Patriotinės organizacijos ir partizanai užsistojo prof. V. Rakutį, V. Valiušaitį ir LGGRTC

Vasario 3 d. Lietuvos patriotinės visuomeninės organizacijos raštu kreipėsi į Seimo ir Lietuvos Nacionalinio saugumo ir valstybės gynybos komiteto pirmininkus, Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos narius dėl plačiai viešojoje erdvėje nuskambėjusių kaltinimų nukreiptų prieš Seimo nario, istoriko Valdo Rakučio ir Lietuvos Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktoriaus prof. Ado Jakubausko ir jo patarėjo Vidmanto Valiušaičio asmenis.

14-os visuomeninių patriotinių organizacijų vardu ir 4-ių Lietuvos partizanų vardu kreipimąsi pasirašęs J. Burokas reiškia susirūpinimą dėl politinio spaudimo Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos pirmininkui, Seimo nariui profesoriui Valdui Rakučiui už jo pasisakymus žydų genocido tema.

„Po viešų smerkiančių puolimų dėl pasisakymų Holokausto tema aukštą kvalifikaciją turintis profesionalas Valdas Rakutis atsistatydino iš Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos pirmininko pareigų. Dėl to tenka labai apgailestauti, nes, /… / jo pasisakyme nebuvo jokių faktų, dėl kurių teisingumo tie veikėjai, pretenduojantys į viešus cenzorius, būtų galėję bent ginčytis (kaip antai, nėra kaip paneigti ir faktų dėl dalies žydų tautybės asmenų aktyvaus dalyvavimo okupacinio sovietinio režimo represijose prieš Lietuvos piliečius, o taip pat ir dalies žydų bendradarbiavimo su nacistiniu režimu, naikinant savo tautiečius),“ – rašoma kreipimesi.

„Mes nepritariame tokiai agresyviai polemikai, kai nė nediskutuojama dėl pačių oponento pateikiamų faktų, o jis iš karto grūdamas į inkvizicinę Prokrusto lovą. Pastebime, kad šitoks negarbingos polemikos stilius Lietuvos žiniasklaidos erdvėje, deja, tampa dažnesniu tada, kai oponentas išpažįsta patriotines pažiūras, savo darbais siekia stiprinti valstybę, ugdyti pilietinę sąmonę“, – dėstoma kreipimesi.

Kreipimesi primenama, kad „beatodairiškas spaudimas“ paremtas tik „vienpusiška istorijos interpretacija, ignoruojančia sovietų įvykdyto genocido pasekmes, prieštarauja Europos Parlamento 2009 m. balandžio 2 d. rezoliucijai dėl Europos sąžinės ir totalitarizmo“. Pasak kreipimosi autorių, minėtoje rezoliucijoje aiškiai pasakyta, kad „istorinių faktų neįmanoma interpretuoti visiškai objektyviai“ ir kad „visiškai objektyvaus istorinio jų perteikimo nėra“. Tad, esą, niekas negali prisiskirti sau teisingumo monopolio.

Kreipimosi autoriai taip pat išreiškė susirūpinimą ir pareikalavo nutraukti, jų nuomone, nepagrįstą puolimą prieš LGGRTC direktorių profesorių. A. Jakubauską, atsistatydinusį jo patarėją V. Valiušaitį, buvusį Laisvės kovos ir istorinė atminties komisijos pirmininką profesorių. V. Rakutį ir kitus LGGRTC puolamus istorikus ir kitų pareigybių asmenis.

„Norėtume priminti, kad LGGRTC nėra vien mokslinių tyrimų centras, tai daugiabriaunė, unikali institucija su specifinių istorinių įvykių įamžinimu, su savo muziejais, partizanų palaikų paieškomis, garbingai žuvusių už Lietuvos laisvę nuo užsienio ir savų kolaborantų bei pravokatorių gynyba – žuvusius tenka ginti net teismuose. Todėl mums kelia nusistebėjimą aukštųjų mokyklų vadovų pozicija, kurie neišsiaiškinę, neištyrę tikslios padėties, remdamiesi kelių nepatenkintų darbuotojų protestu ar skundu, neišklausę Centro daugumos darbuotojų antros pusės, paskelbė visai Respublikai radikalias išvadas prieš dabartinę vadovybę ir jos direktorių prof. A. Jakubauską“, – rašoma kreipimesi.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen prašoma Seime surengti atvirą diskusiją „dėl profesoriaus V. Rakučio pasisakymų, LGGRTC staigiai iškilusių visai neprognozuotų Holokausto ir sovietinių nusikaltimų problemų ir pačio LGGRTC tarnautojų sukiršinimo“, pakviečiant į ją LGGRTC darbuotojus bei visuomeninių, patriotinių organizacijų ir partizanų atstovus.

Kreipimąsi pasirašė: Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties Visuomeninės tarybos pirmininko pavaduotojas, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas įgaliotas šių patriotinių visuomeninių organizacijų: Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių bendrijos, Lietuvos Laisvės kovos sąjūdžio, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos, Krašto apsaugos bičiulių klubo, Lietuvai pagražinti draugijos, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos rezervo karių asociacijos, Generolo Plechavičiaus karių sąjungos Vilniaus rinktinės, Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“, V. Petkaus labdaros ir paramos fondo, Vilniaus zarasiečių klubo „Ežerėnai“, Gervėčių klubo, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos „Kolyma“, Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo; bei partizanų: Jono Kadžionio-Bėdos, Juozo Jakavonio-Tigro, Jono Abukausko-Siaubo, Juozo Mociaus-Šviedrio, Stasio Dovidaičio-Vaidilos, Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mėmės rašė rašinėlį

Rakutis nusileisdamas VISIŠKAI NEPAGRYSTIEMS reikalavimams (spaudimui) pasiuntė pasidavėliškumo – susitaikėliškumo žinią visai tautai ir ypač jaunimui.
.
Būk prakeiktas už tokį poelgį…
——
Kur jūs kelnių nenulaikantys patriotai buvote 28 ar visus 30 m.
.
Landsbergiams raus, o tada kiti darbai !!!

Mėmės rašė rašinėlį

„… reiškia susirūpinimą… ”
Tik susirūpinimą išreikšti ir besugebate…
Tipiški mėmės.
Apgailėtini…

runkelis

uzdariti sia istaiga.
Idomu, kodel nepasirase impulevicio didviriai?

kodėl pizdukai valdo?

garbingam žmogui nėra reikalo ir noro jungtis į gaujas.
o pizdukėliai negali gyventi be gaujos.
—-
guodžia, kad civilizacijos istorija ir progresas garbingų žmonių pusėje

Bruverio bėda - kairumas, ne girtumas

2017-03-10 15min.lt: Panevėžyje prie vairo sulaikytas neblaivus žurnalistas, politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.
„Lietuvos ryto“ žurnalistui nustatytas net 1,80 prom. girtumas.
Sulaikytas dviem paroms! Per 3 metus press-titutas galėjo išsiblaivyti, deja…

Vargšai

Jau jiems niekas nepadės. Mylės Landsbergą iki galo. Dėjo Landsbergas ant Rakučio ir ant jūsų.

Prašalietis

„Patriotinės organizacijos ir partizanai UŽSISTOJO prof. V. Rakutį, V. Valiušaitį ir LGGRTC”…. Tik prie bunkerinių žibalinių lempų šviesos „užsistojusieji” galėjo pamatyti „dėl pasisakymų Holokausto tema AUKŠTĄ KVALIFIKACUJĄ TURINTĮ PROFESIONALĄ” kaip Valdas Rakutis, kuris kalbėdamas apie Holokaustą sugeba prie jo „patriotiškai ir labai profesionaliai” pridėti dalykus iš visai kitos „operos”, nieko bendro neturinčiu su vokiškų nacių vykdytu žydų naikinimu (Holokaustu). Rakutis „labai moksliškai su patriotiniu chytrumu” prie Holokausto „prijungia” žydų tautybės žmonių dalyvavimą kartu su lietuviais ir kitų tautybių žmonėmis persekiojant pokario miškuose bėgiojusius, nespėjusius su vokiečiais pasitraukti, buvusius fašistų kolaborantus, kaip NOreika-Vėtra, buvusius policajus, paliktą fašistų ar JAV siunčiamą, kaip Lukša-Daumantas,agentūrą. Iš straipsnelio: „Pasak kreipimosi autorių, minėtoje rezoliucijoje aiškiai pasakyta, kad „istorinių faktų neįmanoma interpretuoti visiškai objektyviai“ ir kad „visiškai… Skaityti daugiau »

stasys

Na viskas suprantamai paaiškinta . Turbūt ši karta jau niekas tu garbiu ponu neapkaltins šliaužiančiu TOTALITARIZMU ? Keistai kartais reikalai pasisuka ..

Stasy,

nepasidaryk sau galo,juk nevisad turi sektis?O ylos maise slepti gan sunku,ypac kada sumazeja orentacija erdveje,Lietuva bus laisva ir be tokiu geradeju,kaip tu,net pasakose geris nugali blogi?

Yra tokia p. Indrė Makaraitytė. Ji rašo:

„…naujuoju Genocido centro vadovu paskiriamas Adas Jakubauskas. Naujasis vadovas, žymiausias tuo, kad yra Lietuvos totoris, greitai subūrė visuomeninę ekspertų komisiją…” Nustebino frazė: „…žymiausias tuo, kad yra Lietuvos totoris…”
Palyginame. Formulės-1 žinomas pilotas Max’as Verstappen’as supykęs išvadino kitą pilotą „mongoloidu”, matyt, su Dauno sindromą turinčiu asmeniu palygindamas. Vėliau atsiprašė…
Įdomiausia tai, jog „Oksfordo žodyno pažengusiems mokiniams“ [redakcija] sutiko pašalinti [žodžius] „mongolas“, „mongoloidas“ ir „mongolizmas“ [kaip pasenusius].
Juk „mongolai” ir „totoriai” yra artimos tautos. Kažin, ar sklinda nuo „prakilniosios tyrėjos” visai nekorektiškas, beveik rasistinis dvokas, ar ne? Minėtas pavyzdys iš civilizuoto pasaulio lenkia link pirmojo teiginio, tiesa? Prieš „blogybes” šlykščiai kovojama tokiomis pat „blogybėmis”… 🙁

>>  12:15

„… net pasakose geris nugali blogi?” . Deja. TIK pasakose gėris nugali blogį. . Seniausiuose žmonijos raštuose (dalis jų Mozės užrašyta Biblijoje), pasakojamas nuosmukis, INvoliucija, degradacija: – Dievas sutvėrė angelus, kurių 33 ar 50 % virto velniais (pagal angelogijos mokslą). – Dievas sutvėrė žmogų – Adomą, kiriam vienam blogai… – Dievas sutvėrė Adomui padėjėją moterį Ievą… pasidavė piktojo gundymui… išvarymas iš Rojaus… – … Kainas nužudė Abelį… – … Tvanas ir Nojaus Arka… (nieko gero…) – Ugnis ant Sodomos ir Gomoros… (ir vėl dIEVO tvariniai – žmonės, nieko nepasimokė…) – Kristaus mokymas iškraipytas…, o jo vietininkas dabartinis popyyyžius įkūnija pasaulio pabaigą… (Krikščionybė ar bent katalikybė tastatyta ant Biblijos ir Tradicijos. Kas daroma su Biblija JAV, sunku rasti tinkamųs žodžius, o… Skaityti daugiau »

stasys

Stasy, 2021-02-6 12:15 ..Jūs ne pirmas bandantis ta Lietuva savintis . Iš suteiktų pamoku reikia mokytis .. jas pasikartojant o ne šliaužioti pataikaujant kiekvienai progai atsiradus .

Ura

nukarsiusiu didvyriu paradu krastas…

pastaba

To : Yra tokia p. Indrė Makaraitytė. Ji rašo: 2021-02-6 12:26

Negi buti totorium geda? Juk tai gryna tiesa, kad prop. yra totorius..

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top