Poilsio partija siūlo Seimui naują pensijų skaičiuoklę ir formulę

Pastarosiomis dienomis žiniasklaida tiesiog užteršta kalbomis apie SODROS, II ir III pakopos pensijų kaupimo fondus, skaičiuokles ir formules. Senyvo amžiaus žmonėms brukami abrakadabriniai reklaminiai tekstai.

Štai vienas pavyzdys:

„Būsimos pensijos skaičiuoklė

APIE PENSIJŲ SKAIČIUOKLĘ

Skaičiuoklės rengėjai. LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos bankas, „Sodra“, Lietuvos investicijų ir pensijų fondų bei Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos parengė šią skaičiuoklę, kad kiekvienas asmuo galėtų pasiskaičiuoti, kokią pensiją jis gali gauti pasirinkęs vieną iš galimų būdų.

Būdai kaupti savo pensiją. Sutartis su pasirinktu pensijų fondu iki š. m. balandžio mėnesio sudariusieji galės rinktis iš šių trijų savo ateities lėšų užsitikrinimo galimybių:

– toliau dalyvauti tik „Sodros“ pensijų sistemoje ir senatvėje gauti jos pensiją kaip vienintelę (iki nutraukiant sutartį pensijų fonde sukauptos lėšos toliau bus investuojamos, kol asmuo sulauks pensinio amžiaus);

– toliau kaupti, kai į pensijų fondą pervedama nustatyta procentinė „Sodros“ įmokos dalis;

– toliau kaupti, kai kaupimo sumą sudaro minėtoji dalis, paties asmens nuo atlyginimo skiriama procentinė dalis ir valstybės skiriama to paties procento dalis nuo šalies vidutinio darbo atlyginimo.

Būdų įvertinimas. Skaičiuoklė padės kiekvienam įsivertinti, kuri galimybė yra parankiausia pagal uždirbamą atlyginimą, amžių, darbo stažą ir kita.

Skaičiuoklės rezultatai. Skaičiuoklė pateikia apytikslius būsimos pensijos dydžius. Norint tiksliai ją įvertinti, reikėtų žinoti daugelį ją lemiančių aspektų. Todėl naudojamos bendros prielaidos, o rezultatai yra orientaciniai – bendrai parodantys, kokia galėtų būti būsima pensija pasirinkus skirtingas pensijų kaupimo alternatyvas.

Rekomenduojame susipažinti su kitomis svarbiomis šios skaičiuoklės prielaidomis, taip pat, kaip tiksliausia būtų vesti duomenis, tikintis kuo tikslesnių rezultatų.

Svarbu: ši skaičiuoklė prognozuoja pensiją tik tiems asmenims, kurie gimė po 1952.01.01 (vyrai) ir po 1954.01.01 (moterys) ir iki 1996.01.01“.

Poilsio partijos nariai, susidomėję šia skaičiuokle, susirinko į forumą-diskusiją. Sustojo į eilę prie skaičiuoklės ir įvedę savo duomenis pamėgino gauti konkrečius skaičius, koks bus jų pensijos dydis. Skaičiuoklė, deja, nieko nesuskaičiavo, mat niekur nėra paaiškinta ir nėra žinoma apie daugelį skaičiuoklę lemiančių aspektų. Net finansų ministras, paklaustas Žinių radijo žurnalisto, pasiūlė klausti Socialinės apsaugos tarnautojų, mat jis pats atsakyti negali ir savo pensijos pagal šią mįslingą formulę ir skaičiuoklę dar nėra pasiskaičiavęs.

Poilsio partijos nariai sunerimę ėmė domėtis, kas konkrečiai sukūrė šį sveikam pagyvenusiam žmogui neįkandamą tekstą, kiek už jį buvo sumokėta ir kas galėtų jį išversti į lietuvių kalbą?

Vienas Poilsio partijos narys naiviai klausė: „Jei aš kaupiu pensiją SODROS sistemoje, o ši kasmet iš valstybės skolinasi po milijardą litų, tai po dešimties metų, jei ta SODRA dar bus, ar aš negausiu sąskaitos ir nesulauksiu antstolio su raštu rankose, kad aš valstybei turėsiu grąžinti jos 10 milijardinių skolų, nes su šia įstaiga buvau pasirašęs sutartį?

Kitas praplikęs svarstė: „Nesijaudink, bičiuli, su ja atsitiks kaip su Snoro ar Ūkio banku. Bus paskirtas bankroto administratorius ir tuos milijardus nurašys kaip nežinia kur dingusius. Vaikai ir anūkai tas skolas ir padengs, jei nespės nusiplauti į Airiją ar dar toliau“.

Vienas matematikas, Poilsio partijos senbuvis, panašus į Albertą Enšteiną, pasiūlė naują pensijų formulę, pagal kurią turėtų būti skaičiuojamos pensijos Poilsio partijos nariams. Štai tokią: 2+1 – 3 = 5, ir dar perspėjo visus partiečius, kad jokiu būdu niekas nepradėtų kaupti pensijų kaupimo fonduose, kurių laukia Kredito unijų likimas.

Viena senyva moterėlė, baigiantis Poilsio partijos forumui-diskusijai pensijų kaupimo ir skaičiuoklės klausimu, atsistojo ir garsiai bei išmintingai pasakė: „Geriausias pensijų kaupimo fondas yra vilnonė pančiaka, pilna auksinių pinigėlių“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top