Povilas Urbšys: D. Grybauskaitė Konstituciniam Teismui užkabino antkaklį

Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios proga apdovanojo Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Romualdą Kęstutį Urbaitį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi neva „už konstitucinių vertybių puoselėjimą“.

Komentuodamas šį šalies vadovės sprendimą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Sąmokslo teorija“ buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio skyriaus vadovas, dabar Seimo narys Povilas Urbšys sakė: „Po prezidentės pergalės Konstituciniame teisme jo vadovui dabar užkabintas kryžius atrodo kaip koks antkaklis, o ne apdovanojimas“.

P. Urbšio įsitikinimu, sausio viduryje KT pateiktas išaiškinimas, pagal kurį Seimas negali reikalauti iš generalinio prokuroro atsiskaityti už savo veiklą, buvo palankus prezidentei ir jos palaikymą turinčiam generaliniam prokurorui Dariui Valiui. Pasak parlamentaro, toks politizuotas KT sprendimas visuomenei palieka įspūdį, kad dabar nuo prezidentės yra priklausomas ne tik generalinis prokuroras, bet ir Konstitucinis Teismas.

Prezidentės sprendimas apdovanoti R.K.Urbaitį Seimo nariui neatrodo pagrįstas dar ir todėl, kad siekiant išsaugoti teisėsaugos nepriklausomumą valstybiniai apdovanojimai paprastai neskiriami pareigas einantiems teismų vadovams. „Aš nesakau, kad jie nėra jų verti. Vis dėlto norint pabrėžti teismų nepriklausomumą, reikėtų susilaikyti nuo tokių žingsnių“, – teigė parlamentaras.

Po KT sprendimo džiaugdamasi jai palankiu išaiškinimu, būtinybę išsaugoti „teisėsaugos nepriklausomybę“ pabrėžė ir pati prezidentė: „Šis sprendimas užtikrins teisėsaugos nepriklausomybę nuo politinių grupių interesų. Visi teisės aktai turi atitikti svarbiausią šalies įstatymą – Konstituciją“, – neslėpė savo pasitenkinimo teisingu KT sprendimu „apolitiška“ šalies vadovė.

Turint omeny, kad R.Urbaitis po mėnesio baigia devynerius metus trukusią KT teisėjo kadenciją, Respublikos prezidentės nenuoseklumas akivaizdus. „Prezidentės dekrete įvardyti teisėjo nuopelnai nėra nauji. Už juos R.K.Urbaitį buvo galima apdovanoti ir kitomis progomis. Matyti, kad ordino skyrimo motyvai yra dirbtiniai“, – svarstė P.Urbšys.

Visą laidos įrašą žiūrėkite ČIA.

* * *

Daugiau apie tai skaitykite kitoje Tiesos.lt publikacijoje:

Rinkimų naujienos: D. Grybauskaitė atsidėkojo Konstituciniam Teismui

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top