Piliečiai piketavo prieš įslaptintą „Chevron“ kompanijos planų Lietuvoje žvalgyti ir išgauti skalūnų dujas pristatymą

Pirmadienį, balandžio 15 dieną, viešbutyje „Kempinski Hotel Cathedral Square“ kompanija „Chevron“ kartu su JAV ambasada Lietuvos politikams ir verslininkams surengė kompanijos planų Lietuvoje žvalgyti ir išgauti skalūnų dujas pristatymą. Prisidengus išankstine registracija žiniasklaidos atstovai į šią konferenciją įleisti nebuvo. Dialogą su visuomene buvo bandoma imituoti pakvietus vienintelį vietos gyventojų atstovą.

Ankstyvą rytą susirinkę piketuotojai (registracija į konferenciją prasidėjo neįprastai anksti – 7.45) konferencijos dalyvius pasitiko plakatais „Žemės gelmių turtai priklauso TAUTAI!“, „Už tyrą vandenį, žemę – už mūsų LIETUVĄ!“.

Suprantama, „Chevron“ yra privati verslo įmonė ir į savo organizuojamus renginius gali kviesti ką nori. Bet ar tinka mūsų politikams dalyvauti prabangioje aplinkoje rengiamuose susibūrimuose palikus žiniasklaidą ir piliečių atstovus už durų? Juk aptarinėjamos technologijos, kurių taikymas, visuomenės manymu, kelia rimtą pavojų šalies gamtai, žemei ir vandeniui. Jei „Chevron“ slapukauja, o mūsų politikai mielai slapukauja kartu, kodėl piliečiai turėtų jais pasitikėti?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top