Peticija prieš Estrelos rezoliuciją

Gruodžio 10 d., antradienį, Europos Parlamente plenariniame posėdyje vėl bus balsuojama dėl vadinamosios „Estrelos rezoliucijos“. Šią portugalų europarlamentarės Editos Estrelos pateiktą rezoliuciją dėl „Lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“ spalio 22-ąją balsų dauguma parlamentarai grąžino tobulinti į Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetą. Deja, dabartinis rezoliucijos projektas mažai kuo skiriasi nuo pirmojo varianto.

Be kitų dalykų, šioje rezoliucijoje teigiama, kad ne tėvai yra pirmieji ir svarbiausi savo vaikų ugdytojai, kad abortas yra visuotinė žmogaus teisė, nors nei tarptautinėje, nei nacionalinėje valstybių narių teisėje tokia „teisė“ neįtvirtinta, dar daugiau – ji prieštarauja Europos Žmogaus teisių konvencijai ir visiškai nedera su kiekvieno žmogaus teise į gyvybę. Priėmus šią rezoliuciją ES šalys narės būtų raginamos užtikrinti, kad lytinis švietimas būtų privalomas visiems vaikams bei paaugliams (tiek mokykloje, tiek už jos ribų), atsižvelgiant į skirtingų amžiaus grupių bei lyčių poreikius (pavyzdžiui, patirti seksualinių potyrių masturbuojantis vaikai būtų mokomi nuo ketverių metų ir pan.). Daugiau apie tai skaitykite anglų kalba ČIA, lietuvių – ČIA.

Pasirašyti peticiją, skirtą EP nariams, kviečiančią atmesti Estrelos rezoliuciją dėl „Lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“, galima ČIA.

* * *

Tiesos.lt primena: pirmąkart balsuojant dėl šios rezoliucijos, jai pritarė trys mūsų atstovai Europos Parlamente – Justas Vincas Paleckis, Vilija Blinkevičiūtė ir Leonidas Donskis, kiti balsavo prieš arba susilaikė.

Lietuvos Europos parlamentarų kontaktai:

Juozas Imbrasas: juozas.imbrasas@europarl.europa.eu
Vytautas Landsbergis: vytautas.landsbergis@europarl.europa.eu
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė: radvile.morkunaite-mikuleniene@europarl.europa.eu
Rolandas Paksas: rolandas.paksas@europarl.europa.eu
Justas Vincas Paleckis: justas.paleckis@europarl.europa.eu
Algirdas Saudargas: algirdas.saudargas@europarl.europa.eu
Laima Liucija Andrikienė: laimaliucija.andrikiene@europarl.europa.eu
Zigmantas Balčytis: zigmantas.balcytis@europarl.europa.eu
Vilija Blinkevičiūtė: vilija.blinkeviciute@europarl.europa.eu
Leonidas Donskis: leonidas.donskis@europarl.europa.eu

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top