Pentagonas teigia, kad karas Ukrainoje Rusijai kainavo iki 211 mlrd. dolerių

Praėjus beveik dvejiems metams po Rusijos invazijos į Ukrainą, Pentagonas pateikė naujus duomenis apie tai, kiek šis karas kainavo Maskvai.

Karinės operacijos Ukrainoje Rusijai kainavo iki 211 mlrd. dolerių, o šalis prarado 10 mlrd. dolerių dėl atšauktų ar sustabdytų ginklų pardavimų. JAV gynybos departamento duomenimis, Juodojoje jūroje buvo nuskandinta mažiausiai 20 vidutinių ir didelių Rusijos karinių laivų, žuvo arba buvo sužeista 315 000 Rusijos karių.

Šie skaičiai, kuriais pasidalijo su žurnalistais su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs aukšto rango gynybos pareigūnas, iš dalies yra Pentagono bandymas parodyti savo darbą dėl pagalbos Ukrainai poveikio. JAV parama Kijevui padeda demokratinei partnerei apsiginti, kartu silpnindama antrą pagal svarbą Amerikos priešininkę Rusiją. Pentagono skaičiavimai rodo, kokios didelės buvo šios išlaidos.

Ir vis dėlto pareigūnas dabartinę karo padėtį apibūdino kaip pavojingą Ukrainai, o ne Rusijai.

Po kelis mėnesius trukusios rytinio Avdijivkos miesto gynybos Ukrainos pajėgos ten atsidūrė ties žlugimo riba. Miesto užėmimas reikštų didžiausią Rusijos pergalę nuo tada, kai ji pernai užėmė Bachmutą. Pareigūnas sakė, kad fronto linijos silpnėja iš esmės dėl šaudmenų trūkumo, kuris dar labiau paaštrėjo po to, kai praėjusių metų pabaigoje Pentagonas baigė skirti pinigus pagalbai Ukrainai, ir perspėjo, kad problemos Avdijivkoje gali nesibaigti.

“Manome, kad tai gali būti pranašystė to, kas bus, jei negausime papildomo finansavimo”, – sakė pareigūnas, turėdamas omenyje 60 mlrd. dolerių papildomą pagalbą, kurios Baltųjų rūmų prašyta praėjusiais metais.

Šią savaitę Senate abiejų partijų sutarimu buvo priimta šio susitarimo versija, tačiau ji turi mažai šansų sulaukti sėkmės Atstovų Rūmuose, kur respublikonų Parlamento pirmininkas Maikas Džonsonas (Mike Johnson) pareiškė, kad neteiks jos balsavimui.

Tuo tarpu, pasak pareigūno, Ukrainos pajėgoms trūksta šaudmenų ir priešlėktuvinės gynybos perėmėjų, padedančių ginti svarbią šalies infrastruktūrą nuo Rusijos atakų.

JAV nėra vienintelė šalis, siunčianti karinę paramą Ukrainai. Šią savaitę įvyko 19-asis Ukrainos gynybos kontaktinės grupės – šalių, kurios per pastaruosius dvejus metus padėjo stiprinti Kijevo savigyną – susitikimas. Kanada pažadėjo skirti 60 mln. dolerių Ukrainos karinėms oro pajėgoms paremti, o Vokietija paskelbė apie 1,2 mlrd. dolerių vertės oro gynybos ir artilerijos paketą.

Vis dėlto tai buvo jau antras susitikimas iš eilės, kuriame JAV nesuteikė jokios savo pagalbos, ir tai tęsis, jei Kongresas nepatvirtins papildomo susitarimo.

“Mūsų kariuomenė visada stengiasi būti kuo geriau pasirengusi, tačiau mums būtinai reikia šio papildomo finansavimo. Jo niekuo nepakeisime,”- sakė pareigūnas.

defensenews.com

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top