Peteris McKelvie: „Galios elitas“ – parlamento nariai bei ministrai – tvirkino vaikus

huffingtonpost.co.uk

Kaip jau skelbta, Didžiojoje Britanijoje toliau plečiasi skandalas dėl įtarimų seksualiniu vaikų išnaudojimu. Britų vidaus reikalų sekretorė Theresa May pradėjusi istorinį tyrimą dėl aukšto rango politikų pedofilijos, tikisi, kad šįkart pavyks išsiaiškinti ne tik kaltus asmenis, bet ir tuos, kurie daugiau negu trisdešimt metų juos dangstė, mechanizmus, kaip veikė teisėsaugos ir politines institucijas apraizgęs pedofilų tinklas, neleidęs tinkamai ir laiku atlikti tyrimą.

Neseniai paskelbta, kad su Vestminsteriu (Jungtinės Karalystės Parlamento rūmai, įsikūrę Vestminsterio rūmuose – Tiesos.lt) susijusių įtariamų pedofilų klanas, kuriam priklausė mažiausiai 20 garsių asmenų, įskaitant Parlamento narius ir Vyriausybės ministrus, dešimtmečius tvirkino vaikus.

Po to, kai Vidaus reikalų ministerija paskelbė visą klano veiklos tyrimą ir pareiškė patyrusi nesėkmę, nes tyrimas nebuvo atliktas tinkamai ir laiku, ankstesnis Vaikų apsaugos tarnybos vadovas Peteris McKelvie‘as pareiškė, kad klaną sudarė „galingųjų elitas“ – to meto Parlamento nariai ir ministrai.


P. McKelvie‘as

P. McKelvie‘as, pagal kurio įtarimus policija ir inicijavo klano veiklos tyrimą 2012 metais, interviu BBC pasakė: „Turiu pasakyti, kad mes tyrėme mažiausiai 20 (žmonių) ir [apklausėme] daug didesnį skaičių žmonių, žinojusių apie tai, bet nieko nedariusių, nors jų padėtis ir įpareigojo juos ko nors imtis.“

Jo teigimu, aukos – „kone vien berniukai“ – buvo tvirkinamos „daug daug metų“ ir ėjo iš rankų į rankas kaip „mėsos gabalas“.

Be to, jis teigė: „Esu įsitikinęs, jog yra ir tvirtų įrodymų, ir be galo daug informacijos, kuri būtų galėjusi tapti įrodymais, jei tyrimas būtų atliktas tinkamai, jog tai darė ypatingai galingas elitas, priklausęs aukščiausio lygio politinei klasei, buvęs per visą mano gyvenimą, – man dabar 65-eri.
 
Neabejotinai mažiausiai 30 metų buvo pakankamai priežasčių pradėti tirti šį atvejį, ir ne vieną kartą, tačiau visą laiką tyrimas buvo blokuojamas, dengiamas ir susidurdavo su slaptais susimokymais, kad tik nebūtų atliktas iki galo.
 
Pradžioje aš tikėjau, kad likusieji gyvi bus patraukti atsakomybėn ir dauguma jų sulauks teisingumo, bet – nelaimei – tyrimas užsitęsė tiek ilgai, kad daugelis prievartautojų jau yra mirę.“

P.McKelvie‘as pridūrė: „Mes tyrėme Lordų ir Bendruomenių rūmuose, ieškojome teisiniuose sluoksniuose, ieškojome visose institucijose, kur yra mažas nuošimtis pedofilų ir šiek tiek didesnis nuošimtis žmonių, žinojusių apie tai ar nujautusių, tačiau dėl asmeninių interesų, savisaugos ir dėl politinės partijos priežasčių jiems buvo saugiau visa tai dangstyti, nei su tuo turėti reikalų.“
 
Vidaus reikalų ministerijos vyriausiajai pareigūnei tenka atsakinėti į priekabius Parlamento narių klausimus dėl įtarimų, kad ministerija blogai prižiūrėjo tyrimą dėl galimo vaikų tvirkinimo.

Vidaus reikalų sekretorės Theresos May prašymu, Nacionalinės asociacijos „Smurto prieš vaikus prevencija“ vadovas Peteris Wanlessas atliks patikrinimą, ar iš tiesų policija ir prokurorai atliko tyrimą taip, kaip rašoma jų ataskaitoje.
 
T. May pareiškė, kad kreipėsi, jog būtų atliktas platesnis nepriklausomas tyrimas dėl galimo vaikų lytinio tvirkinimo valstybinėse įstaigose, taip pat ir tokiose organizacijose, kaip BBC, bažnyčios ir politinės partijos.
 
Tyrimui bus suteikta prieiga prie visų jam reikalingų vyriausybės dokumentų ir, jei tyrimo vadovas pamatys, kad yra reikalinga, tyrimą bus galima padaryti viešą.
 
Nepanašu, kad ataskaita bus pateikta iki kitų metų visuotinių rinkimų, bet T.May pažadėjo, kad ataskaita apie tyrimo eigą bus pateikta Parlamentui dar iki 2015 metų gegužės.


Vidaus reikalų sekretorė Theresa May(Paedophile Information Exchange (PIE) – Britų pro-pedofilų aktyvistų grupė, įsteigta 1974 metais ir išformuota 1984 metais pateikus jos nariams kaltinimus pedofilija – Tiesos.lt). „Savanorių paslaugų bendrija“ (The Voluntary Services Unit – VSU) 1974–1980 metais pervedė 65 750 svarų sterlingų į Albany Trust sąskaitą, o 1974–1984 metais – 410 500 svarų sterlingų į Princedale Trust organizacijos sąskaitą.

Vis dėlto Vidaus ministerijos pavedimu atliktas nepriklausomas tyrimas, išnagrinėjęs pranešimus, kad VSU finansavo PIE, konstatavo, jog „nebuvo rasta jokių įrodymų, kad abi organizacijos šį finansavimą būtų panaudojusios PIE paramai“.
 
Ponas Sedwill‘as taip pat turi ištirti, ar PIE vadovas naudojosi šios organizacijos patalpomis saugoti šiuo metu tiriamąją medžiagą.

Kaip teigia BBC, Steven Adrian Smith 1986 metais išleistoje nedidelio tiražo knygoje gyrėsi, kad su juo buvo atsiskaityta pavedimu už jo, kaip samdomo elektrotechnikos inžinieriaus, darbus Vestminsterio rūmuose, kai jis buvo PIE pirmininku nuo 1970-ų pabaigos iki 1980-ų pradžios, ir kad jis paslėpęs bylos dokumentus užrakintuose stalčiuose ten, „kur jokie policijos reidai niekada negalėtų jų rasti“.
 
Lordas Brittanas pasveikino Wanlesso pranešimą apie tyrimą ir pareiškė, jog tvirtinimas, kad nepavyko išnagrinėti įtarimų, išsakytų vidaus reikalų sekretoriaus G. Dickenso, yra „visiškai nepagrįstas“.

huffingtonpost.co.uk

Iš anglų kalbos išvertė Medardas Taurinskas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top