Pranciškonai kviečia pagelbėti Sirijoje likusiems krikščionims

Likome keli krikščionys Homso kaimelyje. Kiekvieną kartą, kai einu pro išlikusią mokyklą, man rodos, kad regiu stebuklą – ten dar yra vaikų, sėdinčių suoluose?! Meldžiuos, kad ir šiandien jie grįžtų namo gyvi. Bet negaliu sustot, nes daugelis kaimo žmonių jau stovi „juodojo turgaus“ eilėje, kad gautų bent ką nusipirkt gyvenimui.

Eiti apsipirkti man tapo savotišku darbu. Turiu eiti pas juos, nes garantuotai vėl daugeliui iš jų trūks pinigų, ir jie manęs laukia. Stovėsim ilgas valandas eilėje kartu vildamiesi, kad nereikės bėgti slėptis nuo dar vieno bombardavimo. Rytoj vėl viskas iš naujo… Tokia mūsų kasdienybė Sirijoje!

Br. Halimas OFM

Sirijoje per pastaruosius 3 civilinio karo metus buvo sugriauta beveik visa šalis. Nuostoliai ir karo pasekmės gąsdinančios: žuvo ir buvo nužudyta per 100 000 gyventojų. Iš jų – apie 7000 vaikų, 1730 neturėjo nė 10 m. amžiaus. 700 000 pabėgėlių, o tie, kurie liko, gyvena nežmogiškom sąlygom.

Trūksta elementariausių pragyvenimo priemonių, maisto ir vaistų. Subombarduoti šuliniai ir elektros stotys. Islamistų sukilėliai žudo krikščionis arba liepia priimti islamą. Tarptautinė 2014 m. Taikos konferencija Ženeva-2, bandžiusi spręsti Sirijos krizę, baigėsi be rezultatų, žlugo viltis sukurti humanitarinės pagalbos koridorių išsekusiems žmonėms…

Ir vis dėlto Sirijoje liko 14 brolių pranciškonų, kurie vykdo „NEĮMANOMĄ MISIJĄ“: apgriautuose vienuolynuose ir bažnyčiose apgyvendino 200 žmonių, daugybei šeimų teikia maisto, rūbų ir medikamentų, įsteigė 4 didelius globos centrus (Knauyeh‘e, Yacoubieh‘e, Jser-Elchougour‘e ir Jdeideh‘e), kur 4000 pabėgėliams teikiama būtiniausia pagalba. Sirijos pranciškonai prašo pagalbos!

Kuo gali padėti tu?

Paaukojęs 21 eur (72,45 Lt), aprūpinsi 4 vaikus medicinos priemonėmis.
Paaukojęs 35 eur (120,75 Lt), padėsi išgyvent 4 asmenų šeimai 1 savaitę.
Paaukojęs 63 eur (217,35 Lt), padėsi išgyvent 2 gimusiems kūdikiams.
Paaukojęs 500 eur (1725 Lt), padėsi išgyvent 3 šeimoms 1 mėn. pabėgėlių stovykloj.
Paaukojęs 1000 eur (3450 Lt) padėsi pranciškonų labdaros valgyklai 1 mėn. maitinti žmones.

„Iš tiesų sakau jums, kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte“(Mt 25,40).

Br.Paulius Vaineikis OFM

Daugiau informacijos:
tel. +370 682 67299
brolispaulius@gmail.com

* * *

Paramą galime pervesti

– banko pavedimu:

ATS – IBAN: IT67 W050 18121010 0000 0122691
BIC/Swift Code: CCRTIT2T84A

– internetu: kredito kortele (VISA, MasterCard) ar PayPal – daugiau informacijos ieškoti ČIA.

pakuta.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
"Padėkite

nešioti vieni kitų naštas”…

Kad būtų galima

skambinti kokiu trumpuoju numeriu.

Letas Palmaitis

Pagalba ne vien pinigais, bet ir malda. Sirija – artėjančio Armagedono poligonas.

Kokia cinizmo virsune!

O kas uzkure ta visa chaosa?Ar ne musu geriausias draugas is uz balos!? Ir dar,kam rusofobija ne biznis-https://www.youtube.com/watch?v=k3hvUwnOl3I#t=445

Cinizmo višūnei

o tavo draugelių iš Rusijos plaukuotos rankos, aišku, nesimato?

Skorpė

KAS ČIA PER nesamonės? GAL JŪS apvažiuokit ir pasižiūrėkit kaip LIETUVOS provincija gyvena ir JAI – KOL DAR NEIŠVAŽIAVO IR NESUNYKO TIKRAI REIKIA PAGALBOS …

Skorpė

o Bažnyčia kodėl TYLI – kada mūsų žmonės sKURDINAMI, kada jie vejemi iš namų lygiai taip pat , kaip ŠIE NUOTRAUKOJE, kodėl tyli kada neša mergaitę, kodėl tyli, kada Šitoks savižudybių maratonas jau 23 metai – kodėl neisaiškina , gal koks ginklas naudojamas …iš kur tos savižudybės??? PEDOFILIJA… tik melstis ir RINKTI PINIGUS MOKA 🙁

VaidasVDS

Letai, kiek gi galima apie tuos „armagedonus”. Taip, pagalba reikalinga ir malda, ir pinigais. Bet yra dar vienas dalykas, kurio niekas negali sunaikinti – tai tikras tikėjimas. Žmonės, kurie miršta ar žūsta su tikru tikėjimu, jie yra nemirtingi (išlikę). Jų vaikai, jei jie žūsta kartu, taip pat turi dideles galimybes tapti nemirtingais. O štai tie idiotai, tiek materialistai, tiek religiniai fanatikai, kurie kursto žudymus – tie realiai žudo ne kitus, o žudo save ir tuos kvailius, kurie jais tiki ar pasitiki. Ir nebus to „armagedono”, neskleisk čia tos panikos niekam nereikalingos. Kokia kvailystė yra raginti žmones tikėti tik dėl to, kad neva Dievas tuoj padarys taip, kad viskas subyrės, o tie, kas netiki bus sunaikinti. Tikėjimo įgyjimas per žmonių baimę… Skaityti daugiau »

krikščionis

„Iš tiesų sakau jums, kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte“(Mt 25,40). Mieli broliai pranciškonai, su visa pagarba Jums, noriu paklausti, kodėl stengėtės „nesikišti” ir likti nuošalėje, kai čia, pas mus, ne kažkur toli, buvo plėšiamas vaikas iš gimtų namų, kai nevaikišku balsu klausė mūsų visų: žmonės jūs ar ne žmonės? Pasakykit, kodėl mes vis dar elgiamės kaip tie fariziejai – švarūs, sotūs, mieli ir protingi, bet bijantys atsistoti vaiko priešakyje ir pasakyti „ne, to daryti neleisiu”? Kodėl mes tokie patogūs kitiems ir patys sau? Kodėl homilijos dabartinėse bažnyčiose tokios cukruotos, įtinkančios visokio plauko perėjūnams, iki pašaknų ateistams ir bedieviams? Ar ne laikas priminti visiems, kas yra Dievas? Jis – Tiesa, Meilė ir Gyvenimas. Ar… Skaityti daugiau »

LP kokiacinizmovirsūnei

Pamiršau atsakyti kokiacinizmovirsunei, kad chaosą Sirijoje pradėjo ne tariamieji Ordos priešai „už balos”, bet Ordos paskutiniosios karinės bazės Viduržemio jūroje globėjas, savo paties piliečių sunitų žudikas Bašaras al-Asadas. Kad cheminis ginklas ir kiti nusikaltimai prieš sunitų civilius Sirijos alavitų valdžios buvo vykdomi ir anksčiau (alavitai – linkusi prie šiizmo supagonėjusi sekta, atskilusi nuo islamo ir įsivedusi kai kuriuos išorinius krikščioniškus elementus) – apie tai tegu savo mėgstamo putkino agentai pasiskaito kad ir rusiškoje Vikipedijoje, Алавиты). „Už balos” iš pradžių imta smerkti al-Asadą, bet reali parama prieš jį sukilusiems siriečiams buvo tik žodinė. Tačiau kada į Siriją ėmė plaukti savanoriai sunitai džihadistai vykdydami religinę pareigą palaikyti savo brolius (beje, geras pavyzdys krikščionims), o tai susikirto su Sirijos sukilėlių demokratų interesais, „už… Skaityti daugiau »

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top