Popiežius Pranciškus: „Pasaulyje vyksta karas, tačiau tai nėra religijų karas“

Vatikano radijas

Pakeliui į Lenkiją popiežius Pranciškus susitiko su kelionėje lėktuvu jį lydinčiais žurnalistais. Šventojo Sosto spaudos salės direktoriaus t. Federico Lombardi paprašytas, popiežius Pranciškus kalbėjo apie užpuolimą Rouneno arkivyskupijos bažnyčioje.

Šventasis Tėvas sakė: „Pasaulyje vyksta karas, tačiau tai nėra religijų karas; religijos trokšta taikos. Dažnai kartojama „nesaugumas“, tačiau reikia sakyti „karas“. Pasaulyje vyksta karas dalimis, tačiau tai karas.“

Popiežius prisiminė ir antradienį nužudytą Roueno arkivyskupijos kunigą, 84 metų kun. Jacques Hamel: „Šis šventas kunigas žuvo tuomet, kai aukojo maldas už visą Bažnyčią. Jis yra vienas, tačiau kiek daug krikščionių, nekaltų žmonių, vaikų (žūsta). Prisiminkime Nigeriją, Afriką. Nebijokime pasakyti tiesą, jog pasaulyje karas vyksta todėl, kad pasaulis prarado ramybę.“

Popiežius taip pat pridūrė, kad galėjo asmeniškai telefonu išreikšti savo užuojautą Prancūzijos prezidentui Hollandui, kuris, kaip sakė popiežius, antradienį panorėjo kaip brolis jam paskambinti.

„Noriu patikslinti: kai kalbu apie karą, rimtai kalbu apie karą, ne apie religijų karą. Tai karas vardan interesų, pinigų, žemės resursų, tautų užvaldymo. Tačiau tai nėra religijų karas – visos religijos nori taikos, karo nori kiti. Aišku?!“ – pridūrė popiežius Pranciškus.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top