Papunkčiui su Vytautu Sinica. Masiniai miškų kirtimai – ištekliu laikomos Lietuvos simbolis

Pro Patria

Praėjusią savaitę prie Seimo įvyko protestas dėl masinio miškų kirtimo. Protestuotojus piktina plyni kirtimai ir kirtimai saugomose teritorijose, europiniu lygiu vertingose gamtinėse buveinėse ar net lietuvių tautai istoriškai svarbiose partizanų kovų vietose. Kertama daug, beatodairiškai ir procesas įgauna pagreitį. Aplinkos ministerija, Valstybinė miškų tarnyba ir Valstybinė miškų urėdija sistemingai lengvina miškų kirtimo sąlygas, įteisina tai vis naujose teritorijose. Iš esmės šiandien. Lietuvoje miškas saugomas tik rezervatuose, o visose kitose saugomose teritorijose – draustiniuose, nacionaliniuose ir kituose parkuose – kirtimai galimi ir plačiai vykdomi. Tai reiškia, kad visuomenę piktinantys kirtimai yra formaliai teisėti. Lietuvos įstatymai tiesiog nesaugo nuo žmonių ūkinės veiklos faktiškai jokių Lietuvos miškų, išskyrus mažytę dalį, esančių rezervatuose, kurie sudaro vos 1,3 proc. Lietuvos miškų. Apie tai papunkčiui aiškinasi politologas dr. Vytautas Sinica.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
negaila

man negaila nei cemento, nei lietuviškos medienos, silkių negaila visai… Jei mirti tai su muzika

blue yellow zov marinie

…juoks jama….jau irgi ta daina ruosiausi pacituot……nieko negaila vi saaaaaai…oi oi..

Kur action,kur žalieji?

Kur Lietuvos ekoaktyvistai,kodėl prie medžių neprisirakina,kai tie vakaruose kur ant kelių užpakalius prisiklijuoja,dėl planetos išsaugojimo.

panašu

bijo švarkelio

blue yellow zov marinie

…tie kolxoznyku zalieji ir dzyrina tuos nekaltus medzius,svolaciai…

žemės ūkis šventa karvė

O ne miškai. Nelikus duoklės maistu Maskvai ir pačioje LT mažėjant duonos valgytojų atsirado seniai nebuvusi galimybė reikšmingai, o ne kosmetiškai, išplėsti Lietuvos miškus, sujungti į masyvus mažesnius miškelius, padidinant taip miško ne tik plotą bet ir ekologinę vertę. Kur tau. Paradui vadovauja žemės ūkininkai, valstiečiai, kurie augina mums patiems nereikalingus kviečius ir eksportuoja į šalis, kuriose trūksta maisto dėl besaikio gyventojų dauginasi. Ir kurios paskui, atsilygindamos už maistą eksportuoja į ES ir Lietuvą atliekamus gyventojus. Strategija, ar ne?

taip geriau

dėl besaikio gyventojų dauginimosi

nelaimė

greitai besidauginančios kiaulės puola

Tiesą

pasakius, labai nusivyliau šia papunkčiui laida. Aplinkosaugoje Lietuvai yra kur tobulėti, bet čia buvo išsakytas atviras melas daugelyje punktų (monokultūros, kirtimų „plitimas ir didėjimas” ir daug kitų). Nacionalinis susivienijimas ką tik pačiu kvailiausiu būdu atstūmė miškininkų bendruomenę.

"miškininkų bendruomenė"

O kur jų partija? Štai žemdirbiai turi agresyvią valstiečių partiją, kuri ne tik laiko apgobusi dirvas, ganyklas ir melioracinius griovius, bet ir paglemžusi po savimi bebalsius Žaliuosius. Tai liūdnas paradoksas valstiečių ir žaliųjų sąjunga. O tikri žaliųjų sąjungininkai miškininkai viso labo „bendruomenė”

Sigitas

Nesutinku su p.Vytautu, kad kalti „netobuli” įstatymai , o ne tarnybos ir aišku jaunylis Gentvilas ne prie ko ir ko gero nėra korupcinės dedamosios…O kodėl tokie įstatymai buvo priimti, ar tik ne dėlto, kad kirsti būtų galima „teisėtai”?Mano nuomonė yra kita, visos problemos kyla iš mūsų pačių, t.y. iš visuomenės, kuri susimobilizuoja tik tada kai reikia ginti kieno nors išgalvotas teises….

planeta praranda miškus

miškai kertami nes pasaulyje daugėjant žmonių ir mažėjant miškų natūraliai auga paklausa medienai . Kainos auga irgi ir pirmi neatsispiria pagundai dar pakirsti tie kam labiau stinga pinigų . Lietuviai, brazilai, rusai… o ne švedai, japonai, šveicarai. O planetai didelio skirtumo kur kertama nėra – ji tiesiog praranda miškus

TAIP YRA

Beprotiškai ir beširdiškai kertant Lietuvos miškus, kartu nyksta ir Lietuvių tauta, taip naikindama Apvaizdos duotą gamtos aplinką gyvenimui tarpti.

šviesuomenė gaili tiktais miško

Jau Daukantas pastebėjo kad naikinant miškus silpo tauta, o plynės buvo apgyvendinamos baudžiauninkais žemdirbiais. Prie tarybų valdžios miškų plotai kažkiek padidėjo, bet užtai buvo be gailesčio naikinamos pelkės, kurių ir šiandien niekam negaila, tik tilvikams.

Nuogirda

Nors kalbama, kad Gabrieliaus Landsbergio meiluže yra Monika Navickienė , tačiau taip pat atvirai kalbama, kad ir konservatorių frakcijos seniūnes Seime Radvilės Morkūnaitės-Mikulienienes sūnaus Antano tėvas yra Gabrielius Landsbergis, sako pas juos irgi romanas. Man tai geriau skambėtų sūnaus pavarde – Antanas Landsbergis. Tik reiketu Gabrieliui Austėjos galgi atsiklausti?…

Pagoglinkit būtinai

Pažiūrėkite, paspaudus nuorodą, straipsnyje atsidaro žurnalistinio tyrimo metu parengta Lietuvos valdžios nusikaltėlių schema, kurie tiesiogiai ir užgrobė bei išvogė Snorą. Patiko! Gera iškalbinga informacija: pradedant viršuje nuo nusikaltimo vadovės aferistės Grybauskaitės ir baigiant vagimis advokatais Valiūnu, Sutkiene, Norkumi. https://eer.ru/article/biznes/u79/2020/01/11/1467

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top