Pedofilijos istorijos atgarsiai: pareigūnai į perspėjimus apie žudynes reagavo tinkamai

tv3.lt

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį buvusiems ir esamiems policijos pareigūnams, kurie kaltinti netinkamai reagavę į pranešimus apie Drąsiaus Kedžio planuojamas žudynes Kaune 2009 metų rudenį.

Generalinės prokuratūros skundas, kuriuo prašyta apkaltinamojo nuosprendžio, atmestas.

Kaltinimai šioje byloje buvo pateikti buvusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro vado pavaduotojui Tomui Ulpiui, Kriminalinės policijos biuro pareigūnams Dariušui Sinkevičiui ir Vitalijui Vitkovskiui, jų vadovui, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Emilijui Damukaičiui. Pareigūnai buvo apkaltinti piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir tarnybos pareigų neatlikimu.

Prokurorų teigimu, policininkų netinkamas reagavimas į Mindaugo Žalimo pranešimą nulėmė, kad nebuvo užkirstas kelias nusikaltimui.

Pareigūnai savo kaltę visą laiką neigė.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galėjo įvykdyti D.Kedys. Jis kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir Laimutės Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą. J.Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A.Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

tv3.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top