Planelis: kaip išsukti Valį nuo bylos ir 73 tūkst. Lt žalos atlyginimo

Mindaugas Velička | Alfa.lt

Generalinės prokuratūros vadovybė vėl ieško būdų, kaip nuo atsakomybės išsukti savo vadovą – generalinį prokurorą Darių Valį. Kaip karšta bulvė mėtomas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus pareiškimas apie D. Valio padarytą materialinę – beveik 73 tūkst. litų – žalą prokuratūrai. Į D. Valio gelbėjimo planą gali būti bandoma įtraukti net aukštus teisėjus.

Generalinės prokuratūros vadovybė vėl ieško būdų, kaip nuo atsakomybės išsukti savo vadovą – generalinį prokurorą Darių Valį. Kaip karšta bulvė mėtomas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus pareiškimas apie D. Valio padarytą materialinę – beveik 73 tūkst. litų – žalą prokuratūrai. Į D. Valio gelbėjimo planą gali būti bandoma įtraukti net aukštus teisėjus.

Vilniuje tirti pabijojo

Rugsėjo 26 dieną Vilniaus apygardos prokuratūroje gautas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus pareiškimas, kuriuo apygardos vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus prašoma „pradėti ikiteisminį tyrimą dėl turto iššvaistymo, tarnybos pareigų neatlikimo, siekiant nustatyti asmenis, atsakingus ir įvykdžiusius neteisėtus, nusikalstamus veiksmus, kuriais buvo padaryta didelė žala 72,4 tūkst. Lt viešajam juridiniam subjektui, ir imtis veiksmų atlyginti žalą, kilusią dėl neteisėtų asmenų veiksmų“.

Tačiau Vilniaus apygardos prokuratūra sprendimo – pradėti ar atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą – nepriėmė. Karšta bulvė apygardos buvo skubiai permesta generalinio prokuroro pavaduotojui Dariui Raulušaičiui. Jis kelias dienas mastęs nusprendė, kad Seimo nario skundą būtų geriausia permesti į Kauno apygardos prokuratūrą.

„Rugsėjo 26 dieną gautas Vilniaus apygardos prokuratūroje, perduotas Generalinei prokuratūrai, o ši spalio 1 dieną perdavė nagrinėti Kauno apygardos prokuratūrai ir yra nagrinėjamas šiuo metu“, – Alfa.lt informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriuje. Koks konkrečiai prokuroras nagrinėja Seimo nario V. Gailiaus pareiškimą, Generalinė prokuratūra nepanoro patikslinti.

Suktas išsukimo planelis?

Tik neseniai iš vienos baudžiamosios bylos išlipęs D. Valys žūtbūt nori išvengti antrosios. Be to, jei ikiteisminis tyrimas būtų atliekamas, jam gali tekti atlyginti ir 73 tūkst. Lt žalą. Todėl D. Valio pavaduotojui D. Raulušaičiui teko pasukti galvą ne tik dėl to, kam patikėti šį pareiškimą, kad tyrimas nebūtų pradėtas. Kišeninį prokurorą nesunku būtų rasti tiek Generalinėje prokuratūroje, tiek Vilniaus apygardos prokuratūroje.

Tačiau D. Raulušaitis puikiai suvokia, kad Seimo narys atsisakymą pradėti tyrimą turi teisę skųsti Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjui, galutinį žodį tartų Vilniaus apygardos teismas. Seimo narys V. Gailius jau yra laimėjęs ne vieną tokį ginčą su prokuratūra Vilniaus teismuose. Būtent todėl, tarpusavyje šnibždasi prokurorai, pareiškimas perduotas į Kauną.

Neabejojama, kad tyrimas nebus pradėtas, tačiau jį skųsti bus galima tik Kauno teismui, kuriam vadovauja Generalinei prokuratūrai artimesni veikėjai.

Kauno apygardos teismo pirmininkas: sąsajų neturiu

Galutinį sprendimą turėtų priimti Kauno apygardos teismas, kuriam vadovauja D. Raulušaičiui puikiai pažįstamas jo bendramokslis Nerijus Meilutis. Niekam nežinomus ir niekuo nepasižymėjusius bendramokslius – tiek N. Meilutį, tiek D. Raulušaitį – į šias pareigas parinko dabar advokatu dirbantis, o tuomet prezidentės patarėjas teisės ir teismų veiklos klausimais Ernestas Rimšelis.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
TAI BENT

„generalinis”….

Mukaburis

„niekuo nepasižymėjusius bendramokslius – tiek N. Meilutį, tiek…”. Meilutis spėjo pasižymėti: palaikė valstybinį kaltinimą Leto Palmaičio byloje (prašė skirti L. Palmaičiui 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę), kai šis buvo teisiamas už prokurorų Lauciaus ir Dūdos „šmeižtą” (pavadino juos nusikaltėliais ir Lietuvos išdavikais). Iš istorinės Leto Palmaičio baigiamosios kalbos teisme 2012 m. vasario 29 dieną: „Baigti norėčiau nuoširdžiu raginimu visiems čia esantiems prokurorams, o ypač mielam A. Meilučiui, kuris turbūt pats jauniausias ir tikrai nesusijęs su jokiais nusikaltimais, bet mano kaltinamajame akte jau painioja 1981 metų okupacinių laikų prokuratūrą su Lietuvos Respublikos prokuratūra, gelbėti savo garbę, sąžinę ir gerą vardą ir išstoti iš nusikalstamos gaujos, kuriai dabar priklauso. Turint tokį puikų juridinį išsilavinimą galima išlaikyti šeimą dirbant privačiu advokatu… Skaityti daugiau »

Mukaburis

Atsiprašau, supainiojau, kalbama apie teisėją Meilutį, ne prokurorą. Tas gal ir pasižymėjo.

Mukaburis

Prokuroras Audrius Meilutis ir teisėjas Nerijus Meilutis yra broliai. Vyriausia tarnybinės etikos komisija jau svarstė Nerijaus Meilučio elgesį, kai jis tą faktą nuslėpė, kai pretendavo į dabar užimamas pareigas.

Diedukas

Vienu žodžiu meilučiai…

Jeigu

generalinis neatlygins žalos (iš savo kišenės) tai ir visi kam priteistos baudos neturi mokėti. Tai bus lygiavertė tvarka.

eror

Rusija, Baltarusija Šiaurės korėja ,čia pas mus galimai supuvimo lygis ne ka mažesnis

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top