Per dešimt metų Romoje padvigubėjo neoficialių mečečių, islamo ekstremistų dauginimo vietų, skaičius

Nauja Italijos vidaus reikalų ministerijos ataskaita parodo didėjančią islamiškojo ekstremizmo grėsmę Italijos sostinėje.

Italijos kovos su terorizmu agentūros stebimų neoficialių mečečių Italijos sostinėje Romoje skaičius per pastaruosius 10 metų beveik padvigubėjo, nes maldos vietos, kuriose skelbiami pagrindiniai islamo mokymai, vis labiau skverbiasi į Italijos visuomenę.

Naujoje Italijos vidaus reikalų ministerijos ataskaitoje teigiama, kad iš viso nustatytos 53 neoficialios musulmonų maldos vietos, esančios rūsiuose ir garažuose visame mieste, ir jos stebimos dėl islamistų veiklos.

Šis skaičius išaugo nuo 30 neoficialių mečečių, kurios buvo sužymėtos prieš dešimtmetį.

„Šiose slaptose maldos vietose tūno radikalizacija ir tarp tikinčiųjų maskuojasi tie vieniši vilkai, kurie pernelyg dažnai tampa šventojo karo kankiniais“, – rašo Italijos naujienų portalas ll Tempo.

Dokumentai atskleidė, kad mieste gali būti daugiau kaip 100 reguliarių musulmonų susitikimų vietų, kurios nėra įregistruotos kaip oficialios maldos vietos, taigi didėjant islamo terorizmo grėsmei Europoje baiminamasi dėl tokių susitikimų pobūdžio.

Ataskaitoje teigiama, kad žvalgybos agentūros neoficialias maldos vietas, esančias sandėliuose ir gyvenamuosiuose daugiabučiuose, skirsto į tris terorizmo grėsmės lygius: jokio pavojaus, vidutinio pavojaus ir padidinto pavojaus.

Šiuo metu daugiau kaip pusė tokių vietų yra nuolat stebimos, nes jos laikomos vidutinės arba didelės rizikos objektais.

Vykdant kovos su terorizmu operacijas Italijoje dažnai atliekamas islamistų propagandos ir ryšių stebėjimas tamsiajame internete, klausomasi pokalbių įtartinose patalpose, peržiūrimi neoficialiose mečetėse imamų sakomi tekstai ir kalbos.

Neseniai italų naujienų programos Fuori dal Coro išleistame dokumentiniame filme priedanga besinaudojantys žurnalistai aplankė kai kurias iš šių neoficialių maldos vietų visoje šalyje per mėnesį trunkantį Ramadano minėjimą, kad įvertintų pamokslų, kuriais dalinamasi, pobūdį ir turinį.

Filme „Imigrantai ir smurtas: musulmonai, kurie nekenčia Italijos“ žurnalistas apsilankė vienoje tokių vietų Milano Via Padova rajone, kur vienas mečetės lankytojas gyrėsi, kad „Korane parašyta, jog mes ketiname išvaryti žydus“.

Tačiau šie radikalūs islamistai taikosi ne tik į žydus. Paklaustas, ar musulmonai greitai užkariaus Vakarų pasaulį, vyras atsakė: „Taip, taip. Pirmoje vietoje bus Italija, nes Italija labai artima islamui. Italija turi gerą širdį.“

„Tik pažiūrėkite į bažnyčias, kelis pagyvenusius žmones, penkis čia, penkis ten“, – pridūrė jis, priešpastatydamas bažnyčių kongregacijų nykimą ir eksponentinį musulmonų maldos vietų augimą visoje šalyje.

Pastaruoju metu pasitaikė keli atvejai, kai Italijoje buvo sulaikyti terorizmu įtariami asmenys, įskaitant pernai spalį, kai egiptietis ir egiptiečių kilmės Italijos pilietis buvo apkaltinti priklausymu Islamo valstybei.

Visai neseniai, balandžio 8 d., Italijos valdžia sulaikė Tadžikistano pilietį Ilkhomi Sayrachmonzodą, įtariamą nuo Islamo valstybės atskilusios grupuotės ISPK narį, mėginusį patekti į šalį iš Nyderlandų.

Vyras buvo ieškomas Interpolo dėl įtariamo dalyvavimo rengiant teroro išpuolius Europos teritorijoje. Jo planuoti reikalai Italijoje lieka nežinomi.

Šaltinis: Remix News

4.8 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top