Povilas Urbšys. Jūs esate Lietuvos galia – įrodykite tai spalio 9-ąją dieną

Eurobarometro duomenimis, Lietuvoje 95 proc. gyventojų mano, kad šalyje korupcija yra plačiai paplitusi – tai vienas didžiausių rodiklių tarp visų Europos Sąjungos šalių. Beveik du trečdaliai (63 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad valdžios institucijos atstovauja ne gyventojų, o stambių verslo grupių interesams.

Ir žmonės yra teisūs. Tikrai, korupcija mūsų valstybėje tapo vėžiu. Prie šios ligos išplitimo daug prisidėjo visos valdžios partijos: socialdemokratai, Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“, Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Ir neatsitiktinai jos savo sprendimais oficialiai niekada nepasmerkė savo veikėjų, įklimpusių į korupcinius nusikaltimus, nes tie veikėjai – bendros sistemos dalis.

Per 25-erius metus negalėdami pakęsti pažeminimo ir neteisybės Lietuvą paliko 800 tūkst. žmonių. Iš likusių čia apie 700 tūkst. gyvena žemiau skurdo ribos. Kasmet Lietuvoje nusižudo apie 900 žmonių. Ar tai ne tos išsikerojusios politinės korupcijos pasekmė?

Manau, tai jos „dėka“ žmonės bėga kitur, palikdami savo namus. Jos „dėka“ žmonės žudo kitus ir žudo save. Jos „dėka“ melas tapo tiesa.

Ką berinktų žmonės į Seimą, vis vien niekas nesikeičia, nes galiausiai išrenkamos tos pačios partijos, kurioms valdžios galia – grobis. Žmogus nebetiki, kad ką nors gali pakeisti šioje valstybėje.

Ir dauguma išrinktųjų Seime yra įsitikinę, jog žmonės juos vis vien išrinks, nes neturi kito pasirinkimo. Todėl dešimtmečiais tarsi grojama ta pati plokštelė – tik po eilinių rinkimų apverčiama kita pusė.

Ar galime tai sustabdyti? Manau – TAIP. Reikia tik:

pirma – nebūti abejingiems;

antra – netoleruoti ne tik svetimų, bet ir savų vagių;

trečia – rinkti savo atstovą ne pagal partinį bilietą, o pagal jo sąžinę ir nuveiktus darbus.

Sutikite – įveikti šią ligą bus galima tik tada, kai Seime atsiras daugiau Jūsų atstovų, turinčių imunitetą nuo šio korupcinio vėžio. Juk žuvis pūva nuo galvos. Tai pradėkime tą galvą gydyti – jau DABAR.

Lietuvai reikalingas kitas Jūsų pasirinkimas. Tai gąsdina tuos, kurie nenori nieko keisti. Todėl klasta ir melas yra jų ginklas. Jūsų nusivylimas ir paklusnumas – jų jėga.

Tačiau ne jie, o Jūs esate Lietuvos galia – įrodykite tai spalio 9-ąją dieną.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
78 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
78
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top