Patarėja apie D. Grybauskaitę: „Jinai mano, kad Lietuvos visuomenė subrendo“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad Lietuvos visuomenė yra subrendusi ir pasiruošusi atsakyti į klausimą dėl dvigubos pilietybės, – šiandien duodama interviu „Žinių radijui“ pareiškė jos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

Patarėjos nuomone, pilietybės klausimas gali būti išspręstas tik referendumu. Toks esąs Konstitucinio Teismo išaiškinimas. „Nes niekaip kitaip suteikti dvigubos pilietybės arba užtikrinti, kad Lietuvos piliečiai, kurie Lietuvą paliko po Kovo 11-osios, kad jie turėtų galimybę turėti savo, t.y. Lietuvos, ir kitos šalies pilietybes yra neįmanoma“, – sakė J. Neliupšienė.

Patarėja aiškino, kad pagal Konstituciją prezidentė negali pati sukviesti referendumo.

„Referendumo iniciatyvos teisė priklauso dviem subjektams, t.y. piliečiams ir Seimui, ir manau, kad prezidentė šiuo atveju remtų referendumą dėl dvigubos pilietybės, jinai mano, kad Lietuvos visuomenė subrendo ir yra pasiruošusi atsakyti į šitą klausimą. Žinoma, referendumo, klausimai turi būti labai jautriai, atsargiai suformuluoti, kad pilietybės gavimas netaptų nekontroliuojamu procesu, kur bet kas gali manipuliuoti pilietybės klausimais“, – teigė J. Neliupšienė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
juk uz

Viwna referendumajuk buvo pasirase zmones…net 3 simtus tukst parasu ..nu irka?Buvo suzlugdytas tas referendumas tu paciu kurie sedi valdzioj ..Niekados neiciau uzniekas balsuoti.

Tikrai taip

Daugiau neisiu į jokius referendumus, nes valdžiagyviai mums davė suprasti, kad referendumai ne mūsų nosiai, tai tegu dabar patys ir balsuoja. O mes į Seimą išsirinkisime naują partiją vadovaujamą Gerb. Pranciškaus Šliužo, kurios pagalba ir pasieksime savo tikslų.

keista

Nuo kada taip mano?

123

Kai pasake, kad susikiskit i subines ta pilietybe, tai tada referendumo reikia, o kai pati tauta norejo referendumo, tuomet negalima ir reikia stabdyti.SUSIKISKIT I SUBINES TOKIA DEMOKRATIJA

iki kovo 111

kas gyveno iki kovo 11:
– rusai ir rusakalbiai PRIVALO gauti Lietuvos pilietybę
– išeiviai ir jų vaikai, kadangi jie negyveno iki kovo 11 Lietuvoje – pilietybės negaus.
Visi su šūksniu URA sąmoningai prabalsuos už polikarpovnos pasiūlymą.

 kacius

na o ką mano Tatą? 🙂

Na dar neseniai

buvo sakoma,kad Tauta šiokia ir tokia ir referendume negali spręsti? Taip nenorėta referendumo dėl žemės?Kaip čia taip staigiai ėmė ir „subrendo”?Aaaaa:”visuomenė subrendo”, o kokioje būsenoje Tauta?:)

ridas

Atsikvosekit , Dviguba pilietybe buvo uzdrausta Lietuvos istatymu kuri prieme nesuprantamo mentaliteto seimas . Tauta visa laika norejo dvigubos pilietybes. Dabar nereikia leisti lesu ir murdyti tautos su referendumu del dvigubos pilietybes. Seimas turi atitaisyti ta didziule klaida izeidusia milijonus lietuviu ir seimas turi priimti istatymo pataisa leidziancia lietuviams tureti antra pilietybe , tu saliu kurios priklauso NATO ir ES. Gerbiami dabartinio seimo nariai ir gerbiama Prezidente Skaitykit Konstitucijos 12 straipsni ir keiskit istatyma. Uzmirskit apie tautos referenduma , o pakeisti pilietybes istatyma turi tautos igalioti seimo nariai. Tuom ir pamatysime ko vertas sitas seimas

Įdomu,

kurios Lietuvos tauta subrendo? Jūs kaip norit, o aš balsuosiu taip – jeigu grybauskaitei reikia balsuoti , kad būtų visiems Lietuvos piliečiams dviguba pilietybė balsuosiu prieš, jeigu grybauskaitei reikės, kad piliešiai balsuotų už dvigubą pilietybę tik nusipelnusiems Lietuvai piliečiams – balsuosiu prieš. Ir kas čia gaunasi? Tai nachren reikalingas man toks referendūmasw.

referendumas- tai galimybe suzlugdyti

LR pilietybes islaikyma, igijus kitos salies pilietybe.LR Konstitucijos 12 str.skelbia:„Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas“. Pabreziu – ĮSTATYMAS!!! 2012 m. rugpjucio men. Vilniuje, vyko Pasaulio lietuviu bendruomenes Seimas, kuriame buvo priimta rezoliucija siuo klausimu: ,,Keisti 2011 m. balandžio 1d. įsigaliojus Pilietybės įstatymą į trumpesnį ir paprastesnį, suvienodinant sąlygas visiems emigravusiems: I.,,Lietuvos Respublikos pilietybė išsaugojama, įgijus kitos šalie pilietybę, asmenims (bei jų palikuonims – vaikams, vaikaičiams ir provaikaičiams), kurių tėvai, seneliai ar jie patys buvo Lietuvos piliečiais iki SSSR okupacijos – 1940 m. birželio 15 d.” Primenu, kad pilietybes klausima negalima spresti per tautybe –… Skaityti daugiau »

Taigi

Pagal Konstitucinio teismo nutarimą piliečiai jau neturi referendumo iniciatyvos teisės, turi tik seimas, t.y. galima sakyti, jog Lietuvoje panaikinta tiesioginė demokratija, nes ne visi referendumai reiškia tiesioginę demokratiją, o tik tie, kuriuos inicijuoja piliečiai.
Po tokios ciniškos informacijos, kaip „Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad Lietuvos visuomenė yra subrendusi ir pasiruošusi atsakyti į klausimą dėl dvigubos pilietybės”, net nesinori dalyvauti valdžios inicijuojamuose referendumuose, išskyrus labai svarbius, kaip, pavyzdžiui, parašų kvotos referendumui mažinimą.

Taigi ridui

Dvigubos pilietybės nori emigravę ir gavę kitos valstybės pilietybę, t.y. jie nori turėti teisių, bet pareigų Lietuvai neatliks.

gudi giria

Lietuviai buvo isvyti komunistu sunaikinus pagal vakaru uzsakyma visus fabrikus,gamyklas,laivyna sistemingai naikinamos darbo vietos ir,taip pat uzsakyta sunaikinti zmogu Tauta.Lietuva turi priimta savo konstitucija ir mums galioja,tik ji.O save issirenkati chunta,jau virs dvidesimt metu,Tautai negalioja ju klastotes,tik laiko klausimas ir Lietuva vistiek bus laisva,o referendumu Tauta pasisakys tikrai,kaip,jus glostyti.Referendume samoninga Tauta nedalyvaus.Lai susauke referenduma,kad butu chuntai atimta Lietuvos pilietybe,jug jie atstovauja,ne Lietuvai.

taigiui 19:53

visi žino kokias tu „pareigas” Lietuvai atlieki!…”lapotai, lapotai plat kosalilaja!”

skiriame rasiusiam taigi ridui

Bet kokia pilietybe priemus jau yra pareiga. Sesiolika ES saliu turi dviguba pilietybe . Tame tarpe turtingiausios ES salys ir turi dviguba piletybe . Nebukit atsilikusio mentaliteto , bijodami dvigubos pilietybes . Su dviguba pilietybe ir ateis lietuviai is issivysciusiu saliu su pinigais ir kalbu mokejimu ir taip pakels nustekenta musu sali suteikdami ir darbo vietu ir atlyginimu . Visi dejuoja , kad blogai gyvena , o kad iteisint dviguba pilietybe kazkodel atsiranda baime net tautoje kai kam. Manome , kad visa tauta Lietuvoje ir iseivijos lietuviai turime vieningai siekti dvigubos pilietybes . Lietuviai visur turi buti lietuviai nesvarbu kur jie gyvena ir maza musu tauta esami Vadovai turi ne skaldyti o gerbti ir vienyti. Ir visi turi atsiminti ,… Skaityti daugiau »

ruta

Panele Grybauskaite Tauta tapatina su savo pacios kolaboravimu , tai raudona , tai -sast , jau padejus ant savo bendraminciu , bendrapartieciu komunistu -KGB -u.
Taip reikia suprasti , kai reikia valdziai -Tauta subrendusi Referendumams , tik koks pavojus ju pasturgaliui , viskas , Tauta kvaila , nieko nesupranta , infantili it panasei .Persasi klausimas , kada Tauta atsikratys veidmainiskos , amoralios valdzios ?

Taigi

Tai dabar jau dviguba pilietybė pagerins Lietuvos gyvenimą. Sakė, kad išstojus iš TSRS, Lietuva taps turtinga. Po to, sakė, įstosim į ES, kad praturtėsime. Po to, sako įsivesim eurą, tai kaip turtingi pasidarysime. Dabar sako, kad turtingais Lietuvos gyventojus padarys dviguba pilietybė. Kas po to, kai gyventojų skurdas augs, koks nauja viltis tapti turtingais bus sukurta.

Neisiu niekada į jokį referendumą...

Įdomiai gavosi…praėjo tik pusmetis ir jau tauta subrendo ? Kai Tautos atstovai surinko parašus referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Tauta buvo nesubrendusi. Ale, paaiškinkit kaip taip staigiai subręstama ?Bijau, kad aš nesubrendau…

to Taigi

Pirma- Lietuva negalejo isstoti is SSRS , nes niekuomet nebuvo istojusi, bet buvo SSRS okupuota.
Antra- Lietuvai tampant ES salimi atsirado nebutos galimybes praturteti,
bet tai padaryti didziausia problema yra paciu lietuviu mentalitetas .
Trecia- euro ivedimas yra nuostabi proga tapti tikrais europieciais, bendri pinigai leis mums laisvai prekiauti su visu pasauliu .Euras tai tikra valiuta pripazinta visame pasaulyje.

Visa tai yra labia greit igyvendinama Lietuvoje, jei mentalitetas yra europietiskas-vakarietiskas.

Taigi

Tie piliečiai yra kosmopolitai ir Lietuvos valstybė, nepriklausomybė jiems bus „iki lemputės”. Jiems svarbiausia jų gerovė. „22:04” tai demonstruoja.

Kiek emigrantų piliečių domisi savo valstybe, dalyvauja rinkimuose, referendumuose? 10-13 tūkst., likusiems pilietybė reikalinga tik jų teisėms įgyvendinti, net menkiausios pareigos atlikti – sudalyvauti referendume- jie nenori. Kas kad tokie sudalyvautų, tai jie būtų prieš valstybės nepriklausomybę, nes jie kosmopolitai ir savanaudžiai.

to Taigi one more time

Puciant vejui vieni stato sienas , o kiti stato malunus.
Viskas priklauso nuo mentaliteto.

Per prievartą pilietybės neatima

Jau 1000 kartu pasakyta, kad niekas pilietybes prievarta nenuplesia – patys issizada, noredami tureti „chaliava”, bet juk – ne vaikai, turi zinoti, kad yra istatymas. Kodėl jiems, išsižadėjus Lietuvos pilietybės, ją suteikti ?

Nuomonė

Kokius cirkus krečiam? Nuvažiuoja Lietuvos pilietis į JAV, ten atsižada Lietuvos pilietybės+prisiekia JAV valstybei ir vėl nori gauti Lietuvos pilietybę…virš įžūlumo, ponai.

Anupras

Visuomenė jau ;apdorota;. ;Apdoroti; piliečiai, jums rūpi tik pinigai, o ne pilietinė pareiga. O kodėl tik ES ir NATO šalių? Ar iš kitų šalių antrarūšiai?

Juozapas

Kas per ponizmas, kas per monarchiški mostai:
:
-Mes visos Lietuvos, o taip pat žemių, vandenų ir dausų mielaširdingoji ir išmintingoji ėgi galingoji Valdovė, skelbiamia savo liaudžiai:
Mūsų Didenybė teikiasi manyti, kad Mūsų Didenybės runkeliai jau subrendo.
Laikas pjauti.
:
Raus, pjaus, tarkuos, sunks, kaitins, …
– viskas Tik dėl Jos didenybės, Jos dvaro freilinų bei pažų.
Kad ant karališko švenčių stalo būtų gausu saldumynų.
:
Tik tam juk ir skirti runkeliai.

to Juozapas

Labai tikslus ir geras komentaras.

Antanas

Jei Prezidentė negali suteikti referendumo ( įsakyti, nurodyti ) tai bent nurodo netrukdyti tiems kurie gali. O aš dar įščiose Prezidente subrendau kovoti prieš komunistinį genocidą, stribus, kai kankindavo mamą. Su pagarba Antanas.

 Zita-Antanui

Čia komentuojama apie pilietybę…Referendumas ne įsakymas, ne nurodymas, taigi niekas niekada tokių galių nesuteiks atskiram asmeniui ir net nesvajok.
Referendumas – visuotinis šalies, regiono ar valstybės piliečių apklausos būdas balsuojant dėl tam tikro klausimo patvirtinimo ar atmetimo. Referendumas gali būti rengiamas dėl konstitucijos pakeitimo ar patvirtinimo, išrinktojo atstovo atšaukimo, ar dėl kitų vidaus politikos klausimų. Referendumas dėl teritorinio apsisprendimo vadinamas plebiscitu.

ania?

tai tegu ir pati subresta, po to subrandina seima, teisesauga ir kitus nebrendylas.

To Antanas       2014-11-19 1:37

Kokių dar nežemiškų galių nori suteikti prezidentei ? Asilo beretė-suteikti, nurodyti, na, visai į pievas .

Nesuprantu

tų laisvųjų piliečių ir laisvųjų meninykų – Putinas jiems blogai, bet ir Grybauskaitė irgi blogai. Vis ieško anie to pačio trečio kelio ir nekaip nesuranda… Kažką reikėtų vis tik nuspręsti – su kuo gi jūs kultūros ir kitų dvasingų dalykų meisteriai – su Putinu ar su mūsų visų Lietuvos Prezidente ?

VISKĄ

daro jos įvaizdžio specialistai [ir vaikučiams galveles „glosto” ,ir su senutėmis” bendrauja”, ir poeziją stengiasi įbrukti] nelimpa žmogiškos savybės, nors tu ką…..Garliava nubraukia visas pastangas…Deja.

tO Antanas       2014-11-19 1:37

Paskaitai tokį Antano komentarą ir supranti, kad NESUBRENDO.

D.M.

Atsiprašau visų, bet,mano galva, būtina skirti du dalykus: kai Lietuvos pilietybė kaip antroji(ar N-toji) SUTEIKIAMA ir Lietuvos pilietybės NEPRARADIMO atvejai, kai, esant Lietuvos piliečiu, KITA valstybė (pagal savo teisės aktus-ne pagal LR Konstituciją) jam suteikia savo-KITĄ pilietybę, nereikalaudama išsižadėti turimos/įgytos/esamos-Lietuvos pilietybės. Manau, kad politiškai žymiai svarbiau išdiskutuoti ir išgryninti tuos atvejus, kada Lietuvos pilietybė neprarandama/ išsaugoma (ir tam tikrai nereikia referendumo – pakanka aiškaus įstatymo straipsnio).

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top