Vatikano radijas
Italijos dienraštis „La Repubblica“ paskelbė savo steigėjo ir ilgamečio redaktoriaus Eugenio Scalfari, dėl garbaus amžiaus išėjusio į pensiją, bet vis dar aktyviai besidominčio ir rašančio įvairiomis temomis, straipsnį, pasakojantį apie jo susitikimą su popiežiumi Pranciškumi lapkričio 7 dieną. Tai buvo neformalus ir asmeninio pobūdžio maždaug valandą trukęs susitikimas. Kai kurias šio susitikimo temas ir mintis Eugenio Scalfari užrašė ir paskelbė viešai.
Jis paklausė Pranciškaus, ką šis mano apie JAV prezidento rinkimus laimėjusį Donaldą Trumpą. „Aš neteikiu asmenų ar politikos žmonių vertinimų, noriu tik suprasti, kokius kentėjimus jų veikimo būdas lemia vargšams ir atmestiesiems“, – trumpai atsakė popiežius.
Tačiau jis išsamiau pakomentavo vieną iš pagrindinių jam nerimą ir rūpestį keliančių klausimų dabartinėje pasaulinėje situacijoje – apie pabėgėlius ir migrantus. Maža dalis yra krikščionys, bet tai nekeičia reiškinio esmės. Daug priežasčių lemia tai, kad žmonės tampa pabėgėliais ar migrantais, deja, dažnai priimami sprendimai, nukreipti ne prieš priežastis, bet prieš migrantus, baiminantis, kad jų buvimas pakenks darbo vietoms ir uždarbiui. „Pinigas yra prieš migrantus ir prieš pabėgėlius“, – cituoja Scalfari popiežių.
Popiežiaus Pranciškaus manymu, reikia siekti kitos alternatyvos: gerovės augimo ir paskirstymo. Bet to nepasieksime statydami sienas, o ne tiltus, nekovodami prieš nelygybę ir nekovodami už laisves bei teises.
Ar mintis apie visuomenę, kurioje tvyro lygybė, nėra marksizmas? Popiežius replikavo, kad komunistai nukopijavo šį principą nuo krikščionių. Kristus norėjo visuomenės, kurioje vargšai, atmestieji, tikintys ir ne, turėtų galią spręsti. Ir tai sakydamas Popiežius turėjo omeny ne „politikavimą“, kuris susidaro iš egoizmo, demagogijos, pinigų, rietenų dėl valdžios, bet politiką kilniąja prasme, apie kurią rašė Aristotelis. Krikščionys, Pranciškaus manymu, turi už tai kovoti, tačiau ne ginklais. Kraujas gali būti išlietas, tačiau tai beginklių kankinių kraujas, sekant daugybės ankstesnių amžių krikščionių kankinių pėdomis.