Povilas Urbšys. Apie Sausio 13-osios vilties išdavikus, melagius, bailius ir amžiną laisvės troškimą

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje tenka stebėti, kaip valdančiosios koalicijos partneriai socialdemokratai ir Darbo partija viešai aiškinasi tarpusavio santykius: socialdemokratų partijos vadovas Algirdas išvadina darbiečius išdavikais, o darbiečių patriarchas Viktoras irgi nelieka skolingas – išvadina juos melagiais ir bailiais.

Kai pradedi gilintis, dėl ko kyla tos koalicinės peštynės, imi galvoti, kad, ko gero, būtent politinė korupcija yra viena iš pagrindinių varomųjų jėgų mūsų valstybėje.

Patys pasvarstykite – darbiečiai, keršydami socialdemokratams už tai, kad šie nepalaikė jų ketinimų išgauti iš Žmogaus teisių komiteto popieriuką, kuris būtų leidęs Darbo partijos bylą pavadinti „politine“, ir taip padėti Viktorui Uspaskichui išsaugoti savo teisinę neliečiamybę Europarlamente, palaikė opozicijos siūlymą padidinti biudžeto išlaidas žmonių poreikiams.

Susidarė išties nemažos sumos. Vien kultūros ir meno darbuotojų užmokesčiui padidinti reikės skirti apie 5 mln. eurų, neformalaus ugdymo krepšeliui – per 3 mln. eurų, žemdirbiams – per 17 mln. eurų. Tai – kaina, kurią socialdemokratai sumokėjo už „nejautrumą“ V. Uspaskichui.

Galime daryti išvadą: jeigu nebūtų iškilusi V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės problema Europarlamente ir jei nebūtų užgautų ambicijų, kažin ar Darbo partijos frakcijos nariai būtų prisiminę savo rinkiminę nuostatą įgyvendinti socialinį teisingumą. Nors skamba išties paradoksaliai, bet politinė korupcija kartais paskatina politines partijas veikti žmonių labui.

Prieš dešimt metų Rusijoje atlikti korupcijos tyrimai parodė: jeigu šioje valstybėje neliktų korupcinių santykių, valstybės administravimas sutriktų ir tai sukeltų suirutę valstybėje. Manau, tas galioja ir dabartinei Lietuvai. Įsivaizduokime, jog nuo rytdienos niekas niekam daugiau nebesiūlytų ir nebeduotų jokių kyšių, nebeliktų „atkatų“, nebevaikščiotų tarpininkai, niekas neprekiautų poveikiu, nesudarinėtų nešvarių sandorių. Man atrodo, kad dalis valstybės funkcijų tikrai apmirtų. Dalis politikų pasitrauktų iš politinės veiklos – nebūtų iš ko ir dėl ko „pirkti dramblį“ už milijonines iš mokesčių mokėtojų surinktas sumas. Žodžiu, dingtų motyvacija ir prasmė „dirbti“ valstybės labui.

Todėl dažnai tenka išgirsti nuomonę, kad tokios valstybės žmonės jau niekada negins taip, kaip gynė Sausio 13-ąją. Sutinku: toks politikų savanaudiškumas – tai tarsi pasityčiojimas iš Sausio 13-osios aukų. Tačiau prisiminkime – ar prieš 24 metus savo laisvės troškimą mes siejome vien tik su kokiu nors politiku? Tikrai ne. Mes tada visi buvome tapę politikais, kiekvienas jautėmės atsakingas už savo valstybę.

Neabejoju – jei pasikartotų Sausio 13-osios dienos įvykiai, atsirastų žmonių, kurie vėl stotų ginti Parlamento. Stotų ginti ne tų, kurie juos išdavė, – jie gintų savo viltį ir teisę į laisvės troškimą. Ir Parlamentas jiems būtų ne pastatas su atgrasiais politikas, o valstybės simbolis, kurio netekus būtų prarasta ir galimybė gyventi oriai. O tarp Parlamento gynėjų būtų tie, kurie dar nepasidavė ir neleido savęs paversti vergu, priklausančiu vien nuo šeimininko valios.

Tik ar reikia laukti priešo tankų, kad galėtume tai įrodyti sau?

Juk kasdieniame gyvenime pakanka asmeninių sausio 13-ųjų, kai turi apsispręsti, su kuo tu ir už ką. Ir šį sprendimą turi priimti dabar arba niekada. Ir peržengus šią ribą kelio atgal nėra – žmogus, nebeturintis dėl ko aukotis ir net mirti, tampa socialiniu gyvūnu, kuriam laisvė tėra vartojimo prekė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
na taip

bailiai ir išdavikai balsavo prieš Venckienę.
jie tikrai niekad negins Lietuvos.

PRISIPAŽINO......

Juk gegužės 17d. ir buvo daugeliui iš mūsų – sausio 13d…O kiek seimūnų tapo „socialiniais gyvūnais” ir prekiautojais laisve? Ar autorius ne jiems priklauso ????

skaitytojas

Vargas Lietuvai, kai Seime sėdi tokie „mąstytojai”.

Anikė

Dauguma,kas stovėjo sausio šaltyje Vilniuje,Klaipėdoje,Kaune…ir šiandien tiki
ne naujos neklystančių”tarakonų”,išlindusių iš visokių kampų,populiacijos postringavimais,bet tiki Tautos galia,jos nemirtingumu ir įsitikinę,kad gerų, protingų, dorų žmonių yra nemažai,tik pro mūsų gerai finansuojamų pagrindinių dviejų partijų tinklus sunku jiems prasibrauti.Kai tik pasirodo nauja politinė
jėga,tuoj „gauna per kuprą”,nes konkurentai valdžioje nereikalingi.

ruta

Deja , deja , negali visi gyvenima gyventi vien viltimi . Jau prie sovietinio rezimo mus vis vaisino ‘rytojaus sviesa ‘.
Istorija parode labai nemalonu fakta , kad dauguma Lietuvos zmoniu , tai tamsus , abejingi bendram geriui subjektai , kuriem morale , garbe , principai/ kai is ju nera naudos asniskai jiems/ , ne sio pasaulio dimensijos .Ar valdzia galetu buti tokia izuli , melaginga , korupcine , jeigu butu pdorus , moralus , saziningi pilieciai ?

ruta

Atleiskite , kokios dar liko Lietuvos vertybes , kuriu nespejo sunaikinti politines prostitutes ir komunistines -KGB liekanos ? Kadangi , deja , dauguma Lietuvos zmoniu yra bailiai ir prisitaikeliai , tai ar ne laikas Seimo nariams pakvesti neabejingus valstybes gerovei zmones i taikias demonstracijas , uz slopinama pilieciu Konstituciniu teisiu ?Vergams gi butinai reikia vedlio , vienems tamsuoliams religinio , kitiems politinio , nes savo smegenu tai nera .Sudetinga isjudinti pilietine visuomene , kurios Lietuvoje , praktiskai -nera . Koks smegenu nebuvimas , kai i prezidentus renkama sovietinio teroristinio rezimo uoli funkcioniere , ko is tokios visuomenes tiketis . Dabar Lietuvoje nomenklaturos diktatura ir visos partijos tupi , patenkintos , nei viena nepaklaise , kaip gi tokioje korupcineje salyje dar… Skaityti daugiau »

naujas laisvo laikrascio  numeris

, prezidentė pasiliko teisę į išimties tvarka suteikti pilietybes galimybę. Kaip ji šia galimybe naudojasi “griežtai ir teisingai”, žiniasklaida demonstruoja atvejus su sportininkais, bet nutyli, kad… Kad Izraelio 4,5 tūkstančių piliečių turi ir antrąją – Lietuvos pilietybę. Taigi, tūkstančiams žydų suteikta privilegija, kai tikriesiems lietuviams atimama jų prigimtinė teisė!!! Taip kaip prigimtinė teisė buvo atimta iš palestiniečių, vienintelio JAV balso persvara, sprendžiant Palestinos valstybingumo klausimą. Labai akivaizdus Palestinos sindromo įgyvendinimo Lietuvoje įteisinimas, suteikiant dvigubą pilietybę ir tik išimtinai izraeliečiams, tuo suteikiant jiems galimybę “peršokti” per visus žemės pardavimo saugiklius ir taip “nusipirkti” žemę Izraelio filialui Lietuvoje. Lietuvių emigracijoje jau yra apie 1,5 milijono (700 000 pokario bėglių ir antra tiek – dabartinių duoneliautojų), taigi Tėvynėje beliko 2 milijonai. Ištuštėję kaimai… Skaityti daugiau »

Ūla to na taip       2015-01-13 21:32

Matosi, kad tamstai Lietuva ir Venckienė – tas pats, o gaila. Gerai, kad tokių „patriotų” mažuma. Pirmiausiai tai reikėtų „pagauti” rašančiojo mintį, o tik tada ką nors komentuoti. Kažkaip man susidaro įspūdis, kad jūs nesate Venckienės gerbėjas, greičiau jau „veikiantis” ne jos naudai, nes vieną ir tą patį rašote, o kaip žinia, skaitantiems ir nusibosta tą patį skaityti….

nujooo

Apsimelavo l.ryto alia zurnaliste raso /drasiauskelias/,ir apie Venckiene prisimelavo ir apie Skuciene…Prokurorai del Venckienes paneige tokia slykscianesamone ,ka parase kuznecovaite ir taip pat prokurorai isleido I Vokietija Skuciene pas sunu ir dar net palinkejo geru Kaledu!O l.ryte rase ,kad neisleido..paskaitykite .

kodel

Nekalba apie teismu,prokuratura,policija apie ju zema reitingus ir darbus ir nekuria nauju istatymu,kad ta padeti pagerinti,o tik sneka ???? Nuomone ir jlausimad

autoriui

tai kelk zmones i kova pries lietuva okupavusius valdziazmogius,o ne postringauk apie morale

to autoriui

Povilas Urbšys. Baltijos kelias – mūsų teisėjas Tiesos.lt redakcija 2014 m. rugpjūčio 22 d Juk tada, prieš 25 metus, daugelis mūsų, išėjusių į Laisvės kelią, politiką suvokė ne kaip privilegijuotą partijų užsiėmimą, o kaip savo – asmens ir piliečio – veikimo erdvę. Tautinio Atgimimo metais šis mūsų apsisprendimas ydingą sovietinės valdžios struktūrą pripildė ne tariamu, o tikru žmonių interesų atstovavimo turiniu ir sugriovė, rodės, neįveikiamą sistemą. Būtent tokio veikimo ir apsisprendimo reikia ir šiandien, jei išties norime savo atgautame Vilties krante pasijusti šeimininkais, o ne užkuriais. Kitų metų pradžioje vyks rinkimai į savivaldybių tarybas. Susitelkime, pamėginkime atsikovoti savo pilietines teises savivaldos lygmenyje. Sutinku, rinkimų įstatymai nepartinėms iniciatyvoms yra nepalankūs, tačiau jau esame patyrę: ydingai formai suteikę kitą turinį galime pakeisti… Skaityti daugiau »

Algis

ir vėl šis asmuo pučia muilo burbulus… gal jau metas šiek tiek ir į save pažvelgt,- kas, kur, kada ir kodėl …

siam tinklarasciui

kur Zigmo Vaisvilos konferencijos???

StasysG

Šio str. citata: „Neabejoju – jei pasikartotų Sausio 13-osios dienos įvykiai, atsirastų žmonių, kurie vėl stotų ginti Parlamento”. ——Bet, gerbiamasis Seimo nary Urbšy, kaip ginti tą mūsų parlamentą, jei pagal įstatymus iki jo priartėti negalima: 75 metrai draudžiama zona? Prikabinu pasipyktinusio politologo Medalinsko komentarą:———– „Buvau parašęs savo straipsnyje ir apie šitą gėdą, kad žmonės dabar negali nieko rengti, jokio nei paramos nei protesto renginio arčiau, nei 75 metrai nuo Seimo. Bet faktas yra toks: dabar galima tokius renginius daryti tik Nepriklausomybės aikštės prie Seimo p a k r a š t y j e. Ir taip yra prie visų valdžios įstaigų. Aikštės prie jų yra atimtos nuo žmonių, ko nežinau, kad būtų kitose šalyse. Aišku, turi būti užtikrinama valdžios įstaigų… Skaityti daugiau »

KAM

apsimesti geresniu, negu esi? Tikrąjį veidą parodo balsavimas…..

to KAM

ar tik Venckienės atžvilgiu?
O kaip informacinio karo įstatymų ar korupcinio paketo, gelbstint TT – jau nebereikšminga?

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top