Po to, kai džihadistai pagrasino dronų atakomis per futbolo turnyrą Euro 2024, Vokietijoje stiprinamas saugumas

„Jei jie suvaržys ir engs jus žemėje, užpulkite juos iš dangaus“, – rašoma naujausio Islamo valstybės žurnalo numerio antraštėje Vokietijos futbolo stadiono fone.

Su Islamo valstybe susijusi teroristinė grupuotė paskelbė propagandą, skatinančią džihadistus per šią vasarą vyksiantį Europos futbolo čempionatą atakuoti Vokietijos futbolo stadionus.

Naujausiame žurnalo Voice of Khorasan, ISKP, arba Islamo valstybės Chorasano provincijos leidinio numeryje ši teroristinė organizacija paragino imtis džihado per Europos futbolo turnyrą, kuris visą mėnesį, nuo birželio 14 d. iki liepos 14 d., vyks Vokietijoje.

Per futbolo stadioną skriejančio drono su sprogmenimis fone leidinys pasirinko antraštę: „Jei jie suvaržys ir engs jus žemėje, užpulkite juos iš dangaus“.

„Pervažiuokite bedievius savo automobiliu, smokite jiems peiliu, nuodais arba ištaškykite jų smegenis kulkomis ir padekite jų namus“, – rašoma toliau.

Suprantama, kad Vokietijos saugumo tarnybos žinią traktuoja kaip tikėtiną grėsmę. Jie stiprina stebėjimą ir įgyvendina priemones, skirtas kovoti su bet kokiais bandymais dronais pulti stadionus, kuriuose vyksta renginys, sukviesiantis, kaip tikimasi, šimtus tūkstančių futbolo sirgalių iš visos Europos.

Šis grasinimas yra naujausias iš daugybės grėsmingų vaizdų, kuriuos paskelbė teroristų grupuotės, siekdamos visame žemyne sukelti baimę.

Šio mėnesio pradžioje internete pasklido vaizdai, kuriuose džihadistai žadėjo atakuoti UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio varžybas, ir tai paskatino valdžios institucijas sustiprinti stadionų apsaugą visoje Vakarų Europoje.

„Svarbiausias klausimas – ar tai yra asmenys, bandantys siekti savo tikslų kitų rankoms, ar rimta grėsmė“, – sakė Focus vienas aukšto rango valstybės saugumo pareigūnas.

Tačiau valdžios institucijos nenori rizikuoti saugumu ir grėsmę laikys tikėtina.

„Reikia baimintis, kad ir kitos teroristinės organizacijos, tokios kaip Al Qaeda, pasinaudos savo ryšių su visuomene kanalais ir agituos už atakas Europoje ir Vokietijoje“, – pridūrė šaltinis.

Pastaraisiais mėnesiais išaugo nuo Islamo valstybės atskilusios afganistaniečių grupuotės reikšmingumas, ir ji tapo pagrindine organizacija, keliančia susirūpinimą saugumo pareigūnams visoje Europoje.

Prieš Kalėdas Vokietijos Kelno mieste buvo surengta didelė antiteroristinė operacija po to, kai Austrijos, Vokietijos ir Ispanijos saugumo tarnybos gavo informacijos apie su šia grupuote susijusius džihadistus, planuojančius įvykdyti kelis išpuolius krikščioniškuose objektuose, įskaitant Kelno katedrą.

Praėjusį mėnesį Vokietijoje buvo sulaikyti du susiję su JT pasmerkta teroristine grupuote Afganistano piliečiai, įtariami teroro išpuolio prie Švedijos parlamento, skirto atkeršyti už leidimą šalyje rengti Korano deginimo demonstracijas, planavimu.

Manoma, kad pavieniai asmenys, planuodami išpuolius, pasinaudojo migracijos keliu iš Ukrainos į Europos Sąjungą, ir praėjusių metų liepą Vokietijoje sulaikyti Tadžikistano ir Turkmėnistano piliečiai atvyko į Vakarų Europą iš šios karo draskomos šalies.

Kaimyninės Prancūzijos valdžios institucijos taip pat nerimauja dėl teroro išpuolių grėsmės šiemet Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių metu, o jų organizatoriai parengė „planą B“, jei dėl teroro grėsmės iškiltų pavojus renginio atidarymo ceremonijai.

„Šiandien olimpinėms ir parolimpinėms žaidynėms terorizmo grėsmės nėra, tačiau mes ir toliau stebėsime situaciją“, – anksčiau šį mėnesį France 2 televizijos kanalui sakė Udea Kastera (Oudéa-Castéra). „Tai, kad apie tai nekalbame, kad neminime plano B, nereiškia, kad jo nėra.“

Prancūzijoje tebegalioja aukščiausias įmanomas pavojaus lygis, nes nerimaujama dėl islamo radikalų ir baiminamasi atsakomųjų veiksmų prieš Vakarus dėl karo Izraelyje.

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top