Povilas Gylys. Highway to hell!

Prieš daugiau nei pusę amžiaus M.Friedmanas, F.Hayekas, L. Mizesas ir jų bendraminčiai įtikino to meto Vakarų politinius lyderius, kad metodologinis individualizmas ir jo atšaka ekonomikoje – neoliberalizmas yra gera alternatyva prieš tai dominavusiam keinsizmui, tradiciniam holistiniam pasaulio suvokimui. Po šio paradigminio, eilinio „žmogaus iš gatvės“ nesuvokto poslinkio Vakarų civilizacijoje prasidėjo degradaciniai procesai.

Jie ypač paspartėjo po jos pergalės prieš tarybinį projektą. Nelikus ideologinio konkurento, Vakarai atsipalaidavo, juos apėmė pražūtingas neklystamumo sindromas. Praradus savikritiškumo jausmą, Vakarų civilizacijoje sutriko išblaivinantis grįžtamųjų ryšių mechanizmas.

Individualizmas absoliutizuodamas privatų pradą, ekonominį egoizmą, išstūmė iš socialinio naratyvo bendrystės, bendrojo gėrio pradus, „nurašė“ ir net kaip blogį traktuoja nacionalinę valstybę.

Ir visa tai tą civilizaciją – ir mus kartu su ja – veda į distopiją. Kitaip sakant, individualizmas kartu su hedonizmu mus stumia regreso keliu – griaunama šeima, tauta, sujaukiamos tradicijos, papročiai ir t.t.

Tokiame pasaulyje beveik nelieka tikrų filosofų, konceptualistų – žmonių, kurie gerai suvokia visumas. Tačiau jame tarpsta emocinio intelekto stokojantys, agresyvūs švonderiai, kurie imasi socialinės inžinerijos pagal principą „pasaulį seną išardysim“. Kadangi jie yra, švelniai tariant, primityvoki, jie greitai griauna, bet nėra pajėgūs ką nors prasmingo ir reikšmingo sukurti. Pirmiausia – bendrojo gėrio. Užtat pridaro daug viešojo blogio.

Naujųjų laikų švonderiai griauna ne tik vidines nacionalines struktūras, šeimą ir t.t. Jie griauna ir esamą tarptautinę politinę ir ekonominę tvarką nebūdami pajėgūs pasiūlyti ką nors konstruktyvaus. Jei padėtis nebus suvokta ir niekas nesikeis, tie žmonės sugriaus ir Europos Sąjungą. Nors formaliai jie yra „integracininkai“ ir net Europos federalistai.

Taigi, individualistai liberalai yra grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir Europai bei visai Žemės planetai.

Tačiau beveik niekas tos paradigminės, pasaulėžiūrinės grėsmės nesuvokia.

Visg dėlto jei negyvename tik savame namų ūkyje, jei mūsų interesai neapsiriboja šia diena ir mes norime gero savo vaikams ir anūkams, turime suvokti individualistinės, liberalios mąstysenos keliamas grėsmes ir priešintis tai griaunančiai ideologijai, kurios šalininkai jau dabar ciniškai, visa gerkle ir kolektyviai plėšia:

HIGHWAY TO HELL!

Jei dar sugebate, pažvelkite į pasaulį atidžiau ir plačiau. Ar nematote beatsiveriančių pragaro vartų?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raigerdas

Reikia pasakyti, kad tai retas šiais laikais, bet labai protingas prof. Povilo Gylio straipsnis. Pacituosiu labai gerą mome ntą šiame straipsnyje:”Tokiame pasaulyje beveik nelieka tikrų filosofų, konceptualistų – žmonių, kurie gerai suvokia visumas. Tačiau jame tarpsta emocinio intelekto stokojantys, agresyvūs švonderiai, kurie imasi socialinės inžinerijos pagal principą „pasaulį seną išardysim“. Kadangi jie yra, švelniai tariant, primityvoki, jie greitai griauna, bet nėra pajėgūs ką nors prasmingo ir reikšmingo sukurti. Pirmiausia – bendrojo gėrio. Užtat pridaro daug viešojo blogio. Naujųjų laikų švonderiai griauna ne tik vidines nacionalines struktūras, šeimą ir t.t. Jie griauna ir esamą tarptautinę politinę ir ekonominę tvarką nebūdami pajėgūs pasiūlyti ką nors konstruktyvaus. Jei padėtis nebus suvokta ir niekas nesikeis, tie žmonės sugriaus ir Europos Sąjungą”. Taip, iš tikro… Skaityti daugiau »

bronius

Viską įdėmiai stebi siaura Kinijos komunisto akis. Ir kinai puikiai supranta, kas vyksta. Ir tą palaiko ir dar kursto, todėl netgi yra kiniškas terminas šitiems „liberalams” įvardyti – „baizou”. Kinams labai naudingi silpni ir neryžtingi lyderiai ir degraduojančios Vakarų pasaulio civizlizacijos. Jie į tą pragarą dar ir pastūmės…

Nepasirašysiu

Lietuviams visada Alti kiti – anksčiau žydai, dabar (Broniui) kinai…
Durną ir bažnyčioj muša.

bronius > Nesirašančiam (neaišku kur)

Kinus galima kaltinti, galima nekaltinti, bet mano teiginys buvo ne kaltinimas, o pastebėjimas, kad jie supranta kas vyksta ir tuo naudojasi. Bet „nesirašančiam” gali būti per sunku tą suprasti.

Deivis

Į pragarą eina tik savanoriai. Teoriškai. Realybėje neomarksistai visus ten stumia su buldozeriu. Būtina priešintis.

Kis

tikiu,kad Lietuvoje,pasaulyje svonderiams bus tokia priespriesa ir be sovietijos,nes ju pasiulymai neprimtini sveikam zmogui,tad Povilai nebijok,ramiai miegok,esant reikalui sauklys pakvies ir visa ta gauja bus lyg vejo nupusta.
sansas uzpakaliui dar yra,juk bus sekantis rinkimai,patausoje,tai Aurines kopija butinai isstatys?

 Cituoju neivertinta  lietuvisko roko klasika

Ei viskas tvarkoj, mes su komunistais vel ranka rankoj. Jei pavalgei ir parukei, gali eit gult viskas ok

Al.

,,Nelikus ideologinio konkurento, Vakarai atsipalaidavo, juos apėmė pražūtingas neklystamumo sindromas.”
Ideologinis konkurentas – komunofašizmas – niekur nedingo. Tik jis infiltravosi į laisvąjį pasaulį, panašiai, kaip tai daro virusai. Be abejo, panaudodamas žmonių ir valstybių ydas. Dėl nesveiko gyvenimo būdo visuomenės praranda imunitetą ir tampa vis labiau pažeidžiamos. Bet kol esam gyvi, privalom priešintis.

Papa Borgia

HIGHWAY į Pasaulio Vyriausybę, apie kurią jau pliupiama nuo Potsdamo 1945 metų konferencijos, kai Troikė pasidalijo okupacinėmis zonomis Europą.

Papa Borgia

Žinoma, kad kinai puikiai supranta kas vyksta ir tuo naudojasi, be jokios abejonės. Tik va, mūsų zubrylos (mokslo pirmūnai) šito nesupranta ir tupi po Kapsukės hipnoze.

turiu

mažą pastebėjimą – tai tokie kaip tamsta, Gyly, griaunate ES. Ir tai akivaizdu. Kas svarbiausia – nieko naujo nesukuriate, kartojate savo sukurtus vaizdinius, neturinčius logikos, o tiksliau – kuo kaltinate kitus, tuo pats kvepiate. Esate labai neįdomus ir gana kvailokai atrodo tos jūsų teorijos.

tiek

visa velniava tik dėl tikros demokratijos nebuvimo. Valdžią pas mus nuolat užgrobę laiko bet kas , tik ne Lietuvos valstybei dirbantys – tą mato kiekvienas . Klanai ,klanai ,klanai …O paskutiniais metais išryškėjo ,kad Seimą užgrobę aplamai giminės , vaikai . Viena pagrindinių partijų aplamai „padovanota” abejotinos reputacijos veikėjo anūkui. Su „fasadu” – priešingai . Daugiau nei O’K.Išvada: nebe juokinga ,kai Lietuvai ,kol jos dar galutinai nepraradom visom prasmėm , būtina skubiai rast teisingą atsaką į klausimą „ką daryt?”.

StasySG

Apie kapitalizmą, marksizmą su visokiais neo- geriau išaiškino Rachlevičius Delfyje, pirmiausia kritikuodamas konservatorius. Autoriui reikėtų pasitempti, nors gal ir per vėlu.

hmm..

ar ne su Keynso pagalba Ruzveltas iveike 1929 m. krize?

Friedmano „laukinis banditu kapitalizmas” greiciausiai ir buvo tik priemone tradicini kapitalizma stumtelt bukido princiu taip, kad jis sugriautu pats save, save islaikanti vidurini sluoksni (trockio-Lenino nekenciamiausia „burzua”) su demokratija, o nuvarginti zmones patys pasiprasytu socializmo, „su zmogisku veidu”.. kaip sake trockisto Andropovo draugas Gorbis…

ne gyvuliskos konkurencijos, o bendradarbiavimo reikia siekt es valstybems…

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top