Povilas Urbšys. Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu

Seimo narys Petras Narkevičius, pasipiktinęs mano komentaru dėl Seimo etikos kriminalizavimo siekiant Viktorui Uspaskichui ir Darbo partijai išvengti baudžiamosios atsakomybės, kreipėsi į mane viešu laišku.

Kai rašiau, jog „kai kurie Darbo partijos nariai Seime, neatsilikdami nuo savo lyderio, teisiamo už organizuotos nusikalstamos grupės subūrimą, nori kitiems Seimo nariams primesti elgesio normas ne pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, o pagal nusikalstamo pasaulio taisykles“, Petro Narkevičiaus omenyje neturėjau, todėl sąmoningai vartojau „kai kurie“ – iki šiol maniau, kad Petras Narkevičius bando atsiriboti nuo savo partijos lyderio ir partijos ,,juodosios buhalterijos“.

Deja, turiu prisipažinti – klydau. Pasirodo, V. Uspaskicho sukurta Darbo partijos kriminalinė išraiška jam yra sava. Vadinasi, tokiems, kaip Petras Narkevičius, skirtas tik kaukės vaidmuo slėpti šią kriminalinę grimasą, kad žmonės įtikėtų, jog balsuodami už Petrą, nebalsuoja už Viktoro neliečiamybės išsaugojimą. Gudru, tačiau yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.

Ar tikrai žmonės, žiūrėdami į plačiai besišypsantį Petrą, turėtų pamiršti, kad Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. Lt pajamų ir 23 mln. Lt išlaidų? Šiuos juoduosius pinigus įsisavino visa Darbo partija. Teisme nustatyta: iš partijos juodosios buhalterijos lėšų buvo finansuojamos rinkimų kampanijos, mokėtas darbo užmokestis partijos nariams, skirtos išmokos partijos skyriams. Daugeliu atvejų pajamos buvo koduojamos ne tik raidėmis, atskirais vardais ar kitais žodžiais, bet ir pavadinimais, tokiais pat kaip ir įmonių, kaltinime nurodytu laikotarpiu gavusių ES struktūrinių fondų paramą.

23,73 mln. Lt – tiek Europos Sąjungos paramos iš valstybės lėšų 2006 metais buvo padalyta penkioms įmonėms, kurios figūruoja Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje kaip galimai juodąją partijos kasą finansavę subjektai. Pagal bylos medžiagoje esančius kasos pajamų orderius, jos partijai atseikėjo iš viso 1,18 mln. Lt, arba 5 proc. paramos sumos.

Teismas Viktorui Uspaskichui skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, Vitalijai Vonžutaitei – 3 metus. Tik Vytautas Gapšys laisvės atėmimo bausmės negavo – jis turės sumokėti 35 750 Lt dydžio baudą.

Senoliai sakydavo: pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu. Belieka apgailestauti dėl dar vieno Seimo nario priklausomybės nuo Kėdainių „kniaziaus“ ir jo ,,paniatkių“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top