Politologas apie naują Lenkijos koaliciją: raganų medžioklė ir baimės metai

laikmetis.lt

Anti – „Teisės ir teisingumo” koalicija pasirašė susitarimą, kuriame yra daug iš esmės teisingų pasiūlymų, su kuriais sunku nesutikti, tačiau jame taip pat užsimenama apie raganų medžioklę Lenkijoje, rašo politikos apžvalgininkas Rafalas Wośas.

Didžioji koalicija, sudaryta iš jėgų, pasisakančių prieš „Teisę ir teisingumą” (PiS), pasirašė susitarimą, kuriame yra daug teisingų pasiūlymų: Lenkijos vystymosi planas yra gerai išdėstytas, jame akcentuojamas nacionalinis saugumas, sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimas, aplinkos apsauga ir būsto prieinamumas.

Šie visuotinai priimtini tikslai, atspindintys neprieštaringą tokių pasiūlymų pobūdį, galėtų būti įtraukti į bet kurios vyriausybės planą, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų.

Kairiųjų ir liberalų koalicija sulaukia kritikos dėl kai kurių įsipareigojimų paviršutiniškumo, pavyzdžiui, dėl moterų teisių stiprinimo, nors vyriausybei vadovauja daugiausia vyrai.

Didelė susitarimo dalis skirta „suvesti sąskaitas” su PiS valdančiaisiais ir gali būti interpretuojama kaip kampanijos prieš PiS šalininkus kurstymas.

Didelė susitarimo dalis skirta „suvesti sąskaitas” su PiS valdančiaisiais ir gali būti interpretuojama kaip kampanijos prieš PiS šalininkus kurstymas, nauja raganų medžioklė, siūlanti nukrypti nuo demokratinių normų, iš anksto nuteisiant politinius oponentus ir vėliau įrodinėjant jų kaltę, ir visa tai daroma vardan tariamo teisėtvarkos atkūrimo.

Jei tai vertinsime tik kaip žurnalistinės nuovokos pavyzdį, problemos nėra – tai atitinka karo, kurį kasdien kariauja mūsų politikos apžvalgininkai, konvenciją. Tačiau jei politikai, siekiantys aukščiausių valstybės postų, ketina tuo vadovautis ir savo valdymo praktikoje, tai reiškia, kad kaip demokratija pradedame dreifuoti labai pavojinga kryptimi.

Čia turime visišką civilizuotose šalyse vyraujančių sąvokų ir taisyklių apvertimą. Vykdomoji valdžia pirmiausia paskelbia smerkiantį nuosprendį savo politiniams oponentams, ir tik tada ieškoma šio tezės įrodymų.

Toks požiūris rodo, kad Lenkijos nacionalinės ir politinės bendruomenės laukia neramūs laikai.

ŠaltinisREMIX NEWS

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žopulis

Pas lenkus PIS, pas mus atvirkščiai – PIŠ.

pats medžioji, o jau tavęs negalima

O Kačinskis – ar ne nuo medžioklės pradėjo? Komunistų?

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top