Po A. Navalno nužudymo Vladimiras Putinas “prarado bet kokį santūrumą” ir pradės “žudyti” savo priešus Didžiojoje Britanijoje, o jo nužudytųjų sąraše yra “bent tuzinas pavardžių”

Kremliaus kritikas įspėjo, kad Vladimiras Putinas pradės “žudyti savo priešus Jungtinėje Karalystėje”, teigdamas, kad po Aleksejaus Navalno mirties jis “prarado bet kokį santūrumą”.

Aktyvistas Billas Browderis teigė, kad Rusijos prezidento nužudytųjų sąraše yra mažiausiai 12 pavardžių, ir baiminosi, kad prezidentas pradės išpuolius prieš savo priešus Didžiojoje Britanijoje.

Multimilijonierius įspėjo, kad Rusijos prezidentą reikia sustabdyti, kad nepasikartotų Solsberio mieste įvykdyta ataka “Novičiok”.

Kalbėdamas laikraščiui “The Mirror” jis sakė, kad įtartina A. Navalno mirtis Putinui “pakeitė žaidimo taisykles” ir kad Rusijos lyderio kritikai susiduria su didesne rizika būti nužudytiems.

Įspėjimas paskelbtas po to, kai A. Navalno našlė apkaltino V. Putiną nužudžius jos vyrą, teigdama, kad jis buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga “Novičiok” ir kad Rusijos valdžios institucijos, atsisakydamos išduoti jo kūną, bando nuslėpti žmogžudystę.

J. Browderis laikraščiui “The Mirror” sakė, kad V. Putinas “pradės žudymo vajų, kuris apims visus Jungtinės Karalystės priešus”. Jis teigia, kad Rusijos prezidentas įgijo drąsos po aktyvisto draugo A. Navalno mirties.

Žmogaus teisių gynėjas, kuris, kaip pranešama, tapo V. Putino “priešu numeris vienas” dėl kovos su korupcija, sakė: “Tai, kad jis nužudė populiariausią ir žinomiausią opozicijos politiką jam matant ir nebijodamas jokių pasekmių, rodo, kad žmonėms, kurie priešinasi V. Putinui Rusijoje ir užsienyje, gresia kur kas didesnis nužudymo pavojus.

B. Browderis kovoja prieš V. Putino režimą nuo 2009 m., kai buvo nužudytas advokatas ir demaskuotojas Sergejus Magnickis. Jis vadino lyderį “žudiku gangsteriu” ir reikalavo, kad jis būtų sustabdytas, kol nesukėlė “trečiojo pasaulinio karo”.

B. Browderis

Šiuo metu B. Browderis kovoja, kad būtų išlaisvintas įkalintas britų ir rusų žurnalistas ir politinės opozicijos kampanijos dalyvis Vladimiras Kara-Murza.

Pasak jo, draugas, atliekantis 25 metų laisvės atėmimo bausmę ir padėjęs propaguoti nužudyto Sergejaus vardu pavadintą Magnickio įstatymą,  išgyveno du pasikėsinimus  nunuodyti.

Tai įvyko po to, kai paaiškėjo, kad A. Navalnas greičiausiai buvo nužudytas vienu smūgiu į širdį – tokį metodą naudojo KGB, kaip teigė šaltinis iš kalėjimo, kuriame buvo laikomas V. Putino kritikas

Pasak Rusijos išeivio ir žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Osečkino, ant opozicijos lyderio kūno rastos kraujosruvos atitiko “vieno smūgio” egzekucijos metodą.

Tai senas KGB specialiųjų pajėgų padalinių metodas, – sakė jis laikraščiui “The Times”. “Jie mokė savo operatyvininkus nužudyti žmogų vienu smūgiu į širdį, į kūno centrą. Tai buvo išskirtinis KGB bruožas”.

Osečkinas, grupės “Gulagu.net”, kuri renka liudijimus iš liūdnai pagarsėjusių Rusijos kalėjimų kalinių ir darbuotojų, įkūrėjas, sako, kad jo informacija gauta iš šaltinio, dirbančio arktinėje įkalinimo kolonijoje, kurioje penktadienį mirė A. Navalnas.

Jo našlė apkaltino V. Putiną nužudžius jos vyrą, tvirtindama, kad jis buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga “Novičiok” ir kad Rusijos valdžios institucijos, atsisakydamos išduoti jo kūną, bando nuslėpti žmogžudystę.

Tačiau Osečkinas nėra tuo įsitikinęs ir sako, kad valdžia būtų galėjusi nužudyti Navalną bet kokiu norimu būdu ir nebūtų norėjusi “palikti pėdsakų jo kūne, kurie vestų tiesiai prie Putino”.

Jis teigia, kad dieną prieš mirtį A. Navalnas buvo priverstas nuo dviejų su puse iki keturių valandų praleisti vienutėje po atviru dangumi, kur temperatūra galėjo nukristi iki minus 27 °C.

Paprastai kaliniai lauke laikomi ne ilgiau kaip valandą ir ne tokiomis ekstremaliomis sąlygomis.

“Manau, kad jie pirmiausia sunaikino jo kūną, nes ilgai laikė jį šaltyje ir iki minimumo sulėtino kraujo apytaką, – aiškino Osečkinas.

Įėjimas į kalėjimo koloniją IK-3, esančią Charpo mieste, Jamalo-Nenecko regione, maždaug už 1900 km į šiaurės rytus nuo Maskvos, Rusijoje.

O tada žmogų nužudyti tampa labai lengva, per kelias sekundes, jei operatyvininkas turi tam tikros patirties. Tuomet esą buvo panaudotas vienas smūgis – slaptas nužudymo metodas, kurį, kaip teigiama, naudoja KGB specialiosios pajėgos, siekdamos nepalikti jokių mirties priežasties požymių.

Prieš tapdamas Rusijos vadovu, V. Putinas garsėjo tuo, kad maždaug 15 metų tarnavo KGB kaip užsienio žvalgybos karininkas, o 1990 m. išėjo į pensiją turėdamas pulkininko leitenanto laipsnį.

Rusijos valdžios institucijos iki šiol nepateikė įtikinamo A. Navalno, žymiausio Rusijos prezidento kritiko, mirties paaiškinimo.

Nacionalinės įkalinimo įstaigų tarnybos duomenimis, 47 metų vyras mirė po pasivaikščiojimo, kai pasijuto blogai. A. Navalno šeimai buvo pasakyta, kad dar dvi savaites jie negalės susipažinti su jo kūnu.

A. Osečkinas sakė, kad, jo nuomone, FSB pareigūnų buvimas kalėjime yra įrodymas, jog A. Navalną nužudė Kremlius. Jis pridūrė: “Iš savo šaltinių žinau, kad tai buvo speciali operacija, kuriai buvo ruoštasi prieš kelias dienas”.

“Tai buvo įsakymas iš Maskvos, nes be Maskvos nebūtų buvę įmanoma išmontuoti stebėjimo kamerų taip, kaip jie tai padarė”.

Tai įvyko po to, kai didėjant susirūpinimui dėl platformos politinio nešališkumo vakar buvo trumpam sustabdyta Aleksejaus Navalno našlės “Twitter” paskyra dėl tariamo “taisyklių pažeidimo”.

Julijos Navalnajos “Twitter” paskyra X buvo greitai atkurta po internete kilusios kritikos bangos.

dailymail.co.uk

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top