Patobulintas eutanazijos projektas grįžta į Seimą

Raimonda Ramelienė | „Lietuvos žinios“

Seime – atnaujintas Eutanazijos įstatymo projektas. Neabejojama, kad šis teisės aktas, kaip ir ankstesnis, prieš septynis mėnesius pateiktas, įžiebs diskusijų laužą. Tarp politikų netrūksta manančiųjų, kad civilizuotoje valstybėje apskritai negalima svarstyti eutanazijos klausimo.

Seimo narė socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė tvirtai laikosi nuomonės, kad mirti taip, kaip pats pasirenka, yra kiekvieno žmogaus teisė. Politikė įregistravo antrą – patobulintą – Eutanazijos įstatymo projektą.

Pirmasis jos siūlymas myriop pasmerktiems ir nepakeliamą skausmą kenčiantiems žmonėms suteikti galimybę sąmoningai nutraukti gyvybę sulaukė nevienareikšmiškų vertinimų. Mūru prieš eutanazijos idėją tuomet stojo gausus Seimo narių, medikų bendruomenės, Bažnyčios atstovų būrys. Tačiau kritika M. A. Pavilionienei nebaisi. Ji LŽ tikino sulaukianti daugybės sunkiai sergančių ligonių laiškų, kuriuose prašoma pagaliau įteisinti eutanaziją.

„Aš myliu žmones ir nenoriu, kad jie kentėtų“, – aiškino Žmogaus teisių komitete (ŽTK) dirbanti parlamentarė.

Padėtų išeiti oriai

Anot M. A. Pavilionienės, atsižvelgiant į teisės specialistų pastabas, įstatymo projektas buvo šiek tiek patikslintas. Kadangi pirmasis variantas iš Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkės buvo išbrauktas net neleidus jo pristatyti, politikė prieš pavasario sesiją vėl sumanė pasinaudoti iniciatyvos teise.

„Esu įsitikinusi, kad mirti taip, kaip pats pasirenka, yra žmogaus teisė. Kaip ir teisė gimti ir gyventi“, – LŽ sakė socialdemokratė. Seimo narė pasakojo, kad jos įsitikinimą dėl eutanazijos būtinumo sustiprino neseniai pamatytas filmas „Nepažįstate Džeko“ („You Don’t Know Jack“), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka garsus amerikiečių aktorius Alas Pacino. Daktaru Mirtimi pramintas jo herojus kaip tik ir stengėsi įteisinti eutanaziją.

„Aš tikiu, kad anksčiau ar vėliau toks įstatymas Lietuvoje bus priimtas“, – pažymėjo M. A. Pavilionienė. Pirmajam įstatymo variantui daugiausia priekaištauta dėl to, kad jį priėmus neva būtų sudarytos sąlygos piktnaudžiauti, specialiai marinti žmonės, o ligoniai per prievartą būtų verčiami donorais.

„Visi saugikliai yra sudėti, dešimt kartų viskas bus tikrinama ir pertikrinama. Visuomet yra galimybė atsisakyti. Man šis įstatymas pasirodė net per daug biurokratiškas“, – sakė Seimo narė.

Politikė prisipažino esanti netikinti ir nusiteikusi prieš žmogaus kančią. „Nesuprantu, kodėl krikščionybė, katalikybė verčia žmogų kentėti. Aš myliu žmogų. Todėl ir nenoriu, kad jis kentėtų. Be to, gerbiu žmogaus orumą ir noriu, kad jis išeitų kaip asmenybė“, – savo nuomonę dėstė M. A. Pavilionienė. Pasak jos, mūsų visuomenė „yra labai provinciali“, nesupranta, kas yra žmogaus laisva valia, pasirinkimas, teisė.

Nužmogėjimo ženklas

Seimo ŽTK vicepirmininko konservatoriaus Manto Adomėno teigimu, siekis įteisinti eutanaziją – „kultūros nužmogėjimo ženklas“.

„Tai tiesiog gyvybės negerbimas. Priešinsimės kaip išmanydami. Labai tikiuosi, kad projektas nepasieks Seimo salės. Labai tikiuosi, kad kitame parlamente nebus žmonių, kurie atstovauja mirties kultūrai. Yra klausimų, kurie civilizuotoje visuomenėje negali būti keliami“, – LŽ pareiškė parlamentaras.

Griežtas eutanazijos priešininkas – ir Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas konservatorius Antanas Matulas. „Lietuvoje neišnaudojamos visos paliatyviosios medicinos, skausmo mažinimo, slaugos galimybės. Todėl siūlyti įteisinti eutanaziją – visiškai nesąmoninga. Darysime viską, kad projektas nebūtų net svarstomas. Žmogus privalo turėti galimybę pasenti ir numirti natūraliai, o valstybė turi užtikrinti, kad ta mirtis būtų ori, be skausmo. Šiuolaikinės technologijos tą padaryti leidžia“, – LŽ pažymėjo jis.

A. Matulas įsitikinęs, kad Lietuvoje iš viso negalima svarstyti eutanazijos įteisinimo. „Valstybėje, kuri neužtikrina orios senatvės, tinkamos medicininės priežiūros, deramo skausmo malšinimo, nesugeba aprūpinti medikamentais, eutanazija prilygtų žudymo įteisinimui“, – sakė parlamentaras.

ŽTK narė liberalė Dalia Kuodytė prisipažino daug apie šiuos klausimus galvojusi. „Greičiau pritarčiau. Visiškai pritarčiau vadinamajai pasyviajai eutanazijai. Kad žinodamas, jog vilties pasveikti nebėra, tačiau būdamas dar blaivaus proto žmogus turėtų teisę pareikšti nuomonę dėl palaikomųjų priemonių atjungimo“, – LŽ teigė parlamentarė. Ji sutiko, kad panašūs projektai kelią skinasi labai sunkiai. „Tačiau manau, kad apie tai reikia diskutuoti, kalbėtis su žmonėmis, atlikti visuomenės nuomonės tyrimus“, – sakė D. Kuodytė.

Būtinos diskusijos

Pernai rugpjūtį pasirodžius pirmajam įstatymo projektui Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė siūlymą įteisinti eutanaziją dėl galimo piktnaudžiavimo pavadinimo labai pavojingu dalyku. „Aš laikausi tokios taisyklės gyvenime – kad kiekvienas gimstame ir atsinešame savo likimą. Kokį atsinešame, tokį turime“, – tuomet sakė parlamento vadovė.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė anksčiau yra užsiminusi apie diskusijų šiuo klausimu reikalingumą. „Turime Belgijos pavyzdį, kur tėvai gali nuspręsti dėl eutanazijos savo vaikui. Tai naujai priimtas įstatymas, sukėlęs daug diskusijų. Todėl manau, kad taip pat turime pradėti apie tai diskutuoti. Manau, kad toks įstatymas padėtų išspręsti žmogaus, kuriam sudėtinga gyventi, problemas. Tačiau tai tik diskusijų pradžia“, – prieš kelis mėnesius yra pažymėjusi R. Šalaševičiūtė.

Eutanazija legalizuota Nyderlanduose, Belgijoje, Liuksemburge. 2014 metų pradžioje Belgijos parlamentas įteisino sunkia ir mirtina liga sergančių nepilnamečių eutanaziją, be jokio amžiaus apribojimo, remiantis paties vaiko apsisprendimu mirti, psichologui patvirtinus, kad jis yra pajėgus tai nuspręsti, taip pat su tėvų sutikimu. Nyderlanduose eutanazija leidžiama nuo 12 metų.

Teisę sąmoningai nutraukti gyvybę turi ir penkių JAV valstijų – Vermonto, Oregono, Vašingtono, Naujosios Meksikos ir Montanos – gyventojai. Kai kuriose valstybėse, pavyzdžiui, Indijoje, Meksikoje, yra legali pasyvioji eutanazija, kai nepagydomai sergančiam ligoniui nebetaikomas gydymas, kuris tik pailgintų jo kančias.

lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
71 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
JAUNAS

arabas susuko protelį..

pamirso istvirkele, kad

Viltis mirsta paskutine! Zmogus gimsta ne pagal Savo uzsakyma, bet pagal Kurejo valia! Ateistei, bedievei vikas galima – istvirkauti su arabu (musulmonas), myletis su gejais ir t.t Stabdykime rinkimus pagal sarasus, kad kuo maziau Seime butu tokiu nevisprociu. Esame kriskcioniska slais ir tik Dievo valioje gimimas ir mirtis.

reikia padėti oriai

komunistams, kgbistams, pedofilams reikia padėti išeiti oriai.
partizanai tą puikiai darydavo.

Aš nei už,

nei prieš.Ir taip baisu,ir kitaip baiosu.Tik viena aišku,kad reikia geros medicinos,senelių namų ir atjautos.

Gal pirma reiktų

sudaryti sąlygas žmogui oriai gyventi.Padaryti Sveikatos apsaugą prioritetine sritimi.Kai ligonis,pvz.,su išvarža nelauks eilėje pas neurologą ar neurochirurgą mėnesį ar du,begalvodamas,kaip jam greičiau numirti iš skausmo,tada nereiks ir eutanazijos.

Vakar televizijos reportaže

rodo ligonių rankeles ir suprask,kad juos visus į dujų kamerą?Kažkas siaubingo.Juk daugelis iš jų dar turi viltį,kas neturi,tam turi padėti medicina.Juk visi dar kiek pagyvenę išeis.Žinoma,jei kančios nepakeliamos ir žmogus nepaguldomas į ligoninę,jis žudosi.Čia valstybės,kuri nesuteikia med.pagalbos problema.

Žmonės pasijuto nesaugūs,kei

neįmanoma gauti talonų pas gydytoją.O tas dar pasako,kad dar kentėk.Susideda skausmai,finansų trūkumas,depresija…Krūva valstybės neišspręstų problemų…

Mokama medicina dar

kiek žmoniškai kalba su žmogumi,o nemokama irgi mokama,nes jau žmogui pasakoma,kiek duoti.Senelių namai brangūs.Jei jų būtų daugiau,gal atpigtų?

Tai tegul būna įstatymas,kad

ligonis pats gautų tų nuodų ir tegul sprendžia pats?

Kad ponia taip

rūpintųsi kitų gyvenimais,kaip rūpinasi savo mirtimi…Pas mus rajone tikrai senus žmones paguldo ir slaugo iki kol jie akis užmerkia.

Šventame Rašte

parašyta,kad žmogui paruošta „daug buveinių”..Gal tikrai jis vis atgimsta?

siandien

Vasario 26 d. 10 val. signataras Zigmas Vaišvila spaudos konferencijoje Seime aptars tai, kas nutylima apie Graikijos vyriausybės derybas su euro zonos šalimis, nes tikrųjų tikslų viešai neatskleidė nė viena šių derybų šalis.
tiesiog.transl. http://www.alkas.lt

Keista

Abortų šalininkė kalba apie žmogaus teisę mirti kaip teisę GIMTI ir GYVENTI?
Kaip tada jam gimti, jei tai pagal ponios nuomonę ne jo, o moters teisė jo negimdyti?

Liepa

Pavilionienė yra pavyzdys,įrodantis, kad aukštas IQ turėjimas yra nepakankama sąlyga būti Žmogumi.//Protas,nedraugaujantis su Širdimi,yra šaltas,ciniškas ir nevertinantis Gyvenimo.//
Šitoji seimūnė privalėtų rūpintis,kad LT gyventojams būtų realiai prieinamos šiuolaikinės medicinos paslaugos, modernūs vaistai,tinkama slauga, reabilitacija;kad kiekvienas visuomenės narys rastų savo vietą po Tėviškės Saule, pagal savo išgales prisidėtų savo darbu,turimais gebėjimais prie socialiai,ekonomiškai ir moraliai saugių bendruomenių kūrimo.// Deja,griauti lengviau nei užsiimti prasmingais ir reikalingais darbais…

ruta

Kiekvienas , net pagal Lietuvos Konstitucija , gali tureti savo nuomone , ja reiksti …, bet kai tai daro visokios ausrines -marinos , jau ne syki pasizymejusios butent tais klausimais/ homoseksualu ir t.t./ , kurie gausiai finansuojami tai Noevegijos , tai Danijos , tai is karto turi pradeti ziureti kas gi si syki uzsako muzika , nes ausrines -marinos , kaip parode gyvenimas , nieko seip sau nedaro ..

Lietuvoje daug

žmonių serga depresija,kiti tik trumpalaike.Tada nori numirti,tai tikrai prašys eutanazijos.

Nu blyn įdomu

kaip socdemų gerbėjai gali balsuoti už tokias pavianas kaip ši. Kur žiūri socdeminė verchuška užsisėdę ant dviejų kėdžių Butkevičius, Sysas, Blinkevičiūtė, Vėsaitė, Sabatauskas ir kiti verchuškos veikėjai. Ir kiek gali šių judų gerbėjai balsuoti už juos.

Kvaliai

nori atidaryti pandoros skrynią ir pažiūrėti, kas bus.

dėmesio

štai kam skirtos sarašinės išgamos.

TFU

SUBINIŲ SPECIALISTĖ PRABILO.

Mix

„Politikė prisipažino esanti netikinti” – štai čia ir visa esmė! Tokių žmonių politikoje neturi būti, nes jie visose srityse yra griovėjai, o ne kūrėjai. Be tikėjimo žmogus yra niekas, siauro mąstymo ir proto.

Žmogaus gimimas,

gyvenimas,mirtis,palydėjimas.Tai didinga.Padėti žmogui gyventi.”Padėkite nešioti vieni kitų naštas”…

Laima

Povilioniene teisi.Toki istatyma reikejo priimti jau seniai.Lietuviai,kada jus is provincialiu davatku tapsite siuolaikiniais.Vaizduojates esantys giliai tikinciais ivairiomis pasakomis,taciau daugiausia nusikaltimu daranti tauta,tai ir zmogzudystes ir savizudybes.Jus savo vistideje,kuri vadinasi Lietuva uzsikonservavote amziams ir jums atrodo kad tik lietuviai zino kaip reikia teisingai gyventi.O kas liecia eutanazija,tai as nenoreciau kankintis pries mirti,arba tapus darzove buti nepakeliama nasta artimiesiems.Norite kenteti,tai jusu asmeninis reikalas,bet neturite teises ta versti daryti kitiems.

Raigerdas

Schema yra labai paprasta. Štai senas žmogus, papuola į senelių namus. Ir ligos atveju, socialinis darbuotojas duoda tiems seneliams antidepresantų ar kitokių sintetinių narkotikų. Jie pradeda žaloti žmogaus sveikatą galutinai. Komplikuotis gali labai daug dalykų, todėl žmogaus kūnas gali patirti tikrai didelius skausmus. Faktiškai eutanaziją reikėtų pasiūlyti tiems, kas nugydė šitus žmones iki tokio laipsnio. Bet už tai nėra jokios atsakomybės, todėl šituos vargšus žmogelius reikia pribaigti galutinai. Per tą laiką, tas žmogus, suvalgė vaistų, gal būt, ne vieną kilogramą. Jo sveikata pašlijo, bet už tai jis davė pelną socialiniam darbuotojui, medikams ir farmacininkams. Faktiškai tas žmogus yra „atidirbta medžiaga” ir ją reikia pašalinti. Aš tūkstantį kartų rašiau apie POLITIKŲ PASIŪLYMUS. Bet mūsų tautoje PRAKTIKA yra nesuprantamas dalykas. Žmonės tiek… Skaityti daugiau »

Kad ir  daugeliu

atvejų mano įsitikinimai kitokie(kai kurioms mintims pritariu poniai Marijai kitomis temomis),man labai patinka,kad yra tokia M.A.Pavilionienė.Ir linkiu jai gyventi šimtą metų.Būtų labai liūdna,jei jos nebūtų.Man jos ,kaip ir kiekvieno gailėtų.Man įdomu įvairovė…Tačiau nereiktų labai susireikšminti ir galvoti,kad esi kažkuo labai išskirtinis,kad prieš mirtį būtų sunku būti apmazgotam gailestingų rankų…

Labai liūdna,kai

išgirsti,kad kažkas mirė…”Neklausk,kam skambina varpai…”

perteiksiu

mano kaimynas valgo taip, kad praviduriuoja. Todėl ir aš turėčiau taip pat valgyti, kad praviduriuočiau. … Tokia Povilionienęs mąstysena.

>Laima

Todėl ir kalbam,kad reikia,jog žmogus nekentėtų,kad žmogus jaustų valstybės paramą,atjautą,palaikymą,gailestingumą,meilę…Tik tai mus daro tikru žmogumi,kitaip…Jūs privalote leisti savo vaikams šias savybes ugdytis,jus slaugant.Kitaip jie neteks savo geriausios dalies…negi žmogus,jaunimas tik tam,kad vartotų,kūną,maistą,daiktus,kad vartotų.Žmonija atrofuosis.
Kad valstybė grobtų senukus ir juos puoselėtų,juokais žinoma…Kokia turtinga būtų atjauta,meile,ramybe,pagalba,bičiulyste.Putinui tokios neįveikt.

kuo skiriasi savizudybe nuo eutanazijos

savizudybe yra gedingas veiksmas atliekamas savo paties rankomis, eutanazija- orus pasitraukimas is gyvenimo kuri uz jus atliks gerai apmokamas pasalinis asmuo.
Stebetina kad toks istatymas dar nepriimtas. Juk statistika byloja, kad esame kone tinkamiausia salis pasaulyje savizudybiu iteisinimui. Taip vienu suviu galima tuzina zuikiu nupilt.Ir savizudybiu statistika pagerinsim, ir BVP pakils, ir sutaupysim lesas skiriamas beviltiskiem ligoniam, ir naujos pasaulio tvarkos seimininkai liks patenkinti, ir koki nepalanku pilieti bus zymiai paprasciau i uztarnauta poilsi palydet…
Manau, kad toks įstatymas padėtų išspręsti žmogaus, kuriam sudėtinga gyventi, problemas. Tačiau tai tik diskusijų pradžia“, – prieš kelis mėnesius yra pažymėjusi R. Šalaševičiūtė.(Citata is straipsnio)

Letas Palmaitis

Be abejo, mirti taip, kaip pats GALI pasirinkti, yra žmogaus valia, tačiau ar tai bus „kiekvieno žmogaus”, ar sistemos valia pagal žmogaus „naudingumo visuomenei” kriterijus? Tokie „kvaili” klausimai nesvarstomi – ką Jūs sakote! Kaip drįstate! Tačiau nereikia itin ilgai abejoti, kad su laiku ir pedofilų „teisės” bus įteisintos. Apie tai paskaitykite dar pieš gerą dešimtmetį surašytuose „Seimo įstatymų projektuose”. Tik tada dar nebuvo atsižvelgta į automatinį eutanazijos vykdymą pagal bankinės sąskaitos augimą / neaugimą, į tai, kad biočipų niekas neimplantuos, bet organizmas bus betarpiškai sujungtas su internetu biorobotizacija, bei į ateityje subendrintą elektroninį „pasą”-bankinę kortelę (su kiekvienam priskirtu mobiliuoju numeriu bei išėjimo į internetą kodu): lietuvosnaikinimas.wikifoundry.com/page/LR+Seimo+projektų+paketas Taigi Jeronimas Prūsas šypsosi, tikintieji Demokratija važinėja gatvėmis su garsiakalbiais per eilinį rinkiminį cirką,… Skaityti daugiau »

Poniai/ ar panelei Laimai

Siūlau Jums, kaip šiuolaikinei, pasidomėti ne provincialių davatkų (Jūsų vertinimas), bet pasaulinio lygio akademiko, penkių knygų autoriaus Jurgio Brėdikio mintimis ir žinojimu, pagrįstu tyrimais ir sukaupta patirtimi, gal tada tokių šiuolaikinių kvailysčių nerašytumėte. Bet iš Jūsų komentaro reikia suprasti, kad Jūs net nežinote, kas buvo ir yra akademikas Jurgis Brėdikis!

Manau

po visų komentarų Pavilionienė pasidaris sau autanaziją. Sėkmės jai.

Laima

Ponai komentatoriai jus vel rasinejate ne i tema.Prie ko cia valstybes rupestis,dvasingumas ir Bredikis ,o dar labiau Raigerdo mintys apie senuku nuodijima.Gal jums neteko matyti mirtina liga sergancio ir nebepakeliamo skausmo kamuojamo zmogaus.Ne visi tai gali istverti.Eutanazija ir padetu tokiems zmonems.Gal ir jus cia rasinejantys,atsidure tokioje situacijoje gailesites kad nera tokio istatymo,palengvinancio isejima is sio pasaulio.Todel nereikia apsimetineti cia tokiais dvasingais.Kada suries nebepakeliami skausmai,nebepades nei Bredikio mintys,nei Dievo malone.

Anikė

Trys dorybės Tikėjimas,Viltis,Meilė svarbios ir būtinos kiekvienam normaliam
žmogui.Ką veikia Seime žmogus be jų? Ko siekia „žmonių mylėtojai”, naujos be dorybių „civilizacijos” kūrėjai? Savo galias turėtų skirti orios senatvės ir
mirties be kančių įgyvendinimui, o ne žmonių naikinimui. „Žmogus klysta ne dėl to,kad nežino,bet dėl to,kad vaizduojasi viską žinąs” – Ž.Ž. Ruso
Vargas Tau,Lietuva, nuo tokių visąžinių.

Raigerdas Laimai

Laima, yra labai paprastas dalykas tavo problemoms išspręsti. Štai tu rašinėji apie žmogų, lyg jis būtų kažkoks vaikščiojantis mėsos gabalas, kuris pasensta bevaikščiodamas, o vėliau miršta. Aš asmeniškai, nesutikau nei vieno doro žmogaus, kurį kankintų skausmai. Tačiau aš žinau, ir netgi tie žmonės, kurie prižiūri senelius užsienyje, kad tos kančios ateina nuo to, kaip žmogus gyveno savo gyvenimą. Štai moteris, susidūrė su problema, ir ji, nenorėdama išspręsti šios problemos, nubėgo pas psichologą, psichologas nusiuntė pas psichiatrą, ir ji dabar jau 12 metų sėdi ant antidepresantų arba sintetinių narkotikų. Ir kokia jos gyvenimo pabaiga bus senatvėje? Bus skausmo ir labai daug. Bet grįžkime atgal. Moteris susidūrė su problema, ir nutarė jos nespręsti, o nuo jos pabėgti, numarinant tą sąžinės balsą ar… Skaityti daugiau »

pritariu Matului

pati slaugau ligonius,tad galiu pasakyti,kad svarbiausia slaugyme-nuskausminimas.Lietuvoje gi seni žmonės ligoninėse ar slaugos namuose šokinėja pro langus.Kodėl? Dėl to,kad jie nebegali gyventi žeminami,rišami prie lovų,nevalgę,nešvarūs.Jei man taip reikėtų gyventi,ir AŠ ŠOKČIAU PER LANGĄ.Tai todėl mums reikia eutanazijos-vietoj žmoniškos,orumą išsaugojančios priežiūros?Kaip paprasta,ar ne?Neduoda nuskausminamųjų,pampersų nekeičia,pragulos kaulus siekia,nes niekas nevarto paciento-jauni ir gražūs,bet sergantys,patys maldausite būti amžiams užmigdomi.

Laima

Ponas Raigerdai,as zinau kad jus jau senas zmogus ir jusu mastymas darosi neadekvatus.Ta pastebejau dar is jusu komentaru ekspertai eu. tinklalapyje.Su jumis diskutuoti nera prasmes,nes patarimai siame komentare tapatinasi su sizofrenija.

>laimai,

ka ten pasirasineji ,,laima” ar pan. – esi ta pati nukvakusi ir neadekvati Marina Vakarina arba jos klerke/as, nes rasai is tos pacios varpines. Pasigailejimo verta nabage komentatore, rasanti savo ,,apmastymus” uz pinigiukus.

ha ha

Pavilonienei reiktų piliečius įtikinti savu pavyzdžiu.

Mieli gydytojai, jei ši asaba siekia panaikinti HIPOKRATO PRIESAIKĄ, tai jūs laisvi. Suleiskite, kai ši žmoga į jus kreipsis, nepakeliamai stiprų skausmą sukeliančių vaistų ir lai pasiprašo anoji į aną pasaulį „savo laisva valia”. O po to jau bus galima svarstyti šį klausimą seime.

Poniai Laimai to p[aties linkiu. Geras pavyzdys geriausiai įtikina.
Tai nuo kalbų – prie darbų.

laisva valia

Laisva Valia yra tik viena: arba tu renkiesi Dievą ir eini su juo gydyti, arba tu renkiesi velnią ir eini su juo žudyti.
Povilonienė aiškiai pasirinko eit su velniu, nors kalba apie meilę žmonėms. Meilė gydo, o ne žudo.

chi chi

Tai tik mėginimas, sukėlus triukšmelį, tyliai prakišti kitus suinteresuotai rūpimus dalykus?
Reik nepasiduoti, o trumpai aiškiai pasakyti ir atmesti. Gi ir taip aišku, kad nepraeis. O socialdemokratai turi pasirūpinti tokių savo narių apsėdimu ir nors priėjus apsėstą peržegnoti …. Garantuotai padės!!!!!

eutanazija yra gerai

kiek turtingų valdžios vyrų – buvusių kgbistų – galės patenkinti savo sadistinius norus.
gal pedofilija sumažės…

ha ha

Povilonienė SU ŠALAŠEVIČIŪTE gydytojus siekia paverstti PROFESIONALIAIS BUDELIAIS.
Susirgęs vaikas, paauglys ar senukas bijos švis pas juos kreiptis…

At tik šios moterys negavo kokio otkato iš ORGANŲ DONORYSTĖS BIZNIO?
Juk taip paprasta iš mažos bėdos didelę padaryti. Negi prie kiekvieno gydytojo dar tuziną ekspertų prilipdysi? Kokia tai bus ekonomika?

internauts

dalykas tame, kad kaip jau esu ištyrinėjęs POVILIONIENĖ, ŠAULIENĖ, VĖSAITĖ, o dabar gal ir Šalaševičiūtė priklauso SOCIALIST INTERNACIONAL bolševikinei lygai, kurios centras yra Graikijoj ir kuriam vadovauja Graikiją nualinęs ekpremjeras Popandreu. Tai jų programose įrašyti visi šie neotrockistiniai punktai, kuriuos jie siekia įdiegti ir Lietuvoj per šias ateistine, nesakysiu, kad durnas, moteris.

puiki idėja

turto pasisavinimas ir žmogžudystės – tai komunistų – kgbistų genuose.

ha ha,  gerausias komentaras

🙂
reikia padėti oriai 2015-02-26 7:33
komunistams, kgbistams, pedofilams reikia padėti išeiti oriai.
partizanai tą puikiai darydavo.

pasakykit gerbiamieji,

kuo skiriasi šis Povilonienės pasiūlymas nuo Adolfo Eichmano „žydų klausimo” sprendimo dujų kameromis?
Jau pradėsiu tikėti, kad Buchenvaldo stovykloje matyti rankinukai iš žmogaus odos ir muilas iš taukų buvo tikri. Juk ekonomiškai mąstantys ateistai turėtų sugalvot kaip naudingai panaudot ir žmogaus kūną, jei jau mato jį tik kaip gyvulį, kiaulę.

O juk ekonomistai žmogaus kūną organams yra įvertinę 100 000. Tai puikus organų biznis.
Reiktų pasekt su kokiais biznieriais ponia Aušros MARIJA palaiko ryšius.

guoga

Nors dėstytojos M.A.Pavilionienės paskaitos buvo išties įdomios, tačiau tikrai ne visus jos įtikino, kad romanų kaitymas ir studijavimas mums yra labai aktuali veikla. Gerai pamenu, kad vyraujanti 20 amžiaus rašytojų kryptis buvo atskleisti žmogaus iracionalumą, bejėgiškumą prieš pasąmonės jėgas. Geriausi rašytojo mėgo rašyti, kaip romanų herojus sėkmingai sugniuždydavo visuomenės primesta sistema, kaip aprašytas žmogus jautėsi bejėgis ir plaukiantis gyvenimu pasroviui. Literatūroje su pasimėgavimu buvo detalizuojamas „prarastosios kartos“ pralaimėjimas (tiesa, kiek suprantu, nuo tada visos kartos vadinamos prarastosiomis, o praradimas matuojamas lyginant su paskutine ankstesniąja). Paskaitų metu vienas po kito slinko „grandų“ vardai ir jų kūriniai: D.Džoisas, E.Zolia, F. Kafka, R.M. Rilke, J. Keruakas, G. Greenas… Visi daugiau ar mažiau mėgavosi savo herojų tragizmu, visi siūlė išgyventi katarsį (meno teikiamą malonumą)… Skaityti daugiau »

guoga

profesorė M.A. Pavilionienė šiuo metu yra Seimo narė ir kovotoja už įvairiausias žmogaus teises. Anksčiau ji aktyviai propagavo feminizmą. Ši iniciatyva kažkaip išsikvėpė. Feminizmas prarado savo populiarumą, vis mažiau moterų žavisi šia „laisve“. Naujoji M.A. Pavilionienės kryptis – kova prieš bažnyčią ir už gėjų teises. Aišku, jokiu būdu ji ne vienintelė, kuri simpatizuoja antikos graikų kultūrai, tačiau ji nuosekliausiai Lietuvoje gina šias pažiūras. Pavyzdžiui, profesorė iš pagrindų įsitikinusi, kad žmogus gimsta pats sau šeimininku. Jis neturi virš savęs jokio antgamtinio prižiūrėtojo, todėl yra laisvas nugyventi savo gyvenimą kaip mano geriau. Kadangi protingas, kultūringas žmogus tikrai nesirinks barbariško gyvenimo būdo, tai, savaime aišku, žmogus greitai supras, kad jo kelias – tai civilizacija, savo destruktyvių polinkių pažabojimas, netgi pasiaukojimas visuomenės labui, būtų… Skaityti daugiau »

guoga

M.A. Pavilionienė taip pat tvirtai mano, kad žmogus yra gimęs rafinuotai maloniai nugyventi savo gyvenimą. Žinau tai ne tik iš paskaitų, bet ir iš neseniai per televiziją parodyto interviu. O rafinuotai maloniai žmogus gyvena tuomet, kai išsilaisvina iš visokių iracionalių suvaržymų, kuriuos jam primeta religija, valdovai, tėvai, draugai ar dar kas nors. Jei gyvenimo tikslas yra nugyventi kuo maloniau, tuomet išties prasminga siekti kuo daugiau išorinės laisvės. Nedarysi tai, kas tai nenaudinga, elgsies taip, kad sukurtum sau kuo geresnį gyvenimą. Tikima, kad žmogus, pasiekęs laisvę, sugebės pasinaudoti savo protu, išsilavinimu ir kultūra, kad per gyvenimą patirtų kuo daugiau rafinuotesnių pasitenkinimų. Šia filosofija paremtas feminizmas. Jei tik moterys išsilaisvins iš iracionalių paternalizmo pančių, joms primestų normų ir dogmų, moterys sužydės kaip… Skaityti daugiau »

71
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top