Povilas Urbšys. Naglio Puteikio „piratų laivas“ kelia bures Panevėžyje

Nuo savivaldos rinkimų nepraėjus nė šimtui dienų Lietuvos Sąrašo keltas kandidatas į Vilniaus miesto merus Seimo narys Naglis Puteikis jau ruošiasi 2016 metų Seimo rinkimams – buria savo įsteigtų visuomeninių rinkimų komitetų ir mažų partijų atstovus į „Puteikio koaliciją“.

Štai kaip praėjusį penktadienį Panevėžyje (Biliūno g. 12) įvykusį naujosios Seimo šturmo grupės kūrimo iniciatyvinės grupės koordinacinį pasitarimą aprašė vietos portalas „Jūsų Panevėžys“.

* * *


* * *

Portalas Tiesos.lt pasidomėjo, ką apie tokius Naglio Puteikio planus naujuoju „piratų komandos“ kapitono amplua spręsti per kelis dešimtmečius susikaupusias Lietuvos valstybės problemas mano jo kolega Povilas Urbšys. Panevėžyje išrinktas Seimo narys iš pradžių buvo linkęs juokauti: „Gal kartais Naglio Puteikio įvaizdžio formuotojai ėmė nebepasitikėti „Dviračio šou“ kūrėjų fantazija ir labai kryptingai siūlo Puteikio personažą paįvairinti naujomis spalvomis? O gal nusprendė tiesiog grėsmingiau iliustruoti per prezidento rinkimus jį išpopuliarinusia „Jūreivio daina“ – nieko nekainuojančiu, sistemos jau sukurtu įvaizdžiu?“

„Žinoma, į Panevėžyje pasakytą Naglio Puteikio Orbi et Urbi – neva jis buriantis „piratų komandą“, kurios tikslas – 2016 metais užimti Seimą – galima, gal net ir reikia pasižiūrėti kiek rimčiau.

Ypač dėl to, kad jis neslepia ambicijos „sujungti mažąsias Centro, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijas, Lietuvos socialdemokratų sąjungą, Lietuvos Sąrašą, nes nuo šių metų gruodžio 14 d. 2 tūkst. narių neturinčios politinės partijos bus išregistruojamos“.

Paradoksas yra tas, kad dar būdamas TS-LKD frakcijos nariu 2013 metų spalio 7 dieną Naglis Puteikis agitavo ir pats balsavo už pataisas, kurios ir padidino reikalavimą partijoms turėti mažiausiai du tūkstančius narių… Tada jis buvo su tais, kurie, mano manymu, įteisino politiškai nusikalstamą mažųjų partijų sunaikinimą. Be abejo, tuo buvo siekiama dar labiau sustiprinti biudžetinių partijų monopolį Lietuvoje. Ir štai po dvejų metų jis prisistato kaip tų mažųjų partijų gelbėtojas – jei norite išlikti, turite jungtis į koaliciją po Naglio Puteikio „piratų komandos“ vėliava…

Aš nesu sąmokslo teorijų šalininkas, tačiau toks sutapimas atrodo daugiau negu keistai.

Keistai atrodo ir tai, kad Naglis Puteikis naujosios koaliciją subūrimą suvokia būtent kaip „piratų komandos“ sutelkimą… Beje, ankstesniais laikais piratai buvo kur kas „demokratiškesni“ nei Naglio Puteikio buriama koalicija: kaip žinoma iš istorijos, susirinkę piratai patys išsirinkdavo sau kapitoną ir locmaną, o šie ir paskirstydavo likusias pareigybes kitiems. Tačiau Naglio Puteikio „Tado Blindos piratų komandoje“ demokratijos nepalyginamai mažiau – kiek man yra žinoma, tos komandos kapitonu ir būsimos koalicijos vedliu Naglis Puteikis pasiskelbė vienasmeniškai – pats.

Iš portalo „Jūsų Panevėžys“ perpasakotų Naglio Puteikio kalbų Panevėžio susitikime gali susidaryti vaizdas, kad naujai buriamos „piratų komandos“ tikslas – socialinės nelygybės mažinimas… Tarsi piratai buvo ne jūrų plėšikai, o „svieto lygintojai“: juk kitų turtus jie plėšė dėl asmeninio praturtėjimo, ne dėl bendrojo gėrio. Gal dėl to ir būsima „piratų“ koalicija rinkosi patalpose, kurios panevėžiečiams asocijuojasi su veikėju, kuriam sunkiai sekasi politiką atsieti nuo verslo? Kaip žinome, Valstiečių ir žaliųjų partijos Panevėžio skyriaus buvusioji vadovė Gema Umbrasienė nuo šio veikėjo atsiriboti nerado savy jėgų. Dėl to partijos vadovas Ramūnas Karbauskis ir inicijavo Panevėžio skyriaus sustabdymą – tokį šios politikės veikimą partija atmetė kaip svetimą partijos deklaruojamoms vertybėms.

Čia išties verta prisiminti ir paties Naglio Puteikio mėgstamą cituoti šventojo Augustino įžvalgą, kad „valstybė be teisingumo tėra plėšikų gauja“. Negi išties dar kas nors tiki, kad plėšikų gaujos pavyzdžiu subūrus kitą „darinį“ galima valstybėje atstatyti teisingumą?..

Negi tai priimtina Lietuvos Sąrašui, Centro partijai, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijai, Lietuvos socialdemokratų sąjungai, kitiems nesisteminiams dariniams? Juk toks Naglio Puteikio buriamos koalicijos „piratiškas“ įvaizdis sisteminėms biudžetinėms partijoms yra tikra dovana – dar viena proga išsityčioti iš alternatyvaus pilietinio veikimo. Ar to ir siekia Naglis Puteikis?“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
156 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio

„piratas” nereikia.Tegul lieka tai tik pajuokavimu.Bet kažko labai įsižeidęs N.Puteikis?Jį sunku atpažinti.

Urbšys-viso labo pavydus žmogus ir be vaizduotės?:

Tai ,matyt, žmogus, kuriam Lietuvos virsmo iš ,,valdomos demokratijos” santvarkos į vakarietišką demokratiją procesas nereikalingas…
Pavydi žmogus juodai Nagliui pasisekimo per prez. rinkimus, pavydi kovotojo ir stratego gabumų…
Net žmogelis vaizduotės neturi – nesugeba Puteikio metaforos žaismingai priimti…
Užuojauta provincijos lygio politiko lygiui ir jo gerbėjams…
Šis parapijinis politikas net Venckienę smerkė, bei Tiesos judėjimo žmones tuo pačiu už simpatijas Garliavos pasipriešinimui…
Dabar bando dergti Garliavos mergaitės gynėją ir šalies demokratinių jėgų telkėją- Puteikį…:)

Ponas Urbšys ėmė talkinti sistemai...

Rodo bukumą bei akivaizdų antipilietinį veikimą.Ne sisteminius nomenklatūrininkus iš ,,biudžetinių” partijų puola, bet ,,kandžioja” kolegą antisistemininką…

Patimka

kad Puteikis stengiasi del Vokiskos ir Skandinaviskos Tvarkos Lietuvoje , jei nekeis isitikinimu , mes ji palaikysime

ttyy

Jau kyla peštynės. Kaip rusai sako – kaime prasideda šokiai. 🙂

Dėl 71 pirato flagmano

Ne kartą sakyta, kad Naglis Puteikis nėra ir niekad nebuvo Lietuvos Sąrašo narys.
Taip pat LS taryba nėra suteikusi jam jokių įgaliojimų kalbėtis dėl galimo jungimosi su kitomis politinėmis jėgomis.
Žmogus, kuris nesuvokia, kad į „piratų laivą” pakviestas ir į jį sėdęs „garbingas žmogus” jau nustoja būti garbingas, nes tampa plėšikų bendrininkas, apsiskelbia nesisteminių jėgų flagmanu? – Gal toks metaforinis politiko prasitarimas, (nesąmoningas?) išsiviešinimas per būsimus Seimo rinkimus padės apsispręsti banguojantiems?

Patimkai

Plepeikis stengiasi dėl savo kišenės, o ne dėl kažkokios mistinės tvarkos…

tiesos portalui pritrūko tiesos siekimo

Nuostabus „tiesos” siekimas – pačio Puteikio portalas kažkodėl nepaklausė. Pritrūko jėgų?

Čiunga-čianga

Tykras Barmaliejus.

vardo semantinis išaiškinimas

Viskas labai gerai. Ponui NP pirato įvaizdis labai tinka. Naglas, mėgsta kelti aplink save bangas . Tykšta purslai ir putos. Daug , daug putų. Tikras „puteikis”. Šiektiek piarinio cukraus ir vualia – putėsis. Desertinis politikas. Vietoje popkorno. Popsas valdo ir valdys. Taigi, kaip sako – „marios skirkitės, ……. atplaukia”.

proto.lt

Gal atsirastų protingų žmonių, kurie paaiškintų visiems nesisteminiams politikams, kad jie turi į Seimo rinkimus eiti kartu ir vieni kitų viešai nekritikuotų.

Jadziunia

Jsssmarja, noriū paklausti – ar šytie naujieji piratkrikščieniaj su juoda vieleva ir kaukole ligalizuos kaukolini?
Blia, jeigu tajp – aš ūž. A jiaigu per rynkymus dar dos alaus -tykraj balsosiū!

Hmm

Kažkoks bjaurus vaizdas. Žaidimas į vienus vartus. Tiesos.lt turėjo pakalbinti Puteikį.

to proto.lt

taip, idėja nebloga. tik reikia tuo pačiu perspėti, kad ponas flintas yra tik rinkiminio projekto personažas. cirkininkas. jis yra pats tikriausias sisteminis produktas. specialusis patiekalas musėms. atiduodami savo balsus avantiūristui, žmonės liks tiesiog bebalsiais.

> Hmmm

Pakalbinti?
Sudėtingas reikalas…Jeigu pakviestų pasireklamuoti, tuomet tekinas atbėgtų. Bet atsakinėti į nepatogius klausimus… Kokia iš to nauda „piratui”?

Jurgis - to Hmm ir pan.

Nesuprantu, ar jums dar neužtenka Puteikio?
Visas „Jūsų Panevėžys” tekstas ir yra Puteikio pozicija

Pūleikio garbintojams

Pūleikio mylėtojams, kuriems patinka jo nuolatinė savireklama vietoj realių darbų: gal galėtumėte su portalo skaitytojais pasidalinti fotografijų galerija “Bereklamosnegalintis Gegužės 17-osios akcijose”. Ir būkite geri ir atrinkite meniškiausias fotografijas, kuriose būtų atvaizduotas dailutis mūsų Naglis, kaip iš akmens iškaltas, amžinybei ir permanentiniams rinkimams skirtas, kad visi kartu surengtume kitą Gegužės 17-ąją aikštėje tokių fotografijų parodą – vernisažą kukliu pavadinimu “Puteikis PLIUS Gegužės 17-oji”. Tai būtų jūsų altruistinis indėlis į bendrą reikalą pliusistams imant 71 vietą būsimuose Seimo rinkimuose.

Beta

Povilas Urbšys klysta, dėl narių skaičiaus Puteikis nieko neagitavo, tik vėliau pasisakė dėl partijų finansavimo kontrolės įstatymo. Posėdžio stenograma: http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=460661.
Balsavo Seimo narių: 88 iš 141.
Balsavimo rezultatai: už – 70, prieš – 1, susilaikė – 17, pritarta.
Prieš balsavo tik Povilas Urbšys. Net Linas Balsys pasisakęs prieš 2000 narių įteisinimą, kažkodėl balsavo „už”? Bet, žinoma, tai kad įstatymą priėmė kalčiausias Puteikis. Kas be ko.
Ir dar patiko vienas kaltinimas: ” O gal nusprendė tiesiog grėsmingiau iliustruoti per prezidento rinkimus jį išpopuliarinusia „Jūreivio daina“ – nieko nekainuojančiu, sistemos jau sukurtu įvaizdžiu?“
Kuo Puteikis čia kaltas- kad dalyvavo prezidento rinkimuose, kad Haroldas Mackevičius tą dainušką padarė, kad Povilas Urbšys nemėgsta Puteikio? O gal pavydi? Visokių minčių kyla, skant. 🙂

Betai

2013 m. lapkričio 7 d.
12.24 val.

Politinių partijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-971(2) (svarstymas)

P. URBŠYS (MSNG). Dar kartą partijos bando įteisinti savo dabartinį monopolį, nes būtent padidinimas steigėjų skaičiaus nuo 1 iki 2 tūkst. naudingas dabartinėms partijoms. Tokiu būdu jūs atimate galimybę žmonėms kurti naujus politinius darinius, kurie galėtų sudaryti konkurenciją dabartinėms partijoms… ir būtų naudingos dabartinėms partijoms, nes verstų atsinaujinti ir pelnyti didesnį žmonių pasitikėjimą. Todėl aš balsuoju prieš įstatymą, pataisą.
PIRMININKAS. Nuomonė už – N. Puteikis.
N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Povilai, tu nesunkiai surinktum 3 tūkst. parašų Panevėžio apylinkėse ir laisvai įsteigtum savo vadovaujamą partiją be jokių problemų. Todėl aš pasisakau už.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=459242
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-16968

Betai

dėl dainuškos – čia joks kaltinimas, čia sarkazmas.
Ar žinote, kas tai?

Beta to Betai

Žinau.
Sarkazmas tai aštri, kandi pajuoka, pagrįsta kalbančiojo pranašumu prieš tą, apie kurį jis kalba arba į kurį jis kreipiasi.
Ko čia nežinoti?

Betai

jei netingėjote nusikopijuoti vikipedijos, tai gal pasižiūrėkite ir į dabartinės lietuvių kalbos žodyną – gal skirsite ironiją nuo kaltinimo?

Panevezietis

Jeigu jau Umbrasienę Urbšiui rūpi parodyti neturinčia jėgų – vienintelę aiškiai parodžiusią, kad jos visiškai neveikia jo užkeikimai ir ji pati spręs – Urbšio stovykloje ir galvoje visai blogai. Bus lengviausias Puteikio piratų grobis. Kartu su jo papūgos margumo koalicija. Mieste jau rengiamas Urbšio judėjimo rinkiminių pažadų rinkinio vertimas į žmonių kalbą. Iki seimo rinkimų bus išleistas atskiru leidiniu. Unikalus rinkiminės retorikos vertimas į atvirkštinius veiksmus.

dr. Barmental

Rename : „Karibų piratai” > „Glavryba” piratai. („abyrvalG”)

O tai Urbšys negali surinkti tų trijų tūkstančių?

N .PUTEIKIS (TS-LKDF). Povilai, tu nesunkiai surinktum 3 tūkst. parašų Panevėžio apylinkėse ir laisvai įsteigtum savo vadovaujamą partiją be jokių problemų. Todėl aš pasisakau už.

auksels

kits reneims: lobių sala > Lovys seime

 Visiems

Visiems siūlau kreiptis į gerb.P.Urbšį, kad jis steigtų partiją ir būtinai dalyvautų seimo rinkimuose suvienydamas visus antisisteminininkus.

Norėtųsi,kad

portalas Tiesos.lt imtų interviu ir mes žinotume viską iš pirmų lūpų.Aš gyvenu kažkur toli ir nesuprantu,kas čia vyksta.Paaiškinkt,prašau.O jei N.Puteikis neduoda interviu,tai taip ir parašykit.Dabar jau negeri dalykai.

Beta to Betai 19 26

Aš kalbėjau apie Seimo posėdį Nr. 104, vykusį 2013-11-26, ryte. Tai įstatymo priėmimo data.
Bet gal Puteikis dar ką nors kada nors yra pasakęs? Pasidalinkite. Posėdžio data ir tema nesvarbu.

to o tai

negali.
povilas neturi piratiškų įgūdžių. nemoka vogti partijų. negabus piratavimui.

Visur viską gadina

Panašu, kad Puteikis yra TROJOS arklys. Jis lenda į visus patriotinius judėjimus,o po to sugadinęs visą reikalą,nutyla ir pasitraukia į užpečkį iki kitų rinkimų.

> norėtųsikad

Puteikis duoda interviu. Reklaminius. Tik savi reklaminius. kam Nagliui interviu portale kur uždavinėja tik nepatogius klausimus. Pilna portalų kurie uždavinėja patogius klausimus. delfiai, alfos lrytai…
O kur dar sena Nagliuko bičiulė Janutienė.
Vienu žodžiu -u hrabū i u bielych tapočkach vidal sasun.

Beta to 19:35

Tik jau prašom nenurodinėti kaip turiu suprasti Urbšio išsireiškimą. Jei žmogus sako jog sistema sukūrė apie Puteikį dainą, tai kas dėl to kaltas, ar tie kurie sukūrė (sistema), ar Puteikis, kad apie jį sukūrė.
Čia net ne sarkazmas ne kaltinimas, čia nei šis nei tas. Bent jau man tai į pavydą panašiausiai atrodo.

> Betai

matrioska savo kaip rezidentes alibi uzsitikrina rekaudama „rusajpuola”// kodel gi negalima padaryti logiskos prielaidos, kad sistema ruosia savo trojana reklamuodama fiktyviu puolimu?// tai rodo ir tai kad cia nuolat zuja puteikio zmogai ir patys kopypastina antiputeikiskus komentarus/naudojamasi lietuvisku runkeliu patiklumu ir pomegiu balsuoti uz „puolamus”// neagituosiu jusu, tiesiog neskubekite/ dar pasidairykite// yra laiko apsispresti// esate ismintinga moteris, stebekite atidziai kas vyksta ir vertinkite ivykius dar kritiskiau// viskas isaiskes/ truputi kantrybes// 🙂

Neziniukas

Gal kas žino, kodėl Urbšys balsavo prieš slaptų pažymų apie politikus paviešinimą ir kodėl užsikirto jo plokštelė ? Kodėl jo nebeklauso Panevėžio meras R.Račkauskas ?

Beta to Norėtųsi,kad  19:46

Portalas „Tiesos” yra tik portalas „Tiesos”. Norėtųsi oficialios „Lietuvos Sąrašo” pozicijos pagrįstos dokumentu.

Tikrai

Tekstas anei šio anei to, komentatoriai – taip pat. Neaišku kol kas niekas.

Beta Nežiniukui

Povilas Urbšys savo balsavimą dėl tų pažymų argumentavo maždaug taip: jei žmogus žinos kad yra sekamas, tuomet pats sekimas netenka prasmės- jėgos struktūroms surišamos rankos. Lyg ir logiška.
Bet kaip tuomet su Konstitucijos 25 straipsniu kur parašyta: „Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį.” ? Ir kaip apsiginti žmogui jei net neaišku kuo kaltinamas?

dar tikriau

neaišku dabar – ar puteikis yra kikščioniškas piratas, ar piratiškas krikščionis?

piratavimui -ne

kur žiūri LATGAA?

fan club

pamario naglu merginu sokiu ansamblis „vai pute, pute siaurus vejalis” iesko partneriu sokiu projektui „isrink mane, isrink mane”.
vaikinai kur jus?
laukiame jusu isskestomis kojomis!

who is xy

Put take is…

žemaitią

Jo, jo vakelia.
Jėjgu ons xy žulikiuoks atajs in valdžiou, pasakisiu tep – bus visą putė.

Betai

Nesąmonė. Urbšio darbo (sekimo) STT rezultatyvumas, stebint teismų sprendimus, yra visiškai žemas ir nepatenkinamas. Reiškia, žmonės gali būti be pagrindo sekami, persekiojami, negalėdami nei patys laiku, kol jų gyvenimai nesugriauti, apsiginti, nei mes, visuomenė, įvertinti, kas teisus. Demokratinėje visuomenėje visi turi būti vienodai atsakingi už savo veikimą ar neveikimą. Arba tarnybos dirba taip, kaip iš jų tikimės, arba jie tiesiog nedirba. Urbšys tiesiog yra pasisavinęs sau šventojo teisę teisti visus, bet nenorėtų, kad pats būtų teisiamas ar jo darbai būtų teisiami. Netiesą kalbu ? Juk sudėjus krūvon visus įvykius ir faktus tik aklas to nepamatys. Kaip bebūtų gaila.

zzz

ko jūs visi lenktyniaujate, rašydami nelogiškus ir prieštaringus dalykus?
Norite parodyti, kad esate šmaikštūs? Aplamai, ko siekiate gyvenime?
Norėtumėt, kad Lietuvoje viskas pasiliktų ir nesikeistų? Toks uždavinys,
jei kas nors ką daro – reikia kritikuoti, maišyti su žemėmis? Bet gi jūs
patys nieko negalite pasiūlyti.

Irena

Negerai atrodo ir Urbšys, ir Puteikis. Galėjo vyrai susėsti prie stalo ir išsiaiškinti santykius. Kam Puteikiui reikėjo pritarti socdemų-konservatorių projektui sunaikinti mažąsias partijas, kam per savivaldos rinkimus Panevėžyje reikėjo agituoti už milijonierių Karbauskį prieš Urbšį? Kam Urbšiui čia reiia daužyti Puteikiui per nosį? Kam nuo to geriau? Įsižeidusių berniukų muštynės smėlio dėžėje. Apie Lietuvą galvokit, vyrai!

Betai, Irenai ir kt.

kur jūs čia matote puolimą, nosių daužymą ir pan.?
Apgailestavimą, kad Puteikis rimtą politiką verčia piaru – taip, kad sisteminiams duoda progą menkinti antisisteminius – taip, kad užuot būręs – skaldo ir net išduoda, kaip tai padarė per savivaldos rinkimus Panevėžy – taip. Kad bendro reikalo reikia siekti kitaip – taip.
Beje, P. Urbšys rėmė Puteikį prezidento rinkimuose – tada atrodė, siekta bendrų tikslų, tačiau ką gero bendram labui nuveikė Puteikis per tuos metus?..

to Neziniukas

Gal galima pateikti to balsavimo nuorodą ? Žinoma, jei toks balsavimas buvo.

to O tai Urbšys negali surinkti tų trijų tūkstanči

Mūsų tikslas ateinančiuose Seimo rinkimuose laimėti 71 vietą, o tada blogiukų sąskaita spręsti Seimo narių mažinimo klausimą, nes gyventojų Lietuvoje katastrofiškai mažėja, o parlamentarų skaičius nekinta“, – kalbėjo N. Puteikis.

Politikas pabrėžė, kad pirmiausia norima sujungti mažąsias centro, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijas, Lietuvos socialdemokratų sąjungą, „Lietuvos sąrašą“, nes nuo šių metų gruodžio 14 d., 2 tūkst. narių neturinčios politinės partijos bus išregistruojamos.

NE apie Urbšį jis kalba.

Balsavimai

Skerspjūvių galima rasti labai iškalbingų. Puteikis balsavo už Kubiloidinę AE, Puteikis nedalyvavo lemtingame balsavime dėl žemės pardavimo užsieniečiams referendumo surengimo.

156
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top