Potencialus naujasis gynybos ministras užsiminė apie masinius atleidimus Lenkijos kariuomenėje valdant liberaliai koalicijai

Buvęs paskutinės Donaldo Tusko vyriausybės gynybos ministras Tomašas Siemoniakas (Tomasz Siemoniak) sakė, kad tokioje šalyje kaip Lenkija, kurioje gyvena 38 mln. gyventojų, 300 000 kariuomenė yra demografiškai netvari.

Paaiškėjo, kad potencialūs nauji naujos liberalios Lenkijos vyriausybės nariai kalba apie galimą išlaidų ginkluotosioms pajėgoms mažinimą.

Į gynybos ministro postą pretenduojantis Tomašas Siemoniakas, kuris šias pareigas ėjo ankstesnės Donaldo Tusko administracijos laikais, tvirtino, kad tokio dydžio šaliai kaip Lenkija turėtų pakakti 150 000 karių kariuomenės ir dar 30 000-40 000 teritorinių pajėgų bei 20 000-30 000 asmenų, savanoriškai atliekančių karinę tarnybą.

Tai būtų gerokas dabartinės Lenkijos kariuomenės sumažinimas. Šiuo metu Lenkijos kariuomenėje tarnauja 187 000 karių, be jų dar yra 50 000 žmonių teritorinės kariuomenės rezerve, o 16 500 asmenų atlieka savanorišką karinę tarnybą.

Kadenciją baigiantis Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas (Mariusz Błaszczak) griežtai nesutiko su Siemoniako pastabomis ir perspėjo, kad dabar, kai pasaulis tampa vis nestabilesnis, yra pats netinkamiausias laikas svarstyti apie kariuomenės mažinimą.

Tačiau Błaszczakas pripažino, kad šie pasiūlymai jo nenustebino, nes jis pamena, kaip ankstesnė liberalioji vyriausybė mažino darbuotojų skaičių ir uždarinėjo padalinius kai kuriose šalies dalyse.

Gynybos ministro pavaduotojas Vojciechas Skurkievičius (Wojciech Skurkiewicz) interviu Lenkijos radijui priminė, kad ankstesnė liberali vyriausybė vadovavo vos 96 tūkst. karių kariuomenei, kuri buvo dislokuota beveik išimtinai šalies vakaruose.

Komentuodamas šiuos planus į atsargą išėjęs generolas Romanas Polko (Roman Polko) pažymėjo, kad dabartinis Lenkijos kariuomenės dydis nėra pernelyg didelis, lyginant jį su gyventojų skaičiumi. Jis paminėjo Izraelį, kuris šiuo metu turi 170 000 narių kariuomenę ir dar 465 000 kariuomenės rezervą šalyje, kurioje gyvena vos 9 mln. žmonių, bei komunistinę Lenkiją, kuri dėl karo prievolės turėjo 400 000 narių kariuomenę, nors tuo metu Lenkija turėjo mažiau gyventojų nei dabar.

Buvęs gynybos ministras Antonis Macierevičius (Antoni Macierewicz) pridūrė, kad Suomijoje, kurioje gyvena 5,5 mln. gyventojų, yra 280 000 karių ir 870 000 rezervistų.

Kitas pavyzdys – Graikija, kurioje 10,5 mln. gyventojų tenka 130 000 karių ir 220 000 rezervistų.

Lenkija buvo giriama už tai, kad valdant konservatyviai partijai Įstatymas ir teisingumas (PiS) padidino išlaidas gynybai ir karių skaičių. Be to, Lenkija tapo Europos ir NATO lydere, nes gynybai skiria 4 proc. savo metinio BVP, t. y. dvigubai daugiau nei minimali suma, kurios reikalaujama iš NATO valstybių narių.

Šaltinis: Rermix News

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top