Politinės korupcijos byloje Šarūnui Gustainiui jau pareikšti ir įtarimai

Prokuratūra.lt svetainėje šiandien pranešta, kad buvęs liberalas ir 2012–2016 m. kadencijos Seimo narys nuo Liberalų sąjūdžio Šarūnas Gustainis garsiojoje byloje iš specialaus liudytojo virto įtariamuoju.

Politinės korupcijos ikiteisminiame tyrime, kurį atlieka STT Vilniaus valdybos pareigūnai ir kuris, pasak prokuratura.lt svetainės, jau artėja į pabaigą, pranešimus apie įtarimus gavo penki asmenys – keturi jų yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat vienas juridinis asmuo.

Be to, pranešama ir žinia, kad jau trečią kartą nepavyko nušalinti tyrimą dėl stambaus masto korupcinių nusikaltimų organizuojantį ir kontroliuojantį Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Justą Laucių – š. m. gegužės 29 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme atmetė įtariamojo Raimondo Kurlianskio nušalinimą šiam prokurorui.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, „ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad buvęs Seimo narys Š. G. iš vieno Lietuvoje esančio koncerno viceprezidento R. K., už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą Seime, priėmė 8 700 eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai.

Tuometinis Seimo narys Š. G., vykdydamas R. K. prašymą, 2015 m. spalio–lapkričio mėn. Seime registravo pasiūlymus dėl „Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymo projekto Nr. XIIP-3370(2) 8 straipsnio pakeitimo” ir balsavo už šio teisės akto projekto priėmimą.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą, papildomi įtarimai dėl galimo buvusio Seimo nario Š. G. papirkimo įteikti koncerno viceprezidentui R. K.

Šio ikiteisminio tyrimo metu R. K. jau buvo pareikšti įtarimai dėl 2012–2016 m. kadencijos Seimo nario, politinės partijos „Darbo partija“ pirmininko pirmojo pavaduotojo V. G. papirkimo ir prekybos poveikiu, perduodant jam 27 100 eurų kyšį. Už dalį šios sumos padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančią televiziją transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų buvo užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

R. K. įteiktame praplėstame pranešime apie įtarimą nurodyta, šis kyšis V. G. buvo perduotas už įtaką 2012–2016 m. kadencijos „Darbo partijos“ frakcijos Seime nariams svarstant ir priimant „Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymo projektą Nr. XIIP-3370“, svarstant ir priimant įstatymo pataisos projektą „Dėl Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo Nr. IX-675“; taip pat už įtaką Darbo partijos frakcijos Seime nariams priimant Seimo nutarimą dėl 169 300 000 eurų viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“ Nr. XIIP-2013(2); už įtaką tuometinei Žemės ūkio ministrei, jog būtų priimti koncernui ir jo įmonėms finansiškai palankūs sprendimai; už įtaką paveikiant sprendimą dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus palikimo šiose pareigose dar vienai kadencijai; taip pat už įtaką nulemiant Ignalinos atominės elektrinės skelbiamų viešųjų pirkimų „Labai mažo aktyvumo radioaktyviųjų atliekų atliekyno statyba“ bei „Inžinerinių statinių atkarpų projektavimo, statybos ir prijungimo prie esamos IAE infrastruktūros darbų pirkimas“ rezultatus, palankius koncerno įmonei, o taip pat už asmenišką balsavimą „prieš“ Seime svarstant ir priimant nutarimą „Dėl pritarimo Editos Dambrauskienės skyrimui Lietuvos Respublikos generaline prokurore“.

Be minėtų įtarimų, atliekant ikiteisminį tyrimą, R. K. jau anksčiau buvo pareikšti įtarimai ir dėl 2012–2016 m. kadencijos Seimo nario, politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pirmininko E. M. papirkimo ir prekybos poveikiu, jam perduodant didelės vertės 106 000 eurų kyšį, o 2017 m. balandžio mėnesį dėl piktnaudžiavimo tarnyba įteikti įtarimai ir Lietuvos Respublikos Seimo nariui G. S.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top