Pasaulio Ekonomikos Forumo tinklapis užsimena, kad yra „racionalių“ priežasčių sužymėti mikroschemomis jūsų vaikus

Straipsnis teigia, kad yra būdų „etiškai paversti šias nuostabias technologijas mūsų gyvenimo dalimi“.

Naujausia, labai prieštaringai vertinama technologija/politika, kurią Pasaulio Ekonomikos Forumas (World Economic Forum, WEF) ketina ištirti, yra idėja implantuoti stebėjimo lustus žmonėms.

Dar neseniai tie, kurie spėliojo apie ateitį, kurioje tai vyks, būtų atmesti kaip sąmokslo teoretikai, tačiau dabar garsiausias pasaulinio elito informacinis kanalas pranašauja, kad mikroschemų implantai ilgainiui taps tiesiog vartojimo objektu.

O straipsnyje WEF svetainėje pateikiamas atvejis, kai lustų implantavimas vaikams galėtų būti tėvų matomas kaip „tvirtas, racionalus“ žingsnis. Visa tai tarpsta organizacijos interneto svetainės tinklaraščio įraše, skirtame papildytos realybės (AR) ateičiai, kuri vadinama „papildyta visuomene“.

Kaip ir daugelyje kitų WEF ateities su įvairiomis technologijomis scenarijaus epizodų, akcentuojamas „teisingas“ įterpimas, t. y. forumo „vizija“, kuria kryptimi jos turėtų būti plėtojamos, neišvengiamai paminint neapibrėžtus visuomenės tarpininkus, kurie laikys viso to etikos klausimų raktą.

Straipsnyje kalbama apie tariamą platų AR naudingumą žengiantį pirmyn tokiose srityse kaip sveikatos priežiūra, švietimas ir profesinė aplinka, remiantis mintimi, kad turi būti pateiktos gairės, kaip „etiškai“ reguliuoti šią didžiulę potencialią galią – taigi galų gale ją kontroliuoti.

Straipsnyje AR ir panašios technologijos vadinamos transformuojančiomis, bet reikalaujančiomis „teisingos“ paramos, vizijos ir drąsos.“

Ir vėl nėra aišku, kodėl kalbama apie „drąsą“, nebent tai yra eufemizmas, padedantis parduoti gana žiaurias, WEF išsakomas „vizijas“ kaip vaistų pakeitimas smegenų implantais, kurie valdys kūną elektriniais impulsais, ir visų rūšių mikroschemų, įterptų į žmones chirurgiškai, suporavimą su sensoriais, esančiais kėdėje.

Taigi kai „sklandžiai integruojami“ žmogus ir kėdė, Davose įsikūrusi grupė žada staigiai išaugusią visuomenės gyvenimo kokybę.

„Kad ir kaip gąsdinančiai skambėtų mikroschemų implantai, jie sudaro dalį natūralios evoliucijos, kurią patyrė nešiojami objektai. Klausos aparatai ar akiniai daugiau nebėra stigma,“ – skaitome tinklaraščio įraše. „Jie yra aksesuarai ir net laikomi mados dalimi. Panašiai į vartojimo objektus vystysis ir implantai.“

Bet šių tendencijų kritikai tvirtina, kad jų oponavimas neturi nieko bendro su „stigmomis“, greičiau su rimtu susirūpinimu žmogus teisėmis, privatumu ir pačia žmogaus autonomijos sąvoka.

Šaltinis: reclaimthenet.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top