Popiežius Pranciškus: Gyvename krikščionių persekiojimų laikais

Vatikano radijas

Krikščionių kankinystė – tai ne praeities reiškinys. Ir šiandien daug tikinčiųjų tampa neapykantos Jėzui Kristui aukomis. Taip kalbėjo popiežius Pranciškus penktadienio ryto Mišių homilijoje komentuodamas šios dienos Evangeliją, pasakojančią kaip karalius Erodas Antipas liepia nukirsdinti Joną Krikštytoją. Prisiminti krikščionis kankinius skatina ir šią dieną liturgijoje minėtas kankinys šv. Paulius Mikis, kartu su dvidešimt penkiais bičiuliais atidavęs gyvybę už Kristų šešioliktojo amžiaus Japonijoje.

Jonas Krikštytojas niekada neišdavė savo pašaukimo, – kalbėjo Pranciškus. Jis nusižeminęs skelbė ateinantį Mesiją, pats save suvokdamas tik kaip „balsą“, nes ne jis, bet po jo ateinantysis buvo tikrasis Žodis. „Galiausiai, po viso to apsivalymo, po nuolatinio nusižeminimo, kad parengtų kelią po jo ateinančiam Jėzui, baigėsi Jono gyvenimas. Tas visą laiką dvejojęs karalius staiga pasidaro ryžtingas. Ne. Jo širdis ir toliau baili, drąsos jam suteikė tik išgertas vynas. Jonas nužudomas nevykėlio, girto ir korumpuoto karaliaus įsakymu, dėl šokėjos kaprizo ir dėl svetimaujančios moters keršto. Miršta Jonas Didysis, su kuriuo negalėjo lygiuotis nė vienas žmogus, gimęs iš moters“.

Kai skaitau šią jaudinančią Evangelijos ištrauką, – sakė Pranciškus, – visada pagalvoju apie du dalykus. „Pirma, pagalvoju apie mūsų kankinius, apie mūsų dienų kankinius: apie vyrus, moteris, vaikus, kurie yra persekiojami, nekenčiami, varomi lauk iš namų, kankinami, žudomi. Ir tai ne praeitis. Tai dedasi šiandien. Mūsų kankinius žudo korumpuoti, sugedę žmonės, nekenčiantys Jėzaus Kristaus. Atsiminkime mūsų kankinius. Šiandien atsimename Paulių Mikį. Tačiau tai įvyko šešioliktajame amžiuje. O šiandien juk 2015-ieji. Atsiminkime šių laikų kankinius.“

Antra, jų ir Jono Krikštytojo pavyzdys tepaskatina mus pamąstyti ir apie save. „Ir mano gyvenimais baigsis. Visi mirsime. Nieks negali „išsipirkti“ nuo mirties. Norime ar nenorime, visų mūsų laukia gyvenimo sunykimas, o tai, bent jau mane, skatina melstis, kad būčiau kiek įmanoma panašesnis į Jėzų Kristų, į jo sunykimą“.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
taip ir yra

pasakyk teisybę:
– komunistai Petras , Ivanas ir Chaimas yra vagys.
Tai tapsi fašistu, antisemitu ir tavim susidomės GP, VSD, STT, VMI ir VRM.
Vien todėl, kad esi krikščionis ir nori tiesos ir kad iš tavęs nevogtų.

Galėtų žmones leisti

į pensiją jau nuo 50 metų.Kas nori,žinoma.Kiek liktų vietų jauniems.

Galėtų darbo diena būti 6val

padaugėtų darbo vietų, sumažėtų depresijų, atsirastų daugiau laiko bendravimui su vaikais

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top