, arba ne taip pasikalbėjo telefonu, su ta vieta, arba kokį nors laišką pasiuntė ne į tą vietą, o tai jau manau užfiksuota kaip „politiškai valdomas.” Provokatorių manau ir bažnyčioje netrūksta. Jis „geras”, bet dar ne visai. Ieškos buvusių, kai tylėjo kur maišai dokumentų iškeliavo. Paskui kai maišai tapo nepilni – atkeliavo, sakė kad davė priesaiką neatskleisti kaip tie likučiai maišuose atkeliavo, su manau pridirbtais žurnalais.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top