Pasmerkusi Ukrainos opoziciją D. Grybauskaitės komanda dalina nurodymus ukrainiečių tautai

Praėjusią savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai pasmerkė su Viktoro Janukovyčiaus nomenklatūriniu režimu kovojusią Ukrainos opoziciją ir pagrasino tarptautinės bendruomenės „sankcijomis visai Ukrainai“. Arogantišką požiūrį į realios laisvės siekiančią ukrainiečių tautą D. Grybauskaitės komanda demonstruoja ir šiandien.

Antradienį kalbėdama „Žinių radijui“ prezidentės patarėja užsienio politikai Jovita Neliubšienė nurodė ukrainiečiams, kad jie privalo daryti nuvertę V. Janukovyčiaus režimą. „Smurto sustabdymas yra tik pirmas žingsnis link politinės krizės sprendimo. Reikės […] užtikrinti valstybės stabilumą, vykdyti ypatingai sunkias reformas, kurios pareikalaus ne tik politinio elito, bet ir visos visuomenės susitelkimo“, – sakė ponia J. Neliupšienė. 

„Europos Sąjunga neturi grynųjų pinigų, kuriais galėtų nusipirkti Ukrainos piliečių palankumą ar sumokėti už brangiai kainuojančias reformas“, – pabrėžė prezidentės D. Grybauskaitės patarėja. Pasak J. Neliupšienės, Tarptautinio valiutos fondo keliamos sąlygos dėl paskolos „nėra neįgyvendinamos, bet reikalauja pačios Ukrainos pastangų“. 

Prezidentės patarėja taip pat atmetė kritiką, esą D. Grybauskaitės vadovaujama Lietuva nepakankamai aktyviai dalyvavo sprendžiant krizę Ukrainoje ir nevyko į Kijevą tarpininkauti kartu su Vokietijos, Lenkijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrais. 

„Kai žūsta žmonės, nėra laiko tarpininkų grožio konkursams“, – sakė J. Neliupšienė, argumentuodama, kodėl prezidentės D. Grybauskaitės dėmesys pilietinei revoliucijai Ukrainoje buvo itin saikingas. 

Visą laidą klausykitės ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top