Pažeidžiamas žmogus yra pavojingas

Kastytis Braziulis | Alfa.lt

Buvę aktyvūs ir iniciatyvūs KGB agentai yra labai pažeidžiami ir pavojingi žmonės.

Pažeidžiamas žmogus yra pavojingas žmogus. Tačiau kaip suprasti, kuris žmogus yra pažeidžiamas, o kuris ne? Žmogus gali būti pažeidžiamas dėl savo charakterio savybių: plepumo, garbės nepažaboto troškimo ir siekimo, godumo, pasidavimo kitų žmonių įtakai, bevališkumo. Jis taip pat gali būti pažeidžiamas dėl padarytų veiksmų, kurie yra amoralūs, o kartais nusikaltėliški. Žmogus nenori, kad apie juos sužinotų visuomenė ar konkretūs asmenys. Jis bijo prarasti garbę, darbą, sugriauti savo likimą, taip pat – visuomenės ar jo artimų žmonių pasmerkimo, pažeminimo.
Viso pasaulio specialiosios tarnybos, kurdamos agentūrinius tinklus, pirmiausia ieško žmonių, kurie yra pažeidžiami, kuriuos per jų pažeidžiamumą galima užverbuoti ir valdyti. Yra toks pasakymas, kad kiekvienas žmogus turi savo mygtuką, kurį suradus ir paspaudus jis taps tavo žmogumi, vergu, tarnu. Tu tapsi jo šeimininku.

Buvę KGB agentai yra labai pažeidžiami. Faktas, kad jie slaptai bendradarbiavo su KGB, yra baisus, tačiau nepakankamas. Reikia prisiminti, kad bendradarbiavimas nesibaigė tik davus sutikimą ir pasirašius susitarimą. Agentas dirbo KGB. Jis rinko informaciją, skundė savo draugus, kolegas, dalyvavo KGB operacijose, kurių metu buvo laužomi žmonių likimai ir gyvenimai. Jis savo konkrečia veikla prisidėjo prie dešimties, o kartais šimtų žmonių likimų sužlugdymo. Štai ši informacija kelia didžiausią baimę buvusiam agentui. Dėl to, kad jos nepaviešintų, netaptų žinoma žmonėms, kurie nukentėjo, agentas darys ir padarys viską, kad tik save apsaugotų.

Buvo visokių agentų. Didesnė jų dauguma buvo statistiniai. KGB viršininkai reikalavo skaičiaus, KGB karininkai tą skaičių duodavo. Būdavo tokių atvejų, kad patys agentai nežinodavo, kad jie yra agentai ir kad jie dirba KGB. Visko buvo. Tačiau taip pat buvo kategorija agentų, kurie dirbo itin aktyviai, rodė iniciatyvą ir begalinį norą, kuriems patiko būti agentu ir kurie per slaptą bendradarbiavimą su KGB siekė savo asmeninių interesų. Šie agentai buvo patys baisiausi, žiauriausi ir negailestingiausi. Jie dėl savo atliktų konkrečių veiksmų kitų žmonių atžvilgiu yra itin pažeidžiami. Šių agentų bylos po Sovietų Sąjungos žlugimo buvo išvežtos į Rusiją ir apsaugotos.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top