Popiežius Pranciškus: Nevalia tyčiotis iš kito žmogaus tikėjimo

Skrydžio iš Šri Lankos į Filipinus metu popiežius Pranciškus susitiko su drauge skridusiais žurnalistais ir atsakė į keliolika klausimų. Buvo kalbama apie ką tik pasibaigusį vizitą Šri Lankoje, apie žinią, kurią Pranciškus ketina skelbti Filipinų katalikams, apie jo būsimą encikliką ekologijos tematika, taip pat apie tragiškas šių dienų aktualijas – savižudžius teroristus ir apie praėjusios savaitės įvykius Paryžiuje. Iš viso spaudos konferencija lėktuve truko kiek daugiau kaip pusvalandį.

Klausiamas apie būsimą encikliką ekologijos tema, Pranciškus atsakė, kad ji turėtų būti baigta iki vasaros. Jis norėtų, kad ji pasirodytų prieš rudenį Paryžiuje vyksiantį klimato problemoms skirtą viršūnių susitikimą. Atsakydamas į klausimą apie svarbiausias temas, kurios bus paliestos Filipinuose, Pranciškus paaiškino, kad Evangelijos žinios centre yra vargšai, tad ir jo žinia bus skirta pirmiausia jiems – žmonėms nukentėjusiems nuo taifūno, neteisybę, išnaudojimą, socialines, egzistencines ir dvasine problemas keliantiems žmonėms.

Vienas ispanakalbis žurnalistas priminė, kad dar palyginti neseniai pasibaigusiame Šri Lankos pilietiniame kare gana dažna kovos forma buvo savižudžių susisprogdinimai. Tą patį ir dabar matome kitose pasaulio vietose. Kokia popiežiaus nuomonė apie tokią kovos formą? Aš manau, kad savižudiškas išpuolis byloja apie prarastą žmogiškąją pusiausvyrą, – kalbėjo Pranciškus. Nesakau, kad tai psichikos liga. Tačiau tikrai tokio žmogaus viduje dedasi kažkas negero. Jame yra išsibalansavęs gyvybės prasmės suvokimas. Jis mano, kad tai kova, kad jis aukoja gyvybę… Taip. Bet jis netinkamai ją aukoja. Pagalvokime apie autentiškus pasiaukojimo pavyzdžius, apie misionierius. Jie aukojasi, trokšdami ką nors sukurti. O savižudžių atveju – tik naikinimas, tik mirtis…. Tikrai juose kažkas netvarkoj.

Italas žurnalistas paklausė ką popiežius mano apie pastarosiomis dienomis pasklidusias žinias, kad ir Vatikanas bei konkrečiai popiežiaus asmuo galėtų tapti teroristų taikiniu. Į tokias žinias reikia reaguoti ramiai, sakė popiežius ir pridūrė, kad jis pasitiki žmonėmis, atsakingais už apsaugą. Žinoma, jam kelia susirpinimą su juo susitinkančių žmonių saugumas. O ar aš pats bijau? Kartais pagalvoju: kas būtų, jei tai atsitiktų? Ir sakau Viešpačiui: Viešpatie, prašau tik vienos malonės, kad neskaudėtų. Nesu drąsuolis: bijau skausmo. Tačiau žinau, kad imamasi saugumo priemonių: kad jos apgalvotos ir patikimos.

Kartu su popiežiumi lėktuvu skridęs žurnalistas iš Prancūzijos klausė apie religijos laisvės ir žodžio laisvės santykį. Savo homilijoje Šri Lankoje popiežius sakė, kad religijos laisvė yra fundamentali žmogaus teisė. Tačiau ir žodžio laisvė yra fundamentali teisė. Iki kokios ribos galima ja naudotis kalbant apie religijas?

Jos abi yra fundamentalios teisės ir negalima vienos priešpastatyti kitai. Jūs esate prancūzas, – sakė Pranciškus, – tad aiškiais sakykime, kad kalbame apie Paryžių. Negalima slėpti tiesos, kad kiekvienas žmogus turi teisę gyventi pagal savo religiją, be įžeidimų, laisvai. Visi turime tokia teisę. Tačiau kartu negalima įžeidinėti ar net žudyti vardan savo religijos, Dievo vardu. Tai kas šiandien dedasi, mus stebina. Bet pagalvokime mūsų istoriją – kiek daug religinių karų joje buvo. Pagalvokime apie Šv. Baltramiejaus naktį. Kaip tai suprasti? Ir mes esame šituo nusikaltę. Negalima žudyti Dievo vardu. Tai religijos iškraipymas. Religijos laivė reiškia taip pat ir tai, kad religija skelbiama neįžeidinėjant kitų, be prievartos ir žudynių.

Žodžio laisvė. Manau, kad joje glūdi taip pat pareiga sakyti tiesą. Reikia visada sakyti tiesą. Tokią pareigą visada turi parlamentarai, senatoriai. Jei nekalba tiesos, jie nekuria bendro gėrio. Visi privalome visada sakyti tiesą, tačiau neįžeidinėdami kitų. Nes jeigu tarkim kas nors imtų užgaulioti mano mamą, tikriausiai sulauktų kumščio. Tai būtų normalu. Negalima provokuoti, negalima užsipuldinėti kitų religijos, negalima tyčiotis iš tikėjimo.

Pranciškus priminė savo pirmtako popiežiaus Benedikto kažkuria proga minėtą postpozityvistinę mąstyseną, postpozityvistinę metafiziką, skelbiančią, kad religijos tai viso labo tik tam tikra subkultūra, kad ji toleruojama, bet bevertė. Ir iš tiesų žmonės nepagarbiai kalba apie religiją, iš jos šaiposi, paverčia juokais kitų tikėjimą. Bet jie kartu ir provokuoja, kaip tas, kuris išdrįstų nepagarbiai kalbėti apie mano mamą. Yra ribos. Kiekviena religija turi savo orumą, kiekviena, kuri gerbia žmogaus gyvybę, kuri gerbia žmogų. Ir man nevalia iš jos tyčiotis. Yra riba. Panašiai kaip yra ribos kai kalbame apie kitą žmogų, – šitaip popiežius Pranciškus komentavo daug įvairių diskusijų sukėlusias tragiškas šių dienų aktualijas.

lt.radiovaticana.va

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
57 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ką daryyyyt?

jei kitos religijos turi kitą dievą, kuris reikalauja žudyti?
turime gerbti ir tokią religiją…

pasirodo ir mūsų popiežius nemoko atsukti „kitą žandą”:)

apie tiesos sakymą

– Ar tiesa, kad Abraomas vakar žaisdamas Teleloto laimėjo milijoną?
– Taip, tai tiesa, – atsako Armėnų radijas. Patikslindamas neesmines detales:
– Tik ne žaisdamas loterijoje, o lošdamas kortomis. Ir ne milijoną, o tūkstantį litų. Ir ne laimėjo, o pralošė. O visa kita – teisinga.

dar apie tiesos sakymą

Klausimas antifa rėmėjui David Katzzz:

– Ar tiesa, kad 2013 m. vasario 16 d. eitynėse Kaune tautinis jaunimas nešė plakatą „Vakar „Juden raus”, šiandien – „Lietuva lietuviams”?

– Taip, grynų gryniausiai ir labai baisi tiesa, – atsako Davyd

– Tik ne 2013-ais, o 2012 metais. Ir ne per vasario 16-tą Kaune, o Vilniuje per Kovo 11-tą. Ir tą plakatą nešė ne tautinis, o antifašystinis jaunimas.

Bet tai tik nereikšmingos detalės. Informacija teisinga iš esmės.
🙂

taip taip

religijareliatyvi, kaip ir tiesa. Kiek žmonių, tiek religijų. Ar tą norėjo pasakyt paskutinis Romos popiežius?
Kažkodėl po šio teksto pamaniau, kad kitas popiežius jau gali būti ISIS teokratinėj valstybėj su šventaja sostine Jaruzale.
Jei klystu, pataisykit.

Labas vakaras,

negerbiami troliai. Jei nedasuto, ka pasake Jo Sventenybe Popiezius, skaitykite dar karta. O po to dar penkiasdesimt septynis kartus.

amžiną atilsį Juliui Girdvainiui
Anikė

Visai nusigrybavome.Klaipėdoje iki karo visų konfesijų bažnyčios stovėjo ir jokių pykčių vieni kitiems nejautė.Gerbė vieni kitus,netrukdė,žinojo,kad
nepadoru ir nevalia žeisti kito jausmus.Liberalizmas peržengė visas padorumo
ribas.Tai ne laisvė reikšti nuomonę,o elementarios kultūros stoka.

Raigerdas Letui Palmaičiui

Ne vieną komentarą esu parašęs Tamstai apie pačio pastoviai kurstomą neapykantą kam nors. Bet Letas Palmaitis nors nėra kurčias, bet apsimeta kurčiu, nes mano žodžiai, jam kaip žirniai į sieną. Tvarkoj, bet štai dabar sakau ne aš, o Popiežius Pranciškus:”Negalima slėpti tiesos, kad kiekvienas žmogus turi teisę gyventi pagal savo religiją, be įžeidimų, laisvai. Visi turime tokia teisę. Tačiau kartu negalima įžeidinėti ar net žudyti vardan savo religijos, Dievo vardu. Tai kas šiandien dedasi, mus stebina. Bet pagalvokime mūsų istoriją – kiek daug religinių karų joje buvo. Pagalvokime apie Šv. Baltramiejaus naktį. Kaip tai suprasti? Ir mes esame šituo nusikaltę. Negalima žudyti Dievo vardu. Tai religijos iškraipymas. Religijos laisvė reiškia taip pat ir tai, kad religija skelbiama neįžeidinėjant kitų, be… Skaityti daugiau »

na taip

klaikiausia religija – tai komunizmas
fanatikai komunistai sunaikino virš 100 mln.žmonių.
gerai, kad konservatoriai, būdami „politiškai korektiški” nemato kitų komunistų nusikaltimų: kolaboravimo, vagysčių, pedofilijos, demagogijos ir t.t.

Letas Palmaitis dėl Raigerdo

Perskaičiau Raigerdo komentarą ir paklausiau savęs: „Kas su manimi vyksta, kad jo nesuprantu?”
Kurie suprantate Raigerdą, galite paaiškinti.

Raigerdui

panašu, kad mūsų gerbiamas Letas P. jau supasavo. Poralaimėjo prieš Internautso pateiktus argumentus Stanciko straipsnyje.

VaidasVDS

Pabandysiu atsakyti Raigerdui. Religijos apibrėžimą žmonija (atskiri žmonės) dažnai naudoja netiksliai dvasine prasme. Dabar aš pateiksiu tikros religijos apibrėžimą: „Tikroji religija nėra filosofinio tikėjimo, kurį galima išprotauti ir pagrįsti natūraliais įrodymais, sistema, ji taip pat nėra ir ekstazės, kurią gali patirti tiktai romantiški atsidavėliai misticizmui, neapibūdinamų jausmų fantastinis ir mistinis patyrimas. Religija nėra protavimo produktas, bet į ją žvelgiant iš vidaus, ji yra visiškai pagrįsta. Religija nėra kilusi iš žmogiškosios filosofijos logikos, bet kaip mirtingojo patyrimas ji yra visiškai logiška. Religija yra patiriamas dieviškumas evoliucinės kilmės moralios būtybės sąmonėje; ji išreiškia tikrąjį patyrimą su amžinosiomis realybėmis laike, dvasinių pasitenkinimų įgyvendinimą dar tebesant materialiame kūne.” —- Dabar pabandysiu paaiškinti. Tikroji religija prasideda nuo Dievo patyrimo. O žmogus pajusti Dievą gali jau… Skaityti daugiau »

Fromas apibendrino..

Fromas kiekvieną mąstymo sistemą/paradigmą, kuriai žmogus atsiduoda – tai gali būti valdžios, pinigų, putino, sekso, mokslo kultas – pavadino religija.
Gal jis teisus, matant kaip šėtono komunizmo-pedofilijos religija valdo Lietuvoje.

Vladimiras Iljičius Spamgerdas

„-Iš visų religijų mums svarbiausia scientologija!

to amžiną atilsį

Girdvainis buvo Drąsos Kelio partijos narys, bet prasiskverpt į seimą nepavyko. Buvo kas nusipelnė gyventi geriau. Jo žmona dirbo Venskienės padėjėja, o šiai dingus, natūralu, liko be darbo. O iš Respublikos Girdvainis irgi matyt buvo išmestas 2013. Tad jo mirtis labai jau neaiški. Nei vienas nekrologas nepaaiškina mirties priežasties.

to Fromas apibendrino

PASAULIO SVEIKATOS ORGANIZACIJA ĮSPĖJA – bet kokia priklausomybė kenkia sveikatai.

to Letas Palmaitis

Aiškinu: Raigerdas sako, kad judu su Juozapu sergate meilės trūkumu ir kad jis psiruošęs jums šiuo klausimu padėti. Gal esate našliai? gyvanašliai? gal norit, bet negalit? 🙂
🙂

Raigerdas Letui Palmaičiui

Štai ir visa drąsa Leto Palmaičio, štai ir visa jo garbė. Aš parašiau vieną, o šitas žmogus be garbės, kiauliškai iškreipė mano žodžius. Štai, kas parašyta mano komentare:”Įsiklausykite į šiuos Popiežiaus žodžius ir jeigu nesugebate jų suprasti, tai nors bandykite atsakyti sau į klausimą:“Kas su manimi vyksta, kad aš jų nesuprantu?”. O kaip „sugebėjo” perskaityti Letas Palmaitis, kuris, neva, kovoja už teisingumą? Štai faktas:”Perskaičiau Raigerdo komentarą ir paklausiau savęs: “Kas su manimi vyksta, kad jo nesuprantu?” Kurie suprantate Raigerdą, galite paaiškinti”. Jūs tikriausiai mane jau pažįstate, Letai Palmaiti. Jūs žinote, kad aš nesitaikstau nei su vienu melagiu į kokius jis „teisėjo”, „teisingojo”, ar „šventojo” rūbus nesirėdytų. Priminsiu jums eilinį kartą tuos jau ne kartą rašytus Kristaus žodžius:”Medžius atpažinsite ne pagal… Skaityti daugiau »

Raigerdas komentatoriui  2015-01-17 0:36

Dėkoju jums, nes jūs pasakėte labai taikliai. Iš tikrųjų taip ir yra. Jūs išreiškėte labai trumpai ir labai protingai.

Pagarba Letui

Letas Palmaitis nėra demagogas, o rašo tą, kuom tiki.
Kur kas vertingesnis, nei partškolos raudoni politrukai.

Jota

Kur taip parašyta, kad reikia gerbti kiekvieną religiją? Argi visos religijos teisingos? Jei taip, tai kam jų tiek daug reikia ir kodėl jos prieštarauja viena kitai? Jei ne, tuomet melo aš negaliu gerbti.
O konkrečiau, šaknis čia dygsta iš II VS Religinės laisvės įstatymo, kurio anksčiau nebuvo Bažnyčios mokyme ir kurio niekaip negalima išvesti iš Šv. Rašto, kuris tvirtina: „Ir nėra niekame kitame išgelbėjimo, nes neduota žmonėms po dangumi kito vardo, kuriuo galėtume būti išgelbėti” (Apd 4,12).
Kita vertus, iš žmogaus tikėjimo tikrai nevalia tyčiotis, nes Kristus atleidžia tiems, kurie nežino, ką daro. Ne kiekvienas iškart suranda tiesą.

RETRO

Autorius yra krikščionis, todėl jo straipsnis niekada nebus objektyvus. Net perskaitę jau pačią pradžią galite pasakyti kuo tas straipsnis pasibaigs: “Jėzus Kristus yra tiesa, o visa kita yra šė…” ir t.t. Reziumė šito straipsnio ir jo tikslas – tikėkite į Jėzų ir pažinsite tiesą. Eilinis agitacinis straipsnis, skirtas suagituoti tikėjimui į krikščionybę. Pirmiausia, kalbant apie krikščionybę, tai yra tikėjimas gryname pavidale. Ten TIESOS NEGALI BŪTI, nes tai yra tik tikėjimas, kad tai yra tiesa. Jau kiek kartų rašiau komentaruose, kad TIKĖJIMAS YRA LIGUISTA PSICHOLOGINĖ BŪSENA, kai informacijos suvokimas, nereikalaujantis apčiuopiamų įrodymų ar loginio patikrinimo, priimamas už tiesą. Tikėjimo subjektu gali būti individas, idėja ar reiškinys (Vikipedija). Nereikia painioti religijos su tuo, ką sakė Kristus. Kristus davė palyginimus, kuriais atskleidė žmonių… Skaityti daugiau »

RETRO

Man labai keista, kaip žmonės nesugeba atsakyti į šį klausimą: kas yra tiesa? Aš nesu Jėzus, aš nesu krikščionis, bet esu paprastas Lietuvos pilietis ir esu pajėgus atsakyti į klausimą, “kas yra tiesa”. Tiesa, kad atsakyti į šį klausimą, man prireikė ne vienerių metų. Bet aš ieškojau atsakymo ir jį radau: KlEVAS YRA KLEVAS. NE BERŽAS, NE AŽUOLAS IR NE EGLĖ. KlEVAS YRA KLEVAS. Maža to, mano kolegos ir aš padarėme taip, kad ir kitiems Lietuvos piliečiams būtų prieinamas tas dalykas ir jie gali sužinoti, kas yra tiesa, daug paprasčiau, nei tai teko daryti man. Bet ką jūs veikėte mieli ponios ir ponai, kad per visą gyvenimą jūs nesugebate surasti atsakymo į šį klausimą? Ar jums patiems nekeista, kad daugybė… Skaityti daugiau »

RETRO

Kiekvienoje šalyje yra prietaringų žmonių, bet ir kiekvienoje šalyje skirtingai yra žiūrima į prietarus. Jeigu prietarai iškyla iki valstybės valdymo lygio, tada tai šaliai ne rytoj, gal poryt ateina amen. Aš prisimenu kaip tūkstančiai žmonių stovėdavo eilutėje pažiūrėti Lenino lavono. Buvo organizuojamos ekskursijos po įžymias vietas Maskvoje ir tarp tų įžymybių buvo Lenino lavonas. Ir kaip nekeista, niekas niekada įdomaus nėra papasakojęs apie tai, ką jis gavo pažiūrėjęs tą lavoną, kokia buvo tos ekskursijos prasmė. Bet tūkstančiai žmonių stovėjo eilėse, kad patirti tą katarsį ar dar kažką, bet nežinau ką, lavono apžiūrėjimo metu. Ir štai Lietuvoje po 1990 metų niekas tokių ekskursijų nebeorganizuoja. Lenino lavonas prarado savo “autoritetą”. Bet “tautai” tai reikia kokio nors autoriteto. Ir atsiranda daugybė maniakų, RELIGINIŲ… Skaityti daugiau »

RETRO

Aš nepriimu nei vieno aiškinimo ar tikėjimo apie Dievą, nes žmogus, kol kas nieko apie jį nežino. Krikščionys pasišovė teigti, kad jie žino, kas yra Dievas. Aš visiškai atsakingai pareiškiu, kad tai yra melas ir spekuliacijos ne tik Dievu, bet ir tikėjimu, ir milijonų žmonių likimais. Krikščionys galėtų sau ramiai dirbti ir įrodyti, kad juos “Dievas labiau myli”, nei kitus žmones ir įrodyti savo “tiesas-netiesas” savo darbu, savo vaisiais, savo derliumi. Bet KRIKŠČIONIUI tie dalykai nerūpi. Jam rūpi TERORIZUOTI visus aplinkui, kas netiki į tą krikščionių MELĄ. Štai ir visa to tikėjimo prasmė. Jokių kitų rezultatų aš nematau. Tą patį dabar daro rusai. Jie visus terorizuoja, kas netiki, kad rusai yra didžiadvasiai ir galingesni už kitas tautas. Buvo laikotarpis, kada… Skaityti daugiau »

RETRO

Man nepriimtini yra tie krikščionių prievartos metodai ir jų įžūlūs įrodinėjimas, kad jie pažįsta Dievą, ir Dievas jiems pasakė, Dievas liepė ir t.t. Jeigu kalbėti religine prasme, tai šitie žmonės yra iškeitę savąjį “AŠ” į DEMONIŠKĄ “AŠ”, kurį jie vadina Dievu. Jų pasisukęs protelis arba avariją patyręs protelis, pakeitė polius, ir “AŠ” vietą užėmė DEMONAS, kurį jie vadina DIEVU. Iš tikro, yra labai nedaug sprendimų, kuriuos jie priima savo vardu, nes viso ko šeimininkas jo prote yra ne “AŠ”, o DEMONAS. Todėl jie kalba savo šeimininko vardu. Tame ir yra krikščionybės pralaimėjimas, tame yra visos krikščionybės bėdos ir visos tragedijos, kurias inicijavo šio tikėjimo šalininkai. Šios religijos kūrėjai manė, kad DIEVO galingumas, nustelbs žmonių galvose IMPERATORIAUS galingumą. Ir tokiu būdu… Skaityti daugiau »

RETRO

Jeigu kritikuojate, tai kritikuokite, bet faktų iškraipymas tai nėra kritika. KLEVAS NĖRA BERŽAS. Nemokate kritikuoti, tada eikite mokytis. Apie tai yra pakankamai prirašyta. Aš neturiu ką pasakyti naujo šia tema. Man tik keista, kad jūs iki pat šiandien nesusigaudote dar šituose klausimuose, nors už lango XXI amžius. Demonais vadino antgamtines būtybes, kurios savo prigimtimi buvo maždaug tarp dievų ir žmonių. Demonams taip pat priskirdavo mirusiųjų (tokių kaip herojai, kurie buvo laikomi dieviškais) sielas, o taip pat piktąsias dvasias arba nelabuosius, ypač tuos, kurie kaip manoma, užvaldydavo žmogų. “Demoną” yra gerai aprašęs Sokratas. Pats Sokratas turėjo šią problemą, nes jis su juo tardavosi. Jeigu atmesti mistiką, tai faktiškai prote yra sukuriama, kaip “papildoma asmenybė”, kuri praktiškai yra kaip to žmogaus veiksmų… Skaityti daugiau »

RETRO

Prisiminiau Eženo Jonesko pjesėje “Plikagalvė daininkė” vieną “anekdotą”, kurį pasakoja Gaisrininkas:“Gaidys apsimetė lape, bet jam nepasisekė. Jį atpažino. O štai lapė apsimetė gaidžiu ir jos niekas neatpažino”. Ego išverčiant iš lotynų kalbos į lietuvių kalbą reiškia “AŠ”. Jokio iliuzinio “AŠ” neegzistuoja, lygiai taip pat, kaip neegzistuoja iliuzinės dvasios. iliùzija [lot. illusio — išjuokimas; apgaulė]: 1. klaidingas realiai egzistuojančių objektų įsivaizdavimas, suvokimas; 2*. nepagrįsta viltis, neįvykdoma svajonė. Jeigu tapatinate protą su “AŠ”- tai čia tikrai iliuzija. KIRVIS NE ATITIKO KOTO. Protas apskaičiuoja pagal turimų duomenų turinį. Jeigu į protą įvesti tokius klaidingus duomenis,kad “AŠ” ir yra tik kūnas, tada protas ir atlieka paskaičiavimus tokiame lygmenyje. Tuomet žmogui tampa sudėtinga suvokti paprastą faktą KLEVAS YRA KLEVAS. Kartais kokia nors moteris išsireiškia –… Skaityti daugiau »

klausimėlis

Nebesuprantam, ar šis portalas pasirašė kokią draugystės sutartį su Kinija?Kas antram komentare reklama apie bambukus.Jei ne apie bambukus, tai apie kitus medžius.Kam kabinėtis prie klevų,tegul sau stovi,jie nevalgomi,iš jų lapų nei salotų papjaustysi, nei balandėlius suvyniosi,nebent kai ką prisidengsi?

Letas Palmaitis

Ačiū kad RETRO puikiai išdėstyta būsimoji Knyga, kuri tikrai nenusileis „Urantijai”, nes joje viskas nuodugniai paaiškinta ne tik mums, bet ir visai žmonijai! Pagaliau kirvis atitiko kotą! Sveikinu būsimąjį pristatymo solenizantą!
Jotos mintis gal šiek tiek praplečia http://www.propatria.lt/2014/11/roberto-de-mattei-sinodas-seimos-temai.html. Vienaip ar kitaip su tuo yra susiję eilė XIX a. popiežiškų enciklikų, pvz., Leono XIII „Libertas”.

Letas Palmaitis dėl Jotos, kt.: PS

PS Pamiršau paminėti dar XIX a. pradžios labai įdomią (mūsų laikais) Popiežiaus Grigaliaus XVI encikliką „Mirari vos” (1832), kurioje dėstoma Katalikų Bažnyčios pozicija sąžinės ir spaudos laisvės atžvilgiu [prienama VšĮ „Laetitia” leidinyje „Bažnyčios mokymas”, II knyga, Kaunas, Naujasis laikas, 2010 (deja, tik 400 egz.), p. 20-23]

Raigerdas Letui Palmaičiui

Kažkas, matyt, kaupia komentarus, kuriuos prilygina straipsniui. Daugelis iš šitų komentarų buvo skirti Letui Palmaičiui su ta viltimi, kad jis nustos menkines pagonis. Jeigu vienas žmogus pradeda menkinti kokią nors religiją, tai jis gauna atsaką. Sovietmečiu buvo toks milicininko posakis, kuris buvo naudojamas ir aukai, ir užpuolikui – jus abu kalti. Mat milicininkui buvo neaišku, kad egzistuoja priežastis, ir egzistuoja pasekmė. Milicininkas nesugebėdavo išsiaiškinti, kad yra pradžia ir yra pabaiga. Pradžia ir yra ta priežastis, dėl kurios kilo visos tos pasekmės. Ir viskas prasidėjo nuo to, kad Letas Palmaitis pradėjo niekinti pagonis. Ir jis niekaip nesupranta, kad PABAIGA gali būti įvykti tik tada, kada tą pabaigą užbaigs tas, kas sukėlė tą priežastį. Taigi, Letui Palmaičiui reikia vėl ir vėl kartoti,… Skaityti daugiau »

Raigerdas Letui Palmaičiui

Tas veikėjas iškraipo situaciją, nes, jeigu jis įdėjo Raigerdo komentarus, tai jis turėjo įdėti ir Leto Palmaičio komentarus. Ir tada galima būtų suprasti, kodėl buvo parašytas tas ar anas komentaras. Bet tas veikėjas naudoja tuos pačius pasenusius sovietinius metodus. Bet Letui Palmaičiui, pasirodo, tokie sovietiniai metodai patinka. O kaipgi nepatiks, nes Leto Palmaičio komentarų tai nebuvo įdėta.

GARBĖ

Garbė popižiui. Jis sako tiesą.

VaidasVDS

Raigerdai,
nors aš nepalaikau nemažai tavųjų minčių, bet noriu tau pasakyti, kad tau Letas negali atsakyti dėl to, kad jis yra fariziejus-dogmatikas, jam visos Biblijos nuostatos yra nediskutuotinas įstatymas. Jis tą „įstatymą” labai gerai žino ir jo pažeisti neketina, nes taip jam nusižengs. Diskusija su tokiu žmogumi religinėmis temomis nėra įmanoma. Arba gausi iš jo įžeidimų porciją, arba turi kalbėti su juo unisonu.
Ne religinėmis temomis gali su juo diskutuoti ir ten jis turi visai neblogą įžvalgą, tuo ir patraukia kitus žmones.
Nevark be reikalo.

VaidasVDS

Kad būtų šiek tiek aiškiau, pacituosiu kai ką iš Apreiškimo: „Raštininkai, fariziejai, ir šventikai žydus laikė siaubingoje ritualizmo ir įstatymo raidės vergovėje, nepalyginamai realesnėje už romėnų politinio valdymo vergovę. Jėzaus laikų žydus ne tik pavergė įstatymas, bet lygiai taip pat supančiojo ir tradicijų vergiški reikalavimai, kurie apėmė ir įsiveržė į visas asmeninio ir visuomeninio gyvenimo sferas. Šitos smulkiausios elgesio taisyklės persekiojo ir valdė kiekvieną ištikimą žydą, ir nėra nieko keisto, kad jie tuoj pat atstūmė vieną iš saviškių, kuris išdrįso ignoruoti jų šventas tradicijas, ir kuris išdrįso pažeidinėti ilgą laiką gerbtas visuomeninio elgesio taisykles. Jie vargu ar galėjo palankiai žiūrėti į mokymus to, kuris nedvejodamas susigrūmė su dogmomis, kurias jie laikė nurodytomis paties Tėvo Abraomo. Mozė jiems buvo davęs įstatymą,… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Na, reikia padėkoti tam, kas atspausdino čia šį straipsnį ir perdavė Popiežiaus Pranciškaus žodžius. Dėka šito aš pagaliau supratau, kad Popiežius Pranciškus šventai ir ištikimai neša tiesos žodį. Ir aš supratau, kad, deja, mano tėvynėje, Lietuvoje yra kita krikščionybė. Tai dvi skirtingos krikščionybės. Išmintinga, gera, nuoširdi ir labai saikinga krikščionybė, kurios dvasią neša Popiežius Pranciškus, ir visiškai pasibaisėtina ta lietuviška krikščionybė, kuri pasižymi piktumu, neapykanta kitų religijų žmonėms, ir netgi tai pačiai Baltų religijai, tamsi, prietaringa ir ją propagauoja Lietuvoje kažkokie tai fanatikai ir netgi šmeižikai. Labai gaila, kad Lietuva net krikščionybėje liko su savo kažkokiais tai atsilikusiomis, netgi viduramžiškomis, pažiūromis į žmogaus teises ir į jo laisvę. Lietuviška krikščionybė man asmeniškai kelia pasibaisėjimą, nes būtent tokia krikščionybė visiškai diskredituoja… Skaityti daugiau »

Pastabos kirvio su kotu derintojams ir kt.

Kad neva menkinu pagonis, yra sąvokų pertempimas, nes menkinu pagonybę jau vien pagal apaštalo Pauliaus 1 Kor 6, 9 žodžius, kad jie nepaveldės D-vo karalystės (Senojo Testamento su mirties bausmėmis necituoju, nes jis apreikštas ne pagonims, o vėliau Išganytojas jau prisiėmė mirties bausmę už visas nuodėmes). Suprantama, tai ne iš „Urantijos” knygos, kurios garbintojai yra pasiryžę prieštaraujančius kažkodėl vadinti „fariziejais”, kad tie laikosi visų konfesijų krikščionybės, kuri „urantijas” vadina „kita evangelija”, už kuią žadamas prakeikimas (Gal 1, 8). Tačiau tai, kad neva menkinu konstituciją, yra melas, nes konstitucija viso labo tėra tik visuomeninė sutartis, bet ne Šventasis Raštas. Kaip tekstas, ligšiolinė Lietuvos konstitucija visai OK demokratinės santvarkos atveju (nesu demokratas, tačiau kitaminčių konstitucijos nemenkinu, jeigu jiems ji tinka). Tačiau tikrai… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis dėl Vaido išminties

Kas tokie „raštininkai”?

VaidasVDS

Letai, raštininkai yra pripažinti mokytojai. Atidžiau skaityk tekstą. Dar atidžiau dėliok savo grasinimus raštais. Ten juk parašyta: kas skelbs kitokią evangeliją. Na ten farizijietiškai persūdyta su tais prakeikimais, nes prakeiksmus laidyti šiaip jau net ir krikščionims draudžiama. Urantijos Knyga skelbia tikrąją Jėzaus evangeliją – Dievo tėvystę ir žmonių brolystę. Dabar pacituosiu Urantijos Knygą: „Karalystės evangelija yra tokia: Dievo tėvystės faktas, drauge su dėl to atsirandančia žmonių sūnystės-brolystės tiesa. Krikščionybė, kaip ji išsivystė nuo to laiko, yra tokia: Dievo kaip Viešpaties Jėzaus Kristaus Tėvo faktas, susietas su tikinčiojo-bičiulystės su prisikėlusiu ir pašlovintu Kristumi patyrimu.” Beje, gal gali man padėti, kur pačioje Biblijoje yra konkrečiai nurodyta, kokia gi ta yra konkreti krikščioniška Jėzaus evangelija, nes mano pateiktoje citatoje yra tik apibendrinimas. Tad… Skaityti daugiau »

- toRaigerdas Letui Palmaičiui

Liaukitės šiukšlint šio tinklalapio komentarų erdvę savo propaguojamo gyvulių ūkio tezėms.Isteikit savo portalą ir ten skelbkit kas tik galvon šauna,ardykitės tenais kiek tinkamas su savo kirviiais,kotais,varnalėšų lapais,kiauliškom konstitucyjom.Dabartės jus kabinėjatės prie nuolatinių skaitytojų,užsipuolat kitokios nuomonės turėtojus,jum visiškai nusispjjaut,kad visdiems seniai bjauru nuo tokio kabinejimosi.

Raigerdas Buduliui   2015-01-18 10:59

Klausyk, anonymous’inį Buduli, aš nežinau, kuo tu maitiniesi ir ką tu geri:pieną, limonadą, kefyrą, vodkę ar bambalį alaus. Bet, tavo tragedija yra tame, kad tu rašai, lyg būtum apsvaigęs nuo kažko tai, nes gali būti, kad tau užtenka ir kefyro. Matai, anonymous’ini Buduli, tu nerasi nei vieno mano komentaro, kur aš propaguočiau tezes iš „Gyvulių ūkio”. O tu dabar elgiesi, kaip tas senas, patyręs KGB-istas, kuris nori man žūt būt pripaišyti tai, ko aš niekada nedariau. O gal tavo apsvaigusioje galvelėje jau visiškas ruduo nuo pastoviai vartojamų antidepresantų ar migdomųjų? Kas yra su tais „Gyvulių ūkio” piliečiais negerai? Tu tikriausiai skaitai mano komentarus pakalęs, nes „Gyvulių ūkyje” yra teigiama Melas – tai Tiesa, Karas-tai Taika ir t.t. Tu čia piktiniesi… Skaityti daugiau »

Informacija iš Bernardinų

Kaip praneša BBC, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas pareiškė, kad nesutinka su popiežiaus Pranciškaus teiginiu, jog negalima juoktis iš kitų religijos.
Po islamistų išpuolio prieš satyrinį žurnalą „Charlie Hebdo“ Paryžiuje, popiežius Pranciškus teigė, jog „negalima provokuoti, negalima užsipuldinėti kitų religijos, negalima tyčiotis iš tikėjimo“ lygiai taip pat, kaip negalima ir žudyti.
Tuo tarpu D. Kameronas pareiškė, kad laisvoje visuomenėje egzistuoja teisė įžeidinėti religinius kito žmogaus jausmus. „Aš krikščionis. Jei kažkas pasakys ką nors įžeidžiančio apie Jėzų, man tai gali pasirodyti kaip įžeidimas, bet laisvoje visuomenėje aš neturiu teisės už tai keršyti“.
Pasak Didžiosios Britanijos ministro pirmininko, spauda turi teisę publikuoti medžiagą, kuri kažkam gali pasirodyti įžeidžianti, tačiau su sąlyga, kad tokios publikacijos nepažeis įstatymo“.

Raigerdas>Informacijai iš Bernardinų

Popiežius Pranciškus pasakė tiesą:”„negalima provokuoti, negalima užsipuldinėti kitų religijos, negalima tyčiotis iš tikėjimo“. Ir Popiežius Pranciškus teisus visu 100%. Popiežius Pranciškus labai tiksliai nurodė pačią priežastį to, kas įvyko Paryžiuje. Deja, Deividas Kameronas, sukritikavęs Popiežių Pranciškų, diskreditavo ne tik pats save, bet ir visus savo rinkėjus. Nes neegzistuoja jokios absoliučios laisvės. Yra skirtumas tarp kritikos ir patyčių. Mes kartais kritikuojame tai, kas mūsų požiūriu atrodo kaip neteisinga. Yra dar ironija, yra satyra. Bet patyčios yra išskirtinai piktavalio žmogaus metodas: išniekinti, sumenkinti ir priversti žmogų pasijusti menku, kaltu dėl savo įsitikinimų. Keista, kad Deividas Kameronas nesugeba atskirti priežasties nuo pasekmių. Dar keisčiau yra tai, kad Deividas Kameronas net nesuvokia, kad ne kas nors kitas, o būtent patyčios, sulauks neišvengiamo atpildo. Ir… Skaityti daugiau »

-to Raigerdas Buduliui

Kadangi sakot kad niekad nemeluojat ir nešmeižiat,reiškia esat Tiesos-Melo ekspertas.Šalia esančiam straipsnyje komenmtatore Bėta rašo “ji (Grybauskaitė) jau tada sovietmečiu išdrįso pasakyti TIESĄ.” ir “Tokie kaip gerb. PREZIDENTĖ kovojo ir savo protu, pastangomis iškovojo daugeliui tą laisvę, kurios dalį mes dar turime. Bet man apmaudu, kad ta sunkiai, krauju iškovota laisve šiandien …” Žinai ką žmogau, meluok meluok išsijuosęs, bet ir saiką reikia turėti! Tie tavo žodžiai įžeidžia visus sovietmečiu nekolaboravusius žmones, o tai dauguma Lietuvos, mūsų, už tiesos žodį, lageriuose kalėjusius disidentus ir žuvusius sausio 13-tą. Malonėk atsiprašyti, pone. Ir kontora, patarimas toks: Išsikvieskite jūs ten psichologą, o dar geriau psichiatrą ir pasikonsultuokite su jais. Nes jau jaučiasi visiška dvasinė degradacija, nuo Neklystančiosios, kas būtų žmonijos istorijoje antras po… Skaityti daugiau »

metro

klevas yra klevas, o berzas yra berzas/ kirvis turi atitikti kota/ gyviliu ukio ukvedys niekada nemeluoja/ visi medziai yra lygus bet bambukas yra lygiausias/ slove te es ka pe/ slove partskolos darbuotojai burokeviciaus pavaduotojai/
paniekas sadunaitei -fu juk ji yra prakeikta krikscione/ tegyvuoja scientologijos sektantas – kiauliu gardas!

Raigerdas>Buduliui

Na, sveikas, Buduliuk. Tai vargsti? Tai dediesi disidentu? Na, ir kietas tu vyrukas. O nuo kada tu tapai disidentu? Tikriausiai Nepriklausomybės metais? O gal dar ir iš valstybės kažką už tai gauni? Čia tikrai būtų įdomu. Tai rašai, kad „Tie tavo žodžiai įžeidžia visus sovietmečiu nekolaboravusius žmones, o tai dauguma Lietuvos, mūsų, už tiesos žodį, lageriuose kalėjusius disidentus ir žuvusius sausio 13-tą”. Tai, Buduliuk-disidente, kas tau davė teisę kalbėti visų disidentų ir net sausio 13 aukų vardu? Tu, ką visai nuo „stiebo” nušokai ar tik ruošiesi šokti? Ale, kokį tu čia pasenusį KGB ideologinį dvoką paleidai, tai čia tikrai, jau pati tikriausia smarvė iš „Gyvulių ūkio”. Toliau dar baisiau:”Ir kontora, patarimas toks: Išsikvieskite jūs ten psichologą, o dar geriau psichiatrą… Skaityti daugiau »

skaitytojas to Raigardui

nesibuduliaukit, o atsakykit trumpai ir aiškiai, ko jusū prašė žemesniam komentare,meluoja Beta, ar sako tiesą.Taip ar Ne.

skaitytoja >skaitytojui

Tikras scientologas niekada neprisipažins suklydęs. Beprasmiška apeliuoti.

man šis popiežius

tarsi stebuklas iš Dangaus. Ačiū Tau, Dieve. Kaip Tu mus myli.

57
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top