Patarėja R. Svetikaitė: Įstatymus reikia pritaikyti prie prezidentės paskelbto informacinio karo sąlygų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė patobulinusi Seimui antrąkart pateikė šiemet spalį atmestas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. Šalies vadovės pasiūlymai dėl kovos su priešiška propaganda antradienį parlamente buvo sutikti palankiai, – praneša BNS.

Už Visuomenės informavimo įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 58 parlamentarai, 7 buvo prieš, 17 susilaikė. Pataisas palaikė konservatoriai, liberalai, didžioji dalis socialdemokratų, taip pat dalis „darbiečių“ ir „tvarkiečių“.

Tuo metu spalį pateiktam pirminiam projekto variantui dėl rusiškos produkcijos mažinimo parlamentas nepritarė ir grąžino iniciatoriams tobulinti.

Naujai pateiktos pataisos numato, kad už karo propagandą, raginimus keisti konstitucinę santvarką ir kėsintis į šalies suverenitetą galėtų būti baudžiami tiek transliuotojai, tiek retransliuotojai. Įstatymo pataisas prezidentė grindžia būtinybe pritaikyti Lietuvos teisės nuostatas prie informacinio karo sąlygų.

„Imtis visuomenės informavimo teisinio reguliavimo pataisų paskatino tai, kad šiuo metu veikiantis teisinis reguliavimas nepritaikytas informacinio karo sąlygoms ir neleidžia efektyviai kovoti su geopolitinės situacijos keliamais iššūkiais, tokiais kaip valstybę menkinančios informacijos skleidimas ir nacionalinio saugumo interesams kenkianti veikla visuomenės informavimo srityje“, – sakė pataisas pristačiusi prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė.

„Informacijos laisvė yra labai svarbi, konstitucinio lygmens teisė, garantuojama kiekvienam iš mūsų. Ne mažiau svarbu užtikrinti, kad dangstantis informacijos laisve nebūtų toleruojami veiksmai, kuriais kėsinamasi į kitas ne mažiau svarbias Konstitucijos ginamas vertybes, todėl informacijos laisvė nesuderinama su nusikalstamais veiksmais, tautinės, rasinės ir socialinės neapykantos, prievartos, dezinformacijos kurstymu, šmeižtu, karo propaganda. Dezinformacijai ir propagandai negali būti taikomi informacijos laisvės standartai“, – kalbėjo patarėja.

Pritarus po pateikimo, pataisas toliau svarstys parlamentiniai komitetai. Svarstymas plenariniame posėdyje numatytas pavasario sesijoje.

Pagal šalies vadovės Seimui teikiamas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, bauda transliuotojams ir retransliuotojams galėtų siekti iki 3 proc. metinių pajamų. Naujas siūlomas priemones D.Grybauskaitė argumentuoja tuo, jog „Lietuva šiuo metu gyvena informacinio karo sąlygomis“.

Įstatymo projektu taip pat siūloma drausti vienus metus teikti valstybės paramą karo propagandą ar raginimus keisti konstitucinę santvarką paskelbusiai žiniasklaidai.

Pagal pataisas, gavus duomenų apie transliuotojų nusikaltimus prieš Lietuvos valstybę ar „nacionaliniam saugumui grėsmę turinčius ryšius su atitinkamomis organizacijomis“, Lietuvos radijo ir televizijos komisija atsisakytų išduoti licenciją.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad rusiškas televizijos programas, per kurias rodoma propaganda, nuolat stebi 15 proc., arba 400 tūkst., Lietuvos gyventojų.

Spalį Seimas nepritarė kitoms prezidentės teiktoms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kuriomis siūlyta mažinti rusiškos televizijos produkcijos transliavimą.

Valstybės vadovė tuomet siūlė įtvirtinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvoje retransliuojamų televizijos programų kiekio turėtų būti oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis, išskyrus specializuotus (teminius) paketus. Šią pataisą ji taip pat grindė padažnėjusiomis informacinėmis atakomis ir priešiška propaganda.

Prezidentūros teigimu, šiuo metu iki 30 proc. visų retransliuojamų programų Lietuvoje sudaro rusiška produkcija.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gerais norais pragaras grįstas

kad labai puikiai atmena visi komunistus – komunizmo statytojus:
– visus išbuožinti,
– geriausius išvežti į Sibirą ir ten nukankinti.
Tai kad tie komunistų geri norai dažniausiai virsta diktatūra.

Taigi

Galimai psichinė ligonė vadovauja valstybei ir visiems gerai, visi patenkinti ir jai subinlaižiauja.

samnanbūlas

Tarp prieškario Vokietijos ir Lietuvos vadovų daug panašumų jų požiūryje į propagandos svarbą, specialiųjų tarnybų vaidmenį,valstybės militarizaciją, parlamento ir demokratijos institutų beprasmybę, diktatūrą, kaimynines valstybes ir t.t. Visgi yra ir esminis skirtumas:vokietis buvo su ūsiukais, o lietuviškas diktatorius-be jų.

prabūdėlis samnanbūlui

Tarp šikengruberinio ir šikengrybo ženkliai daugiau skirtumų. Pas vokišką
šikengruberį nebuvo bedarbystės, masinės girtuoklystės, pederastystės ir t.t.

Kritikas Pikčiurna

Tai ką suminėjo patarėja visai nedera su tuo, kas buvo skelbta apie projektą ir konkrečias pataisas, iš kurių akivaizdžiai matėsi, kad įvedama cenzūra ir ruošiamas dar vienas įrankis diktatūrai. Tai ar skaitė Seimo nariai projektą, ar tik prarijo patarėjos masalą? Velnias paprastai tūno detalėse, o klanas siekia visais įmanomais būdais išlikti valdžioje. Putino Kremliaus agresija yra patogus pretekstas apsimesti patriotais bei suvaržyti pagrįstą kritiką šalies viduje ir taip supanašėti su Putino režimu. Valstybės taip neapginsi, bet su politiniais oponentais susidoroti patogu.

ruta

Vietoje svietimo ir kulturos puoselejimo , pinigai melitarizmui , sovietiniu ‘balvonu’ likimas pasidaro daug ir piniginiu atzvelgiu ,svasrbesnis , negu padorus atlyginimai svietimo ir kulturos darbuotojams .Nejaugi smegenis tiek sukomunizdinti , kad nesuprantama , dar nei vienas diktatorius nesugebejo atsiriboti nuo pasaulio info ? Toks ispudis , kad jei komunistines ideologijos maras buvo paskepitas Lietuvos nomenklaturai , sovietmeciu , tai idiotizmo virusas gyvas iki siol !
Kol komunistines -KGB liekanos dar nepridirbo daugiau kokiu nesamoniu , kurios kertasi su Lietuvos Konstitucija , ar nebutu protinga jas isiusti ten kur joms ir vieta -Rusija ? Ar ir toliaui busime tik stebetojai , kaip Lietuva praranda paskutinius demokratijos svertus , kai Konstitucija patampa TIK butaforijos atributas , Konstituciniu dvasiu grobis ?

Anikė

Ką veikė Seimo tupikai,tupėjo kavinėse,ar bizniuku užsiėmė,kad balsavime dalyvavo tik 82? 59 tupikai buvo palankūs Prezidentės paskelbtoms informacinio karo sąlygoms.Reiškia,tik 42 procentai Seimo narių gali spręsti tokius aktualius
žmonėms klausimus?Vai tai tai,tai dievai…

Trupmenas

Įsiskaitykit į motyvaciją: Įstatymasir cenzūra norima prastumti, nes vyksta propagandinis karas ir valstybė pasijuto neturinti svertų piktavaliams užkardyti. Būtų gal ir galima suprasti jei 1. Būtų aiškiai apibrėžta, kas kėsinasi į valstybės suverenitetą. Juk anot mūsų propagandistų kėsinasi visi referendumininkai, kitamaniai ir tie, kuriems nepatinka mūsų matrioškos blūdas. Anot jų juk pusė skurstančios Lietuvos yra penktoji kolona. Švietimo ministras aiškiai pasakė, kad ir streikuojantys mokytojai yra penktoji kolona. 2. Jei įstatymas įvedamas tik tol, kol vyksta propagandinis karas, vadinasi tai turėtų būti LAIKINAS įstatymas, taikomas tik tam tikromis neordinarinėmis sąlygomis. Vykstant karui turime Nepaprastosios padėties įstatymą ir veikimo mechanizmą, kuriuo ir turėtų pagal Konstituciją valstybė pasinaudoti. Čia pasielgta kur kas gudriau. Nepasakyta, kada tas būsimas įstatymas nustos galios, kaip būtų… Skaityti daugiau »

Ui ui ui

Varge vargeli tu mano, tai šita laborantė, atsiprašant, ir yra vyriausioji Prezidentės patarėja. Galvoj netelpa. Tas tik rodo, kad Grybei jokio patarimo ir protingo žmogaus, kuris galėtų patarti, nėra. Tuomet ir patarinėja kažkas iš Brembliaus ir Lubiankos.

Letas Palmaitis

Malačė Svetikaitė, gal prasimuš į požeminį miestą su auksiniais unitazais! Juk laisvę imta riboti nuo „islamo terorizmo”, o dabar nuo „karo sąlygų” – tegyvuoja fašizmas!

Taigi

Viskas eina iš JAV, pagal jankių nurodymą Lietuvoje kuriama diktatūra ir ne tik Lietuvoje, bet ir kitose jankių banditams parsidavusių valdžių valstybėse.

Povilas

Jeigu gerai supratau, tai man bandoma uždrausti uostyti š-do smarvę, sklindančią iš rytų.
Tai gerai.
Bet yra ir vienas minusas: vietinis š–as dvokia ne mažiau, nei tas importinis.
O brukamas jis man kaip kokybiškas produktas.

Liepa

Nesąmonė.// Tiems išminčiams patarėjams visai smegenai užtemo. Juk realybėj kaip yra,- protinga moteris pirma nusiperka suknelę, o tokias smulkmenas -kaip ridikiulį ir batelius-įsigyja vėliau. Svetikaitė, matyt, išlošė teleloto milijoną, nes pirma įsigyja antikvarinius auskarus, o po to ieško jiems tinkamo …pūsto sijono, pirma nusižiūri lūpų pomadą, o paskui blaškosi beieškodama sarafano.//Normalus žmogus taip keistai nesielgia.//Gėda už moterų giminę. Ką vyrai pagalvos?…

Letas Palmaitis apie maskolių brukama "jankių" mit

Darkart meldžiu pasidomėti istorija: globalizmas gimė ne tarp jankių, bet Cecilio Rhodeso genialioje galvoje: kaip anglosaksiška pasaulio federalizacija. Tuo pagrindu XIX a. pabaigoje Londone susikūrė „Apskritasis salas”, kurio filialas JAV pavadintas Counci on Foreign Relations. 1913 m. Britų Rotšildų dukterinių bankų pastangomis JAV įkurtas nacionalinę valiutą (!) leidžiantis „nacionalinis” bankas – privačių rotšildiškų filialų ir dukterinių bankų susivienijimas Federal Reserve System. Tie metai ir žymi JAV karo dėl nepriklausomybės žlugimą ir britų valdžios atstatymą. Tuo pačių britų bankinių globalistų valdžia padarė pirmą rimtą žingsnį į Cecilio Rhodeso idėjos realizaciją. Po to vyko du sumaniai išprovokuoti karai, Lenino įsodinimas Ordoje ir Hitlerio Vokietijoje, bei senos Europos sumalimas į dulkes. Tai ne „Siono išminčių”, bet Albiono išminčių darbas. Antisemitai to niekad nesupras,… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

brukamą

Letas Palmaitis apie satanofašizmą

Šio termino nevartočiau, nes istoriškai tai konkretus Benito Mussolinio sąjūdis, nieko bendra neturintis su dabartinėmis konotacijomis. Bet konotacijos jau stipriai įtvirtintos makaulėse. Todėl verta prisiminti, kaip po kelių provokacijų, sukėlusių islamo sukilimą, globalistai sukūrė orvelinės naujakalbės štampuką „islamofašizmas”.
Dabar atėjo laikas pavadinti jų valdymą pasaulyje SATANOFAŠIZMU. Panašu, kad po bilderberginės drg. Honneckerio valkirijos leidimo „Lietuva” stengiasi pirmauti šioje srityje.

Juozapas ---Letui

Mielas Prieteliau, jeigu nieko prieš, patarsiu Tamstai truputį. Jūs nerealiai gerai gaudotės geopolitikoje, rašote pasiutusiai teisingai. Vienas problema -kartai galvojate, kad dauguma yra praprusę iki Jūsų lygio. Suprantate, nepakanka paminėti honekerio komsomolcės ir pasakyti kad ji , aure yra mūsų partškolnykės kuratorė bilderberginėje sodomokretinijoje. Tai man aišku. Trupmenui, na dar Liepai su Beta ar Diedukui su s.m. Kiti daugeliu atvejų, patikėkite – nepagauna kampo. Siūlyčiau pabandyti rasti jėgų ir kantrybės paaiškinti kiek detaliau, schemaute padėlioti. Kartais Jūs tai padarote tiesiog genialiai – vadinasi tikrai galite. Esu vienu sprindžiu aukštesnis bendroje runkelių lysvėje, skaitau ir domiuosi daugiau nei statistinis tūlas. Kaip-taip, bet stengiuosi. Man Jus skaitant dažnai lūpa atvypsta- čia dėl to ,kad daug maž nemaža dalim jau galiu suvokti ką… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

apie Letą Palmaitį…
nebloga pirma 20:44 komentaro dalis.
Bet…
Kas tau, Letai, leido Dievo vardu išvedžioti, kad Dievas palaiko šiuolaikinę islamišką salafiją? Nebijai padaryti mirtinos nuodėmės?
Norėčiau pasakyti, kad nei aš, nei tu negalime pasakyti, ką konkrečiai palaiko Dievas, ypač kalbant apie konkrečius žmones ar žmonių grupes, nes juk tikriausiai žinai, kad Dievas nėra asmenų gerbėjas.
Man labai nepatinka, ką ta „salafija” ar jos dalis padarė su vaikais vakar Palestinoje, ką ji daro, prisidengusi Islamo valstybės vardu. Tai ne tik, kad nepatinka, tai netgi labai pasibjaurėtina.
Mes nugalėsime tą mūsišką, vakarietišką ir kitokį blogį ir be tų idiotų-fanatikų. Ir Dievas mums tikrai padės…

Letas Juozapui

Komentarai skiriami tiems, kurie gaudosi, pirmiausiai – publikacijų autoriams. Kad mes čia diskutuojame tarp savęs nėra gerai, darome iš bėdos, neturėdami kito forumo. Yra vilties, kad susigaudo (bent turi susigaudyti) tie, kurie turi įtakos procesams. Šiaip galiu prisipažinti, kad jei kada ir „pataikau į dešimtuką”, tai tik todėl, kad išėjau neblogą salafijos mokyklą bendraudamas su Kavkazcdentro čečėnais per Čečėnų karus. Iki jų aš irgi tikėjau demokratijomis. Keista, kad salafitai sugebėjo padaryti mane daugiau krikščioniu. Tokie yra mums nesuvokiami D-vo keliai. Reikia ne komentarų, bet publikacijų. Kol jų nėra, patariu skaityti Kavkazcentrą – bent nepakenks. Krikščioniui suprasti islamą visai ne pro šalį. Dabar esu įsitikinęs, kad pasaulyje vyksta vienas abraominis procesas, kuris iš esmės mesijinis, nesvarbu, kaip tarp savęs peštųsi krikščionys… Skaityti daugiau »

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top