Prieš daugiau nei pusę amžiaus M.Friedmanas, F.Hayekas, L. Mizesas ir jų bendraminčiai įtikino to meto Vakarų politinius lyderius, kad metodologinis individualizmas ir jo atšaka ekonomikoje – neoliberalizmas yra gera alternatyva prieš tai dominavusiam keinsizmui, tradiciniam holistiniam pasaulio suvokimui. Po šio paradigminio, eilinio „žmogaus iš gatvės“ nesuvokto poslinkio Vakarų civilizacijoje prasidėjo degradaciniai procesai.
Jie ypač paspartėjo po jos pergalės prieš tarybinį projektą. Nelikus ideologinio konkurento, Vakarai atsipalaidavo, juos apėmė pražūtingas neklystamumo sindromas. Praradus savikritiškumo jausmą, Vakarų civilizacijoje sutriko išblaivinantis grįžtamųjų ryšių mechanizmas.
Individualizmas absoliutizuodamas privatų pradą, ekonominį egoizmą, išstūmė iš socialinio naratyvo bendrystės, bendrojo gėrio pradus, „nurašė“ ir net kaip blogį traktuoja nacionalinę valstybę.
Ir visa tai tą civilizaciją – ir mus kartu su ja – veda į distopiją. Kitaip sakant, individualizmas kartu su hedonizmu mus stumia regreso keliu – griaunama šeima, tauta, sujaukiamos tradicijos, papročiai ir t.t.
Tokiame pasaulyje beveik nelieka tikrų filosofų, konceptualistų – žmonių, kurie gerai suvokia visumas. Tačiau jame tarpsta emocinio intelekto stokojantys, agresyvūs švonderiai, kurie imasi socialinės inžinerijos pagal principą „pasaulį seną išardysim“. Kadangi jie yra, švelniai tariant, primityvoki, jie greitai griauna, bet nėra pajėgūs ką nors prasmingo ir reikšmingo sukurti. Pirmiausia – bendrojo gėrio. Užtat pridaro daug viešojo blogio.
Naujųjų laikų švonderiai griauna ne tik vidines nacionalines struktūras, šeimą ir t.t. Jie griauna ir esamą tarptautinę politinę ir ekonominę tvarką nebūdami pajėgūs pasiūlyti ką nors konstruktyvaus. Jei padėtis nebus suvokta ir niekas nesikeis, tie žmonės sugriaus ir Europos Sąjungą. Nors formaliai jie yra „integracininkai“ ir net Europos federalistai.
Taigi, individualistai liberalai yra grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir Europai bei visai Žemės planetai.
Tačiau beveik niekas tos paradigminės, pasaulėžiūrinės grėsmės nesuvokia.
Visg dėlto jei negyvename tik savame namų ūkyje, jei mūsų interesai neapsiriboja šia diena ir mes norime gero savo vaikams ir anūkams, turime suvokti individualistinės, liberalios mąstysenos keliamas grėsmes ir priešintis tai griaunančiai ideologijai, kurios šalininkai jau dabar ciniškai, visa gerkle ir kolektyviai plėšia:
HIGHWAY TO HELL!
Jei dar sugebate, pažvelkite į pasaulį atidžiau ir plačiau. Ar nematote beatsiveriančių pragaro vartų?