Povilas Gylys. Gal G. Nausėda, N. Mačiulis, Ž. Šilėnas gali paaiškinti tokį kainų Lietuvoje kilimą?

Dalijamės prof. Povilo Gylio replika perskaičius DELFI.lt straipsnį „Skandalingo tyrimo duomenys: ką perkame brangiau nei vidutiniai europiečiai“.

Kainos didelės ir kyla, realios daugumos žmonių pajamos yra mažos ir mažėja. Kas tai gali paneigti? Jeigu Lietuvoje egzistuotų nepriklausomas, viešajam interesui atstovaujantis Ekonomikos institutas, jei viešoji erdvė nebūtų užvaldyta rinkos fanatikų iš LLRI bei komercinių bankų „ekspertų“, mes būtume nuolat informuojami apie kainų skirtumus Europoje, mes, jam inicijuojant, diskutuotume apie kainų kilimo tempus, apie jų įtaką realioms darbuotojų, pensininkų pajamoms.

Įdomu tai, kad šį tyrimą atliko Teisingumo ministerija, bet ne SADM, Finansų ar Ekonomikos ministerija.

Tik dabar plačioji visuomenė sužino, kad nemaisto prekių kainos mūsų šalyje viršija ES vidurki. O koks yra darbo užmokesčio ir pensijų dydis Lietuvoje? Jis keliskart mažesnis. Tai matydami iš karto tikri, ne bankų, ekspertai sakytų – REALIOS, prekių ir paslaugų kiekiu matuojamos, daugumos gyventojų pajamos yra nepagrįstai mažos. Ir jos paskutiniaisiais metais turėjo ženkliai sumažėti dėl staigaus kainų kilimo.

Tiesa, tauta ir ekspertai čia nesutaria. Ekspertai teigia, kad kainos kilo tik kelis procentus per metus, bet tautos balsas sako: dabar už eurą galima įsigyti tiek, kiek anksčiau buvo nuperkama už litą. Jei tauta teisi, mūsų, ypač viešajame sektoriuje dirbančiųjų, REALIOS pajamos sumažėjo. Ar Jūs, mieli Fb draugai, tikitės iš mūsų ekspertų sąžiningo atsakymo į klausimą, kokia yra REALIŲ, NE VIEN PINIGINIŲ pajamų dinamika per pastaruosius keletą metų. Taip pat į klausimą, kodėl įvyko toks staigus kainų šuolis.

P.S. Smulki iliustracija. Vakar nupirkau pakelį Rokiškio sviesto. Sumokėjau 7,56 lito (2,19 euro). Dar prieš keletą savaičių jis kainavo 6,49 lito (1,88 euro), o kiek daugiau nei prieš metus – 4,28 lito (1,24 euro). Prisimenu laikus, ir tai nebuvo mano vaikystės metai, kai tas pats Rokiškio svietas kainavo 2,69 lito. Gal G.Nausėda, N.Mačiulis, Ž.Šilėnas gali paaiškinti šį procesą? Kokie objektyvūs veiksniai lemia tokį kainų kilimą? Tik nesakykite, kad kaltas kylantis darbo užmokestis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top