Partija „Nacionalinis susivienijimas“ įspėja neįvesti nepaprastosios padėties

Partija „Nacionalinis susivienijimas“ (NS) kreipėsi į šalies vadovus ir visuomenę, ragindamas Lietuvoje neįvedinėti nepaprastosios padėties prisidengiant pandemine situacija šalyje.

Partijos teigimu, valdžia turi labai platų veiksmingų priemonių arsenalą, kurio akivaizdžiai pakanka Covid-19 pandemijai suvaldyti ir be antidemokratinių nepaprastosios padėties priemonių.

Pareiškimu reaguojama į pastarojo meto valdančiųjų viešus komentarus, jog yra svarstomas nepaprastosios padėties paskelbimas. Sveikatos apsaugos ministro D. Dulkio teigimu, prie šio klausimo valdantieji žada grįžti po Trijų Karalių šventės.

„Iš Nepaprastosios padėties įstatymo turinio akivaizdu, kad už šių priemonių slypi pavojus po pandemijos priedanga įtvirtinti politinės valdančiosios daugumos diktatūrą, uždraudus bet kokį pilietinį pasipriešinimą (galimai bus draudžiama piliečių pažiūrų reiškimo, žodžio, susirinkimų laisvė ir kt.).

Valdžios ketinimas įvedus nepaprastąją padėtį apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves yra akivaizdžiai perteklinis, o toks sprendimas, jeigu jis būtų įgyvendintas, nuo pat pradžios būtų neteisėtas ir antikonstitucinis.

Raginame šalies Vyriausybę nutraukti žmonių gąsdinimą ir, užuot skleidus paniką visuomenėje, išnaudoti teismus bei kitas Konstitucijoje įtvirtintas teisines priemones karantino pažeidėjams sudrausminti. Kartu kviečiame Lietuvos piliečius būti budriems ir nepasiduoti galimoms provokacijoms, laikytis paskelbtų karantino apribojimų ne tik dėl pandemijos, bet ir tam, kad nebūtų preteksto šalyje įvesti nepaprastąją padėtį“, – teigiama pareiškime.

Nacionalinis susivienijimas atkreipia dėmesį, jog nepaprastosios padėties įvedimas yra absoliučiai kraštutinė priemonė, kuriai pandemija nėra tinkamas pagrindas. Ją įvedus, visoje Lietuvos teritorijoje nustos veikti įprastas šalies valdymas: jį kontroliuos institucija, atsakinga už ekstremalios situacijos ar krizės valdymą, viešosios tvarkos apsaugos komendantūros ir savivaldybių administracijų direktoriai. Prireikus bus galima pasitelkti kariuomenės mobilizacinį rezervą (Įstatymo 7 ir 12 str.).

Tarnybos įgytų teisę bet kuriuo paros laiku įeiti į asmens būstą be teismo sprendimo ir be asmens sutikimo (20 str.). Būtų tikrinamos transporto priemonės, asmenys ir jų bagažas. Esant nepaprastajai padėčiai nustatomas ypatingas maisto produktų bei kitų būtiniausių prekių paskirstymas (tiekimas). Nekontroliuojamai vykdoma asmens pašto siuntų ir jų dokumentų apžiūra ir paėmimas. Esant nepaprastajai padėčiai nebus paisoma susirašinėjimo ir kitokio susižinojimo slaptumo (28 str.), taip pat bus suvaržytos kitos konstitucinės teisės ir laisvės.

„Plačiai komentuojama, jog nėra ko bijoti nepaprastosios padėties, nes esą ją įvedus nebūtina priimti visų nepaprastosios padėties sąlygomis numatytų apribojimų. Mus ramina, kad, tarkime, judėjimo laisvę suvaržysime, o susirašinėjimo laisvės ne. Tačiau tai jau nebe tautos rinktos valdžios rankose esantis klausimas. Kartą priėmus sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo, tikslius suvaržymus ir sąlygas nepaprastosios padėties metu Lietuvoje nustatytų jau nebe Seimas, o faktinę valdžią perimanti, už ekstremalios situaciją valdymą atsakinga ir specialiai tam suformuojama institucija. Seimas nei praktiškai, nei teoriškai negali atsakyti už būsimus jos sprendimus“, – pastebi NS pirmininkas VU profesorius Vytautas Radžvilas.

Pareiškimo autoriai taip pat atkreipia dėmesį, jog nei buvusi, nei esama valdžia galiausiai nesugebėjo užtikrinti efektyvios viruso suvaldymo strategijos, sisteminės partijos skyrė bereikalingą dėmesį viena kitų kaltinimui ir visuomenės gąsdinimui, o nukreipusį visą sveikatos apsaugos sistemos dėmesį kovai su Covid-19 užkratu, iš esmės likimo valiai paliko kitomis ligomis sunkiai sergančius ir mirštančius savo piliečius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Corona gali

atrodyti tik šioks toks nesusipratimas,kai konservatoriai pradės daryti reformas.Tokios mintys kyla,matant kai kuriuos jų patarėjus.Medikai perdaug įtraukti į politiką.Ir nežinia kurie kurių bijo:politikai jų ,ar tie politikų.

Tai būtų

atviras parazitų karas prieš savąją tautą. Jis ir dabar vyksta, tik ne taip ciniškai atvirai.

Tvankstas

Šabesgojams gojų balsas, kaip šunų, nepatenka.

Žemyna

Pritariu NS kreipimuisi! Pagarba!
Jie vieninteliai pažvelgė giliau, jie BUDI.
Toks nebrandžių valdančiųjų žingsnis gali ir pas mus išprovokuoti Baltarusios situaciją.

Žemyna

Priversti kariuomenę kariauti prieš savo tautą – Putino lygio NUSIKALTIMAS.

Deivis

Kovokite su arkliagalvės anarchistų gauja kaip kas išmanote, kenkite visokiausiais būdais. Neklausykit šių liberalmarksistų ir negailėkite jų. Neatsukinėkit kito žando. Reik jiems sakyt, – jūs man žandą, o aš jums sprandą! 🙂

Tvankstas

Žemyna – kuo skiriasi ES demokratija nuo Rusijos demokratijos ar Baltarusijos demokratijos ?
Tas pat demonstrantų daužymas, kaulų laužymas, vandens patrankos, armija prieš piliečius.
Ta pati demokratija, kuri savo galimybėmis auga į drg. Stalino demokratinį centralizmą, šiandien esantį Š. Korėjoje, gal nepriaugs Pol Poto kauptukų demokratijos, nors pagal ‘trendus’ matome tą patį žmonių pavertimą gyvuliais, matyt tokia gojų dalia.

Artėja

Mokslinio Covid’o diktatūra – anksčiau buvo bankų suvairuota Proletariato diktatūra. Raudonojo kovido teroras ne už kalnų.

stasys

Neužtenka pasakyti kad nepritariama . Reikia konkrečiai apibrėžti kas papuola į būtinų priemoniu ,suvaldyti epidemija ,krepšelį. Sveikas protas turėtu padėti nubrėžti raudonas linijas tarp tu priemoniu nesukarinus padėti valstybėje .Aš ne už įpatingos padėties skelbimą , tuo labiau tai neduotų laukiamu rezultatu ir nepadydintų jau turimu priemoniu sarašą .Jei tokiu yra ir galima gauti tik paskelbus papildomus suvaržymus apie tai visuomenė privalo būti informuojama iš anksto duodant laiko pasiruošti .Tokia politika leidžia sudaryti iliuzija jog valdžia turi priemoniu ir planą ir nesielgia kaip valstiečiai ,pirmiau drausti o paskui žiūrėti o kas nutiks ..ar išplauks tas visuomenės interesas į paviršu .V.R.siūlykite alternatyvius sprendimus , manau dabar ne laikas skaičuoti ‘viščiukus’ kitose statistikose .

Radžvilas fatališkai vėluoja

Lietuvoje seniai nepaprastoji padėtis. Geležinė Dalia ją įvedė be jokių protestų. Niekas jos neatšaukė.

Pone Stasy,

jūs galite suvaldyti Didžiosios Troikės produktą dabartinę Kiniją? Kinija dabar tapo savarankiška ir nepriklausoma, o Europa tebevergauja, nežinot?

Arvydas

Stasy,
Nesugebi rašyti taisyklinga lietuvių kalba.

Arvydui

litovskij jazyk jam ne rodnoj…

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top