Perrinkimo naujienos. Pagalvojusi apie Lietuvos gerovę prezidentė D.Grybauskaitė Kryžių kalne paliko iš Vatikano parsivežtą rožinį

Be komentarų.

* * *

Alvydas Januševičius | 15min.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį leido Šiauliuose – aplankė Šiaulių miesto savivaldybės savarankiško gyvenimo namus, kurių klientai yra garbaus amžiaus žmonės. Prezidentė taip pat pabuvojo Šiaulių dviračių gamykloje „Baltik vairas, Kryžių kalne fotografavosi su spiegiančiais abiturientais ir paliko iš Vatikano parsivežtą rožinį. Prezidentė tikino, kad ši kelionė nėra rinkimų agitacija.

Iš pat ryto valstybės vadovė apsilankė pas tuos, kurių gyvenimo saulė jau krypsta vakarop – Šiaulių miesto savivaldybės savarankiško gyvenimo namų gyventojus.

D.Grybauskaitė aplankė keletą gyventojų jų pačių kambariuose ir įteikė jiems dovanų – saldainių. Senoliai taip pat neliko skolingi – įteikė prezidentei savo rankdarbių.

Nė viena gyventojas nesiskundė prezidentei sunkia senatve ar negalia. „Nors ir skauda, bet vis tiek šypsaus“, – sakė 87-erių moteris, balkone auginanti pomidorus. Namų gyventojai linkėjo prezidentei sėkmės rinkimuose. Valstybės vadovė tuoj pat jiems priminė, kad šis vizitas nėra jos rinkimų akcija.

Prezidentei koncertavo unikalus neįgaliųjų ansamblis „Spalvų orkestras“. Vėliau prezidentė žavėjosi, kokie talentingi ir besidžiaugiantys gyvenimu yra šio ansamblio nariai, nors likimas, galbūt, kai ko jiems pašykštėjo. „Jie apdovanoti talentais ir jautrumu“, – sakė valstybės vadovė.
Apie savarankiško gyvenimo namų gyventojus D.Grybauskaitė kalbėjo: „Jie jaučiasi oriai. Tai yra tai, ko reikia labiau negu duonos. Norėčiau palinkėti, kad Lietuva kuo greičiau atsikratytų globos namų. Ypač vaikų globos namų. jeigu nėra galimybės gyventi šeimose, tegul gyvena ten, kur jie būtų savarankiški ir orūs.“

Pavyzdys visai Lietuvai

Prezidentei paruoštos kėdės koncerte liko tuščios. Ji pasijuto nejaukiai, atsisėsdama priekyje savarankiško gyvenimo namų gyventojų. „Aš mieliau sėdėsiu su jumis“, – tarė D.Grybauskaitė ir prisėdo tarp pagyvenusių žmonių, kalbėjo su jais.

Prezidentė domėjosi, kaip teikiamos socialinės paslaugos senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, su įvairiais gyvenimo išbandymais susiduriantiems žmonėms. Su centro gyventojais ir socialiniais darbuotojais Prezidentė kalbėjosi apie galimybes mažinti socialinę atskirtį šalyje, aptarė socialinių darbuotojų garantijų klausimus.

„Modernūs savarankiško gyvenimo namai Šiauliuose yra pavyzdys visai Lietuvai. Čia europinė parama pasiekia pažeidžiamiausius žmones – vienišus senjorus ir neįgaliuosius. Socialinių darbuotojų padedami jie atsitiesia po ligų ir tampa savarankiški. Tokių centrų tinklas turi būti plečiamas visoje Lietuvoje“, – sakė D.Grybauskaitė.

Savarankiško gyvenimo namų projektas Rėkyvoje buvo įgyvendintas iš Europos struktūrinio fondo lėšų. Pastatui renovuoti ir moderniam socialinių paslaugų centrui sukurti buvo skirta 6 mln. litų. Vienu metu čia gali gyventi 87 žmonės, kuriems teikiama trumpalaikė ir ilgalaikė globa.

Šalies globos įstaigoms pertvarkyti ir paslaugoms bendruomenėse plėsti 2014–2020 m. bus skirta 214 mln. litų Europos struktūrinio fondo ir Europos regioninio fondo lėšų.

Investicijos į regionus – gyvybiškai svarbios

Priešpiet D.Grybauskaitė apsilankė dviračių gamybos įmonėje „Baltik vairas“, kur su investuotojais, įmonės vadovais ir darbuotojais aptarė investicijų skatinimą, naujų darbo vietų kūrimą ir specialistų rengimo tobulinimą regione.

Prezidentės teigimu, investicijų skatinimas ir pritraukimas į regionus yra gyvybiškai svarbus, nes kai kuriose savivaldybėse dirba vos trečdalis gyventojų.

„Šiaulių dviračių gamykla yra sėkmės pavyzdys, kaip investicijos ir gebėjimas prisitaikyti prie rinkos pokyčių padeda išsaugoti ir kurti naujas darbo vietas regione. Tik turėdami darbo, šiauliečiai jausis saugiau ir savo gyvenimą kurs Šiauliuose. Investicijos į pramonę ir jaunimą gali paversti Šiaulius klestinčiu, gerovės regionu“, – sakė prezidentė.

2012 m. investicijos Šiauliuose siekė 480 mln. litų ir skaičiuojant vienam gyventojui buvo 15 proc. mažesnės nei šalies vidurkis. 2013 m. nedarbas Šiaulių mieste siekė 6,7 proc., regione – 10,2 proc.

Prezidentė Kryžių šventovėje paliko rožinį iš Vatikano

Prieš rinkimų agitacijos pabaigą prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė aplankyti didžiausią šalies šventovę – Kryžių kalną. Čia ji netikėtai sulaukė daug dėmesio, nes čia knibždėjo abiturientų, smagiai mininčių paskutinį skambutį.

Kopdama į kalną prezidentė sutiko pulką vaikų iš Žemaitijos. Su jais šalies vadovė bandė kalbėti žemaitiškai. Po Kryžių kalną prezidentę lydėjo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kuris šalies vadovei papasakojo apie svarbiausius šventovės kryžius.

Prezidentė ant vieno iš medinių kryžių pakabino rožinį, kurį parsivežė iš vizito į Vatikaną. Rožinį užkabinti ant kryžiaus padėjo vyskupas. Valstybės vadovė po apsilankymo šventovėje atskleidė, kad palikdama rožinį galvojo apie Lietuvos gerovę.

Su euro įvedimu minimalus atlyginimas neturi didėti

D.Grybauskaitė atsakė į keletą aktualių klausimų apie šalies ekonomiką ir politiką. Ji teigė, kad minimalus atlyginimas turi didėti, tačiau tai nebus susieta su euro įvedimu.

„Minimalus atlyginimas turi sudaryti apie 50 procentų vidutinio darbo užmokesčio. Rišti to negalima su euro įvedimu. Tokią klaidą padarė Latvija. Verslas iškart tai (atlyginimo padidinimą) įskaičiavo į kainas. Euro įvedimas gali turėti minimalią įtaka kainoms – 20–30 centų šimte litų. Nekartokime kaimynų klaidų“, – kalbėjo prezidentė.

D.Grybauskaitė tiki, kad Lietuva šiuo metu yra saugi šalis: „Rusija tikrina ne tik mūsų budrumą. Tai demonstratyviai daro ir kitų šalių atžvilgiu Antarktikoje, Skandinavijoje, Japonijoje. Mūsų oro erdvės saugumas padidintas beveik keturis kartus. Tikrinti mūsų nereikia, mes pasirengę. Patys jėgos nedemonstruojame.“

Paklausta, ar šis vizitas į Šiaulius buvo susijęs su rinkimų kampanija, prezidentė tai neigė: „Yra konkretūs projektai, kurie buvo pradėti dar rudenį. Aš nedarau rinkimų kampanijos. Tai mano nuoseklus darbas – vizitas dėl kvalifikuotos darbo jėgos paruošimo verslui. Rinkimų kalbų mano šioje kelionėje nebuvo.“

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top