Piliečiai primena prezidentei jos pareigas, reikalauja atskleisti smurto Garliavoje rengėjus ir pasirūpinti Garliavos mergaitės likimu

Rugpjūčio 14-ąją sulaukę keisto Prezidento kanceliarijos rašto, pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai nuo šiol kasdien laišku Respublikos prezidentei primins jos pareigas, ragins pasirūpinti Garliavos mergaitės likimu ir reikalaus atskleisti smurto Garliavoje organizatorius. Visi, norintys pasirašyti laišką prezidentei, gali tai padaryti atėję į Simono Daukanto aikštę Vilniuje.

Lietuvos Respublikos Prezidentei 2012 m. rugpjūčio 20 d.
Poniai Daliai Grybauskaitei

Gerbiamoji Ponia Prezidente,

Nuo šių metų liepos 31-osios mes, pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai, kasdien teikiame Jums laišką, kviesdami pasirūpinti, kad Jums pavaldus Valstybės saugumo departamentas leistų Lietuvos vaikų gydytojams susipažinti su Garliavos mergaitės, gegužės 17-ąją prievarta išvežtos iš gimtųjų namų, sveikatos būkle.

Nuo rugpjūčio 1-osios kiekvieną dieną kreipiamės į Jus ir antruoju laišku, ragindami išsiaiškinti ir pasakyti visuomenei, kas įsakė 240 policininkų gegužės 17-osios rytą šturmuoti Garliavos gyvenvietę, kas davė leidimą prieš taikius gyventojus naudoti dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias smurto priemones, kurie politikai apie tokį įsakymą iš anksto žinojo ir jam pritarė.

Nuo rugpjūčio 8-osios kasdien teikiame Jums ir trečiąjį laišką, kuriuo raginame Jus imtis visų priemonių, kad Garliavos mergaitė, prokuratūros iškeltoje baudžiamojoje byloje minima kaip pedofilijos auka, nebūtų valdžios baudžiama totalia socialine izoliacija, kad jai būtų leista nors telefonu ar internetu bendrauti su ją užauginusiais seneliais ir bendraamžiais draugais.

Rugpjūčio 14-ąją mus pasiekė Lietuvos Prezidento Kanceliarijos Asmenų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotojos ponios Astos Bogušienės pasirašytas atsiliepimas į Jums rašytus laiškus. Šiame atsiliepime pranešama, kad su Jums adresuotais laiškais kažkieno „yra susipažinta“.

Su mūsų laiškais susipažinę mums nežinomi Prezidentūros darbuotojai teigia, kad Jūs negalite „jokia forma kištis į tyrimo eigą ir nurodinėti, kokie sprendimai turi būti priimti“, kad „bet koks nustatytus įgaliojimus viršijantis kišimasis į kitų valdžios institucijų veiklą laikytinas antikonstituciniu veiksmu“.

Visiškai pritariame šiems ponios Astos Bogušienės pasirašytame rašte išsakytiems teiginiams. Kartu pastebime, kad mes niekada neraginome Jūsų kištis į vieno ar kito tyrimo eigą ir taip atlikti antikonstitucinį veiksmą. Priešingai, mes kvietėme ir kviečiame Jus vykdyti tautai duotą valstybės vadovės priesaiką – „būti ištikimai Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisinga“.

Primename Jums, kad Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento įstatymo pirmasis straipsnis skelbia, kad VSD yra ne tik Seimui, bet ir „Respublikos Prezidentui atskaitinga valstybės institucija“. Antrasis šio įstatymo straipsnis nurodo, kad VSD veikla yra grindžiama „teisėtumo, žmogaus teisių ir laisvių gerbimo“ principu. Taigi Jus, valstybės vadovę, įstatymas įpareigoja rūpintis, kad VSD gerbtų žmogaus teises ir laisves, kad jo veikla būtų teisėta. Lietuvos Respublikos Prokuratūros įstatymo ketvirtasis straipsnis teigia, kad generalinis prokuroras visų pirma „už prokuratūros veiklą atsiskaito Respublikos Prezidentui“. Taigi įstatymas įpareigoja Jus rūpintis ir šios institucijos veiklos teisėtumu.

Taip pat primename, kad Jums prieš porą mėnesių buvo įteiktos Visuomeninės komisijos 2012 m. gegužės 17 d. smurto aktui Garliavoje ištirti išvados. Net trys jas pasirašę Komisijos nariai teisininkai – Kazimieras Motieka, Liudvikas Narcizas Rasimas ir Zita Šličytė – yra Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjai. Komisijos išvadose teigiama, kad valdžios surengtas smurto aktas Garliavoje pažeidė ne vieną Konstitucijos straipsnį, kad tokiu smurtu „buvo pasikėsinta į Konstitucinę santvarką“.

Esame įsitikinę: ištikimybę Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai prisiekęs aukščiausias valstybės pareigūnas privalo reaguoti į šalies konstitucinei santvarkai, piliečių teisėms ir laisvėms grėsmę keliančius smurtinius valdžios veiksmus. Viešai įvertinti Garliavoje valdžios surengtą smurto aktą Jus įpareigoja Konstitucija ir įstatymai.

Todėl dar kartą kreipiamės į Jus ir raginame: pasirūpinkite, kad kuo greičiau Jums atskaitingos institucijos išsiaiškintų, kas įsakė imtis smurto Garliavoje, ir apie tai praneškite piliečiams.

Pasirūpinkite, kad Jums atskaitingas Valstybės saugumo departamentas leistų su iš gimtųjų namų prievarta išvežtos Garliavos mergaitės būkle susipažinti kompetentingiems Lietuvos pediatrams.

Pasirūpinkite, kad Jums atskaitingas VSD liautųsi kankinęs mažą vaiką – nutrauktų jo totalią socialinę izoliaciją ir leistų jam bendrauti su seneliais bei bendraamžiais draugais.

Nėra nei civilizuota, nei žmoniška, nei teisėta smurtaujant prieš artimuosius, naudojant brutalią fizinę prievartą išplėšti mažą mergaitę, baudžiamojoje byloje minimą pedofilijos auką, iš gimtosios aplinkos, daugiau nei tris mėnesius bausti ją totalia socialine izoliacija ir neleisti su jos sveikatos būkle susipažinti medikams.

Pagarbiai,

pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai

Joana Noreikaitė
Justas Subačius
Leonas Merkevičius
Andrius Sudikas
Regina Lisauskaitė
Darius Kaminskas
Jaroslavas Vabalis
Aurelija Babenskienė
Jolita Radčenkienė
Romas Radzevičius
Naglis Puteikis
Dalia Šešelgienė
Algimantas Končius bei kiti

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top