Papunkčiui su Vytautu Sinica: Ar parklupdys Genocido tyrimų centrą?

Po viešo spaudimo atsistatydino iš pradžių Seimo narys prof. Valdas Rakutis, vėliau – ir Genocido ir rezistencijų tyrimo centro patarėjas Vidmantas Valiušaitis. Nors daugiausia kalbama apie asmenis, skandalo ašis visiškai kita. Mažiausiai dešimtmetį Lietuvos laisvės kovotojai vietos ir užsienio veikėjų mėginami pavaizduoti nacių kolaborantais, Holokausto vykdytojais ar tiesiog banditais.

Šiame informaciniame kare Genocido centras buvo ir yra institucija, kuri visada nuosekliai gynė istorinę tiesą ir 1941 m. Sukilimo dalyvių garbingą atminimą. Už tai centras buvo puolamas iki Valiušaičio įdarbinimo ir bus puolamas po to, kol nepasmerks Birželio sukilimo ir jo organizatorių. Apie šios kovos dalyvius ir priežastis siūlome Vytauto Sinicos komentarą papunkčiui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rasa

Ar parklupdys? Viskas priklauso nuo mūsų. 1918 m. vasario 16 mes paskelbėm nepriklausomybę. Kai daugeliui I PK baigėsi, Lietuvos teritorijoje kovos tęsėsi ir ne su viena bet trimis jėgomis: bolševikais, lenkais, bermontininkais. Paryžiuje 1919 m. vykusioje konferencijoje, kur buvo braižomas naujas Europos žemėlapis dirbo lietuvių delegacija , kuri negavo teisės oficialiai dalyvauti posėdžiuose, o Lenkija dalyvavo su savo didybės planu „nuo jūros iki jūros”. Bolševikinė Rusija nors nebuvo pakviesta, bet senosios Rusijos jėgos reiškė pretenzijas į Lietuvą ir galingieji į tai kreipė dėmesį. Ar galim sulyginti to meto spaudimą su šio meto spaudimu? Jei mes neatlaikysim…suprasim kokia silpna ar parsidavusi yra mūsų valdžia. Joje šiuo metu karaliauja, net ne sena nomenklatūra, o jauni žmonės…konservatoriai ir liberalai. Nu tai ką konservatoriai… Skaityti daugiau »

Ipolitas

Su Lenino – Stalino vėliava pirmyn į komunizmo pergalę. Naujųjų Lietuvos politikų, liberaliai komservuotųjų šūkis. Ar klaupsimės prieš juos ant kelių?

Valdas

Prieš genocido tyrimo centrą kovoja raudonveidžiai ir ne žentai, tie kurie paskiepyti raudonuoju komunizmo virusu.

parklupdys...

KGB specams toks darbelis – kaip du pirštus apmyžti.
Per daug struktūrų (tame tarpe VSD,TM,VRM) jų naguose, per daug žmogelių yra priklausomi nuo valdžios…

stasys

Kai atsiranda problema sveika butu problemai surasti sprendimą .Aš nesu tikras jog genocido tyrimo centra puola „putino pakalikai”. Įdeologinė kova už ‘tikrus istorijos puslapius’ labai sėkmingai buvo vykdoma kai centrui vadovavo B.Burauskaitė . Prisiminkite Z.Vaišvilos , Drasos partijos -partiečiu ‘žygius’ nukreiptus į KGB rezervistu sąrašus ? Ar tie žinomi asmenys paviešinti kaip kgb rezervistai nėra siekis sukurti šiltas vieteles ir NE-diskusines temas problemoms ? Vytautai reikia kalbėti ne apie tai kas priešinasi ir kodėl genocido centro veiklai o kieno interesuose kurti ‘istorines tiesas’ kuriose neliktu vietos diskusijai . V.Rakučio ir V.Valiušaičio atvejai rodo jog tam tikra ‘akademinė bendruomenė’prioritetu pasirinko butent tokį elgesį. Dar vakar pasiviešine istorijos fakultetu rektoriai , nenorintis toliau bendradarbiauti su genocido centru ..nėra putino ideologijos vėliavnešiai tai… Skaityti daugiau »

Vienu žodžiu

PLEPYS.

"istorikų" kilmė

„istorikai” puola genocido centrą.
kas tie „istorikai” ?
—-
Tarybiniais metais buvo dvi mokymosi ir mokslo įstaigos, absoliučiai pavaldžios raudoniesiems kolaborantams.
Teisę kuravo KGB ir siuntė mokytis savo bendradarbius – jaunimą, bet su skeletu spintoje – vagis ir iškrypėlius (gal pataloginius vagis daugiau)
O mokytis „istorijos” komunistinė nomenklatūra siuntė savo vaikelius.
—-
pasekmė: neturi Lietuva nei savo teisės, nei savo istorijos (istorikų)

StasySG

GtC bus suardytas dėl to, kad klaidą padarė V Valiušaitis? Nereikėjo jam ten eiti dirbti už simbolinį atlyginimą? Tikriausiai taip. Tai kerštas V Valiušaičiui už jo daugelį straipsnių per pastaruosius 10 metų, kad parodytų tikrų Lietuvos patriotų kovą už nepriklausomybę keičiantis stlinizmo-fašizmo okupacijoms.

Kiek pamenu

Tas centras jau seniai klūpi nuo GRU/KGB agentės Gžybovskos laikų o gal ir nuo pat pradžių. To centro darbuotojiai turi galimybę prieti prie to, kas dar liko neišvogta ir netyčia gali prisiknisti prie visokių dar neišgraibytų bylų (pvz. kokio nors Juozo Vito slapstymosi), todėl ne visi yra pageidaujami toje įstaigoje. O kaip kitaip įgyvendinsi 75 metų įslaptinimą, jei visokie nepatikimi valiušaičiai ten šmėžuos.

Kis

sitaip sklandziai as nesugebesiu pateikti kaip sis protingas jaunuolis,bet savo trigrasi (cia Vyto T. paveldas) ikysiu.Man visas sis zaidimas tikrai kelia kazkoki nerima,juk ne veltui cia lauzomos streles del genocido,Rakucio,ar holokausto.Kiek pamenu,tu nusikalteliu ir zvake nerasi siame sviete,o ju kaulai supuve kieno Magadane ureno kasykluose,o ir cia Lietuvoje.Sis puslapis turi buti uzverstas,bet neuzmirstas,kad ateities kartos nedarytu klaidu.Putinas sau net Davosa organizavo per savo parankini(pamirsau pavarde),o Lietuvoje kur KGB-istu tiek kiek musu armijos,o salimais Kaliningrado sritis prifarsiruota nuo balistiniu raketu ir automatu,tad Nemuna perplaukti gali kiekvienas bent mokantis plaukti.Kaip jus manote,ar nesiruosiama sutikti su duona ir druska dar karta isvaduotoju?Kad sujungti rusija ir Kaliningrada paliko tik 100 km ir isejimas i pietine Baltijos dali bus ivykdytas su kaupu.Toje aferoje sudalyvaus dar… Skaityti daugiau »

   staseli

Vytautas tavę išgirdo, lauk kvietimo į laidą. Šitokio „autoriteto” komentarą perskaitęs, V. Sinica susimąstys, ar teisus esąs…

stasys

staseli  2021-02-2 13:32 ..bel tik susimasto ir to jau su kaupu sočiai, o staseliui ims šviesti saulė .

to vitukui

svarbu, net labai, kad matytumet knygu rinkini… ir tai uzteks, kad duotu daktara uz plepejima. eitu dirbti laukuose, fermoje, o laisvalaikiu plepeti… dirbant bent galvosis…

laikas

12 minuciu apie nieka… laiko gaisintojas

Bet?

O kaip mes čia taip iš šalies stebime ir nemėginame ginti kagebistinės istorikų šutvės persekiojamų asmenų? Gal nutraukime karantiną ir eime draugės Čmilytės vadovaujamo seimo paklausti, kam jis iš tiesų atstovauja; ar lietuvių tautai, ar lietuvių tautos okupaantų išperoms, jei taip gina jų surašytą Lietuvos istoriją?

KODĖL?

Kodėl šių įvykių fone Izraelio pavyzdys visam pasauliui skiepytis (pagardintas „Jerusalema” šoka visi) pradeda įgauti keistą kvapą?

ah1

> KODĖL? – todėl kad virusas myli „macą”.

Al. Kis'ai

Bet juk dabar, kai pašalino Trampą, viskas bus gerai ? Ar iki pilnos laimės dar Landsbergį reikia pašalint ?

> KODĖL?

> 2021-02-2 18:06
https://youtu.be/jqAS5XHKYi8
Vertimas.
0: 54 – gaila, mūsų geriausi siono sūnūs žūsta. Taip,taip,taip Jie patikrino pas juos yra statistika
1: 01 – jie pradėjo tikrinti Kinija, Ispanija , Italija… kada pamatė kad miršta išskirtinai vieni evrejai pas juos prasidėjo tokia panika….
4: 25 Uxanis, jis buvo visas pilnai prikaišiotas G5, jei slaviškasis DNR atlaiko, tai evreju neatlaiko ir todėl jie praranda visą imunitetą ir mažiausias vėjelis ir jie miršta…

O ką šneka Ėlėrtė? Nuoroda:

Genocido centro vadovas teigia institucijoje aptikęs neefektyvumą ir nepotizmą, čia dirbanti istorikė padėtį vadina mobingu

erelis

Po 12 minuciu kalbos supratau, kad reikia uzdaryti ta melo centra! Net geda.

Padėka

Nuoširdus ačiū už tiesą.

Visi jų KOORDINUOTI veiksmai -

žingsnis po žingsnio – tai įkalčiai, padovanoti tyrėjams į rankas. Kažkam kilo pavojus? Vaje, – ardomas ratelis tų, katrie mokėjo archyvuose ,,rasti”, ko užsakovui reikia, ir ,,nematyti, nerasti” ko ,,nereikia”? ,,Grupė draugų” praranda galimybę ,,užchaltūrinti” papildomą ,,eurą – kitą”? Ankstesnė vadovė nesikišdavo, netrukdė kurti ,,naratyvus” pagal užsakymą?
Kaip ten mūsų ŽT ir minties laisvės gynėjai? Ar ginama tik istorijos klastotojų laisvė ir teisė į laisvas istorijos faktų interpretacijas? O su jų ,,naratyvu” nesutampančios mintys naikinamos, kaip neturinčios teisės į minties ir žodžio laisvę? O gal ,,gynėjams” nubrėžtos ribos, ką jie turi ir ko neturi teisės matyti, nors faktas jiems lyg karpa ant nosies tupi?

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top