Pralaimėjimas LGBT: Oklahomoje dalyvauti vaiko lyties keitime bus nusikaltimas

laikmetis.lt

Nuo šiol Oklahomos valstijoje translytiškumo operacijų atlikimas vaikams, taip pat lytinio brendimo blokatorių skyrimas bus nusikalstama veika.

Oklahomos valstijos gubernatorius Kevinas Stitas pasirašė įstatymą, draudžiantį medicinines transseksualumo intervencijas vaikams; nuo šiol valstijoje už transseksualumo operacijos atlikimą vaikui arba lytinio brendimo blokatorių skyrimą yra taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Šis žingsnis sukėlė JAV progresyvistų pasipiktinimą, o kelios ne pelno siekiančios organizacijos pažadėjo paduoti valstiją į teismą dėl šio įstatymo pakeitimo.

Kaip pranešė „Fox News“, pirmadienį Stitas pasirašė įstatymą SB 613. Pagal naujai priimtą įstatymą lytinės brandos blokatorių skyrimas jaunesniems nei 18 metų vaikams laikomas nusikaltimu.

Įstatymo projekte nusikaltimu taip pat laikomas transseksualinių operacijų atlikimas vaikams arba jų aprūpinimas vaistais, slopinančiais ar atitolinančiais normalų lytinį brendimą.

Pranešama, kad medicinos specialistai, pažeidžiantys naujai priimtus teisės aktus, rizikuoja, kad jų medicinos licencija bus panaikinta, be to, jiems gresia tėvų ir teisėtų globėjų ieškiniai.

Kalbėdamas apie įstatymo projekto priėmimą, gubernatorius Stitas sakė, kad, jo nuomone, šiuo įstatymu įgyvendinamas ankstesnis jo įsipareigojimas išgyvendinti medicininį transseksualizmą valstijoje.

„Praėjusiais metais raginau visoje valstijoje uždrausti visas negrįžtamas lyties keitimo operacijas ir hormonų terapiją nepilnamečiams, todėl džiaugiuosi, kad šiandien galiu pasirašyti šį įstatymą ir apsaugoti mūsų vaikus“, – pažymėjo respublikonų valstijos vadovas.

„Negalime užmerkti akių prieš tai, kas vyksta visoje mūsų šalyje, todėl kaip gubernatorius didžiuojuosi galėdamas ginti tai, kas teisinga, ir uždrausti Oklahomos valstijoje vaikams gyvenimą keičiančias lyties keitimo operacijas“, – tęsė jis.

Kaip pranešama, vasario mėnesį gubernatorius Stitas apie tuo metu svarstomą įstatymo projektą pasakė: „Turime apsaugoti pažeidžiamiausius – mūsų vaikus. Juk nepilnamečiai negali balsuoti, negali įsigyti alkoholio, cigarečių. … juo labiau neturėtume leisti, kad Oklahomoje nepilnamečiams būtų atliekama lytį keičianti operacija.“

Šiomis priemonėmis Oklahoma prisijungė prie 15 kitų JAV valstijų, kurios uždraudė arba apribojo transseksualų operacijas vaikams, o daugiau nei 20 kitų šalies valstijų šiuo metu svarsto galimybę įgyvendinti panašias priemones.

Amerikos pilietinių laisvių sąjunga Oklahomoje pažadėjo užginčyti įstatymo projektą teisme ir pasmerkė šią priemonę kaip „priešišką mokslui“, o medicininę vaikų transseksualumo operaciją apibūdino kaip būtiną tam, kad jaunesni nei 18 metų asmenys galėtų „gyventi autentiškai kaip jie patys“. Prieš įstatymo projektą protestavo translytiškumą palaikantys demonstrantai, kurie šių metų pradžioje užėmė Oklahomos sostinės pastatą.

Protesto organizatoriai įstatymą vadino „genocidu“.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top