Policija visada teisi

Kviečiame susipažinti su Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atsakymu į viešą daugiau negu 500 laisvųjų menininkų ir neabejingų piliečių laišką, kuriuo 2013 metų sausio 22-ąją vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas buvo paragintas kuo greičiau nutraukti politinį vaikų persekiojimą.

Dėkodami už atsakymą, turime pastebėti, kad pastarųjų dienų teisėsaugos skandalų fone jis atrodo labai savitai. Ypač stebina be jokių skrupulų kartojama kreidelėmis piešusių paauglių sulaikymo priežastis: „Kauno apskrities policija gavo pilietės telefoninį pranešimą apie Nemuno krantinėje prie Aleksoto tilto ant sienos (nuo kada krantinė vadinama siena? – red. pastaba) piešiančius asmenis ir paprašė policijos pareigūnų išsiaiškinti, ar šie asmenys miesto reprezentacinėje vietoje piešia teisėtai“. Toks nuolat kartojamas rūpinimosi piešiančių vaikų veiksmų teisėtumu pasiskundus praeivei motyvas skamba veidmainingai atgrasiai: paprastai policija uolumu nepasižymi. Tą parodė ir dviejų dienų senumo įvykiai, kai policiją kone prievarta reikėjo versti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Naglio Puteikio šeimos sužalojimo tegul ir ne reprezentacinėje Vilniaus vietoje – „Green Hotel Vilnius“ prieigose. Moterį galimai sužaloję azerbaidžaniečiai studentai, skirtingai nei žolę ravėję ir kreidelėmis piešę vaikai, nebuvo nei sulaikyti, nei nuvežti į policijos nuovadą.

Keistokai šiame rašte atrodo ir pajuodinimu išskirtas vienas vienintelis sakinys: „Nepilnametė E.N. dėl šio įvykio policijos komisariate buvo ir su Kauno apskrities policijos pareigūnais bendravo tik kartą“. Ar tai reiškia, jog policija mano, kad jei E.N. buvo sulaikyta tik kartą ir tik kartą matė grūdamą savo bendraamžį į šunomobilį, tai… čia nieko tokio? Nieko tokio, kad nepilnametė buvo policijos apklausta viena, nedalyvaujant motinai? O gal nori pasakyti, kad po šio įvykio pusę metų trukęs jos motinos teisminis persekiojimas minimai nepilnametei neturėjo jokio poveikio? O gal tai reiškia, jog gali būti ir kitų kartų?.. Bet gal ne – policija sakosi gerbianti teismo sprendimą. Tik nepaaiškina, kodėl tokios pagarbos nenusipelnė pirmasis teismo sprendimas, kuriuo byla Tatjanai Narkevičienei buvo nutraukta, kodėl tada policija jį skundė, taip ir lieka neaišku.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top