Per D. Grybauskaitės valdymo metus skurdas – „visos valstybės žaizda“ – pagilėjo

Šiandien Prezidentūroje susirinkusiems nevyriausybinių organizacijų atstovams, mokslininkams ir politikams prezidentė Dalia Grybauskaitė pagaliau pripažino, kad „kas penktas žmogus Lietuvoje sunkiai suduria galą su galu“, kad skurdas yra „visos valstybės žaizda“.

Dar neseniai skurdo klausimą kėlusį Seimo narį Naglį Puteikį ponia D. Grybauskaitė vadino pavojingu populistu. Spaudos konferencijoje, surengtoje kitą dieną po gegužės 11-ąją vykusių Respublikos prezidento rinkimų pirmojo turo, Dalia Grybauskaitė, paklausta, kaip ji vertina Naglio Puteikio sėkmę rinkimuose, pareiškė, jog šis Seimo narys ir jo programą parėmę daugiau nei 120 tūkstančių Lietuvos piliečių griauna Konstituciją ir valstybės pamatus:

„O dėl pono Puteikio ir protesto balsų, tai matėme šias tendencijas, kai „Drąsos kelias“ pateko į mūsų parlamentą, ir ta tendencija išlieka. Tikrai yra daug nusivylusių, galbūt ir nuskriaustų žmonių, ir toks atviras populizmas: pažadų dalinimas, visos sistemos, Konstitucijos ir valstybės pamatų griovimas ir vietoj to nieko nesiūlymas – jiems skamba galbūt karingai, gražiai. Daugelis žmonių galbūt mano, kad įmanoma kažką padaryti, nors iš visų kalbų buvo aišku, kad nei tas žmogus įstatymus žino, nei prezidentas turi galių tokius pažadus įvykdyti. Tai tik signalas, kad vadinamos tradicinės partijos ir prezidentas (aš) turime girdėti protesto balsus, turime galvoti, kaip padėti žmonėms, kurie yra nepatenkinti,“ – tąkart sakė perrinkimo siekusi šalies vadovė.

Šiandien prezidentės spaudos tarnyba paskelbė visuomenei štai tokį pranešimą:

Trečiadienis, spalio 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo asociacijos „Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas“ ir Europos skurdo mažinimo tinklo (European Anti Poverty Network) surengtoje konferencijoje „Telkiamės skurdo mažinti“, kuria siekiama sutelkti visuomenę skurdo ir socialinės atskirties mažinimui šalyje.

„Lietuvoje kas penktas žmogus sunkiai suduria galą su galu. Tai yra visos valstybės žaizda ir pareiga padėti žmogui. Kovai su skurdu reikia telktis visiems. Kiekvienas žmogus turi sulaukti realios pagalbos tiek ieškodamas darbo, tiek jo netekęs, tiek susirgęs ar išėjęs į pensiją. Niekas negali būti paliktas likimo valiai“, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, auganti ekonomika, didėjančios investicijos ir Europos Sąjungos parama žmonėms turi suteikti galimybių įsidarbinti ir gauti atlygį, kuris motyvuotų dirbti, o ne gauti pašalpas. Todėl mažinant socialinę atskirtį būtina išnaudoti aktyvias užimtumo priemones – plėtoti profesinį mokymą, darbo įgūdžių įgijimą, įdarbinimą. Skurdui sumažinti per septynerius metus Lietuva gaus per 800 mln. litų Europos Sąjungos lėšų, kurios turi realiai padėti sunkiausiai gyvenantiems žmonėms.

Prezidentės teigimu, skurdui mažinti reikalingi kompleksiniai sprendimai užimtumo, švietimo, sveikatos prieinamumo srityse. Sprendžiant šią problemą būtina įtraukti savivaldos institucijas, nevyriausybines organizacijas, kaimo bendruomenes ir visuomenę, kad vargingai gyvenantys žmonės sulauktų realios ir greitos pagalbos.

Dėl užsitęsusios ekonominės krizės skurdo problema nemažėja visose Europos Sąjungos šalyse – nuo 2009 metų žmonių, gyvenančių skurde ir socialinėje atskirtyje, skaičius Europos Sąjungoje išaugo 10-čia milijonų ir dabar viršija 124 milijonus. Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyvena penktadalis žmonių, daugiausia skurstančiųjų yra kaime, tarp bedarbių.

Lietuvos asociacija „Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas“ vienija per 50 skirtingų organizacijų, tokių kaip „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, Maltos ordino pagalbos tarnyba, Lietuvos Caritas, „Atsigręžk į vaikus“, „Gelbėkit vaikus“ ir kitos.

Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top