Pavasarį prezidentūroje bus atidarytas Valstybės edukacijos centras, kuriam piliečiai jau dovanoja eksponatus

Kaip jau skelbėme, Prezidentūra vietoj planuotos prezidento rezidencijos įrengs Valstybės edukacinį centrą, skirtą ekspozicijoms ir įvairiems piliečių ugdymo renginiams.

Pasak Respublikos prezidentės patarėjos Rūtos Kačkutės, taip nusprendusi prezidentė mano, jog valstybės vadovui dviejų rezidencijų nereikia – verčiau tas patalpas pritaikyti valstybės edukacijos centrui, „kur būtų išsamiai supažindinama su tuo, kas yra valstybė, kaip ji veikia, kas yra demokratinė valstybė, kokios yra jos institucijos, kaip pilietis gali aktyviai dalyvauti valstybės valdyme“.

Kaip teigė prezidentės atstovė, šiame centre bus eksponuojama istorinių eksponatų, valstybės dokumentų ir meno kūrinių, pavyzdžiui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba, kurioje bus irgi ieškoma atsakymų į klausimus: „Kas yra dabartinis pilietis, ką reiškia būti lietuviu, ką reiškia sąvoka „suverenitetas priklauso tautai“ ir t. t.?“

Centrą planuojama atidaryti jau kitų metų kovą, visi patalpų pertvarkymo darbai kainuos kiek daugiau nei 1,8 mln. litų (daugiau apie tai skaityti ČIA).

Piliečiai, tik sužinoję apie tokią prezidentės iniciatyvą, pradėjo dovanoti prezidentūrai būsimo centro eksponatus. D. Grybauskaitės kuriamam muziejui Pilietinis Tiesos judėjimas jau yra įteikęs daug vertingų eksponatų, kurių per jos pirmosios kadencijos metus yra parūpinę uolūs VSD, Generalinės prokuratūros ir teismų pareigūnai, „tvarkę“ Eglės Kusaitės, „Grozno angelų“ Gatajevų, menininkų Juozo Valiušaičio, Rimanto Radišausko ir kitų piliečių politines bylas.

Tiesos judėjimas tikisi iki Valstybės edukacijos centro atidarymo padėti prezidentei D. Grybauskaitei sukaupti jos politinių pastangų vertą ekspoziciją.

Apie piliečių įteiktus eksponatus skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

D.Grybauskaitės Pilietinės edukacijos centrui padovanotas pirmasis eksponatas

Piliečių talka prezidentės D. Grybauskaitės kuriamam Pilietinės edukacijos centrui
Balandžio 17-ąją S. Daukanto aikštėje paminėtos Garliavos antpuoliu pamintos konstitucinės teisės ir laisvė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top