Parlamento narė nuo Leiboristų partijos sako, kad turėtų būti suteikta galimybė keisti lytį mirusiems žmonėms

Parlamento narė leiboristė paragino pakeisti įstatymą, kad translyčių asmenų lytis po mirties galėtų būti pakeista oficialiuose dokumentuose.

Praėjusį mėnesį parlamentui raštu pateiktame klausime parlamento narė Šarlotė Nikols (Charlotte Nichols), atstovaujanti Šiauriniam Voringtonui, klausė, ar būtų galima pakeisti 2004 m. Lyties pripažinimo įstatymą (angl. Gender Recognition Act, GRA), „kad jis leistų, jog mirę translyčiai būtų teisiškai prisimenami tos lyties, pagal kurią jie gyveno“.

Atsakydamas į šį klausimą lygybės ministras Stiuartas Andriu (Stuartas Andrew) tvirtino, kad vyriausybė neketina toliau keisti įstatymo.

Jis sakė: „Jei asmuo organizacijoje prieš mirtį naudojosi savo naująja lytimi ir tai buvo jo asmeniniuose įrašuose, tada tikimės, kad organizacija bendraus su jo šeimos nariais, naudodama naująją lytį“.

Ponas Andriu pridūrė, kad „[t]okioms organizacijoms galėtų priklausyti ir Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS)“.

Jo atsakymas paskatino susirūpinimą, kad „saviidentifikavimas NHS taps normaliu reiškiniu“.

Praėjusiais metais beveik 14 000 kampanijos dalyvių (https://www.telegraph.co.uk/politics/2023/03/31/trans-rights-labour-make-easier-change-gender/ )prašė vyriausybės iš dalies pakeisti GRA, kad būtų galima skirti pomirtines ir pagreitintas pašalpas. Nors šis prašymas buvo atmestas, šių metų pradžioje koroneris užregistravo 17 metų translytės paauglės lytį kaip „vyrišką“, o tai, kaip teigiama, buvo pirmasis tokio pobūdžio atvejis.

Maks Samer (Max Summer), gimusi moteriškoslyties, nusižudė 2022 m. gegužės 13 d., kai ja rūpinosi Lankašyro ir Pietų Kambrijos NHS fondo Vaikų ir paauglių psichikos sveikatos tarnyba, kurią koroneris apkaltino prisidėjus prie jos mirties.

Akivaizdžiai absurdiška“

Kalbėdamas apie pastarojo meto įvykius, seras Liemas Foksas (Liam Fox), Šiaurės Somerseto parlamento narys, anksčiau dirbęs gydytoju, sakė: „Tai akivaizdžiai absurdiška, neatitinka faktų ir iškraipo statistiką. Neturėtume skatinti idėjos, kad žmonės gali tiesiog rinktis pasikeisti savo biologinį statusą, ir neturėtume iškraipyti tiesos, kad pritaikytumėm ją prie vis kraštutinesnės ir pavojingesnės ideologijos“.

Buvęs Breksito partijos lyderis Naidžels Faradžas (Nigel Farage) sakė: „Toriai yra „nubudusiųjų“ vyriausybė, kuri apsimeta, kad tokia nėra, ir meluos rinkėjams per kitus rinkimus. Tiesiog pažvelkite į įrodymus“.

Šeimos švietimo fondo atstovė Liusė Marš (Lucy Marsh) sakė: „Labai neramu, kad leiboristai, atrodo, stumia lyties saviidentifikaciją pro užpakalines duris. Jei koroneriams bus leista viešai meluoti apie mirusių vaikų lytį, tai neabejotinai taps slidžiu keliu link saviidentifikavimo normalizavimo NHS. Jei tai bus teisiškai leista, kas sutrukdys registruoti mirtis kaip „nepriklausančio nei vienai iš dviejų lyčių (angl. nonbinary)“ arba registruoti kūdikius kaip priešingos lyties? Vyriausybė turi griežtai stabdyti tai ir užtikrinti, kad NHS būtų pagrįsta realybe, o ne fantazijomis“.

Panelė Nichols pasakojo dienraščiui The Telegraph: „Mano klausimas kyla iš neseniai gautos peticijos dėl Lyties pripažinimo įstatymo pakeitimo, kurią palaikė daugelis mano rinkėjų.“

„Šios peticijos pradžia buvo mano rinkėjos Brianos Gei (Brianna Ghey) nužudymas. Jos gyvenimas buvo žiauriai nutrauktas, kol ji dar nebuvo pakankamai suaugusi, kad būtų oficialiai teisiškai pripažinta, kas ji buvo ir kaip ją prisimins jos šeima, draugai ir mūsų bendruomenė“.

„Tuo metu vyriausybė teigė nemananti, kad reikalingos kokios nors reformos, tačiau mano rinkėjai tai ir toliau man kelia klausimą, ir toliau kalbėsiu su Vyriausybe, kad tai būtų galimybė netektį patyrusioms šeimoms, jei jos to norėtų“.

Šaltinis: msn.com

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top