Pradėjo veikti tinklapis juvenalinejusticija.lt

Šių metų balandžio 9 d. parlamentarės Ona Valiukevičiūtė ir Rimantė Šalaševičiūtė Seimui pasiūlė JTO „Vaikų teisių konvencijos“ direktyvose numatytus pakeitimus. Juos ratifikavusi Lietuvos valdžia įgalios policiją ir vaikų teisių atstovus konfiskuoti vaikus iš tėvų, jei bus pažeistas O.Valiukevičiūtės įvardytas smurto prieš vaiką apibrėžimas (daugiau žr. čia):

Smurtu prieš vaiką reikia laikyti šiuos veiksmus: Visos seksualinės, fizinės, psichologinės ir emocinės prievartos, vaiko žeminimo ir išnaudojimo, vaiko priežiūros stokos arba aplaidumo formos, sukeliančios pavojų gyvybei, faktinę ar potencialią žalą vaiko sveikatai, išlikimui, vystymuisi ar orumui, taip pat fizinės bausmės.

Užtenka vieno pranešimo valdžios/jėgos struktūroms, pavyzdžiui, dėl vaiko orumo pažeidimo, ir jo tėvai, pagal R.Šalaševičiūtės pasiūlytas sankcijas, netenka savo atžalų be teismo nutarties, tik pareigūnams nutarus (daugiau skaityti čia).

„56/1 straipsnis. Vaiko paėmimas iš tėvų ar kitų teisėtų atstovų

1. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba policija, gavusi pranešimą apie būtinumą užtikrinti ir ginti vaiko teises ir interesus (kai tėvai vengia atlikti savo pareigas auklėti vaiką, piktnaudžiauja tėvų valdžia, žiauriai elgiasi su vaiku, daro žalingą įtaką vaikui savo amoraliu elgesiu arba nesirūpina vaiku) nedelsiant vyksta į vaiko gyvenamąją ar kitą jo buvimo vietą, ir, nustačiusi piktnaudžiavimo tėvų valdžia, nesirūpinimo vaiku, žiauraus elgesio ar kt. faktą, priima sprendimą dėl vaiko paėmimo iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų. Paimant vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų surašomas sprendimas paimti vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų.

2. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba policija, paėmusi vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų, laikinai apgyvendina jį šeimoje, šeimynoje ar socialinės globos įstaigoje. Savivaldybių socialinės paramos skyriai pateikia vaiko teisių apsaugos institucijoms ir teritorinėms policijos įstaigoms institucijų, galinčių visą parą priimti vaiką, paimtą iš tėvų ar kitų teisėtų atstovų, sąrašą.“

Pasaulio šalių, kuriose šis įstatymas jau galioja, praktika rodo, kad vaikai iš šeimų atimami dėl absurdiškiausių priežasčių. Tose šalyse vaikų globos ir įvaikinimo agentūros yra privačios. Kuo daugiau vaikų jos konfiskuoja, tuo gauna didesnį pelną iš valstybės (už išlaikymą) ir iš įtėvių, juos PARDUODANT. Taip. Parduodant (daugiau žr. čia).

Taigi, koks yra Juvenalinės justicijos veikimo modelis bei esminės grėsmės:
1. Sukuriamas toks teisinis pagrindas, kai vaiko nepriežiūra, grėsmė jo sveikatai yra laisvai interpretuojami (būtent taip šiuo metu siekiama pakeisti šį įstatymą ir Lietuvoje).
2. Sukuriamas toks teisinis pagrindas, kai esant menkiausiam signalui (pvz., kaimyno skambutis) vaikas nedelsiant paimamas iš tėvų be jokio įspėjimo ir dažniausiai be galimybės apskųsti šį sprendimą (būtent taip šiuo metu siekiama pakeisti šį įstatymą ir Lietuvoje).
3. Vėliau sukuriamas privačių įvaikinimų agentūrų tinklas, kuris gauna nemažą pelną už kiekvieną atimtą vaiką. Vieno vaiko kaina dažnai siekia dešimtis tūkstančių litų.
4. Palaipsniui daugėja atvejų, kai vaikai iš šeimų išplėšiami vien dėl to, kad:
• vaikas iškrito iš sūpuoklių,
• tėvai suabejojo savo vaiko gydytojo nuomone ir nuėjo pasitarti su kitu specialistu,
• šeimos butas yra „per“ skurdus, „per“ mažai žaislų,
• tėvai neleido pradinukui lankyti seksualinio švietimo pamokų,
• vaikas susimušė darželyje.

Nerimauti tikrai yra dėl ko.

Ką tu gali padaryti?

1. Visų pirma, PRISIJUNK prie mūsų grupės Facebook‘e:
Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų

DALYVAUK diskusijose, organizuojamuose piketuose.

2. Taip pat kviečiame PASIRAŠYTI peticiją:

Peticija. NE juvenalinės justicijos įteisinimui Lietuvoje!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top