laikmetis.lt
„Prancūzija negali būti politkorektiška, jeigu nori įveikti islamą savo šalyje,“ – sako Alžyro rašytojas, Arabų literatūros premijos laureatas Boualem Sansal (Bualemas Sansalis).
Minint Bataclano (Bataklano) žudynių šeštąsias metines arabų rašytojas sutiko pasidalinti mintimis su dienraščiu „Le Figaro“. 2015 metų rudenį grupė islamo teroristų įsiveržė į Bataclano klubą Paryžiuje ir nužudė 80 žmonių. Pasak autoriaus, į tokį išpuolį prancūzai tesugebėjo reaguoti „ašaromis ir lemenimu“. Prancūzija buvo pažeminta, o taip pat ir jos kariuomenė, policija ir žvalgyba.
Anot B. Sansal, tik „didysis apgręžimas“ galėtų Prancūzijai duoti šansą išvengti „libanizacijos“ ir „alžyrizacijos“. „Susidūrusi su islamu Prancūzija neteko sugebėjimo mąstyti, veikti ir valdyti. Ji tik nuolaidžiavo ir, panašu, darys tą ir toliau. Aukų metinių minėjimai nepadės įveikti islamizacijos, Musulmonų akyse tai yra silpnumo ženklas, kuris dar labiau žemina Prancūziją“, – įsitikinęs arabų rašytojas.
Anot pašnekovo, su politkorektiškumu pasiektas jau toks lygmuo, kad dogmų ir savo musulmoniškos bendruomenės varžomi islamistai gali atviriau kalbėti ir jaustis laisvesni nei eiliniai prancūzai. Boualem Sansal dėstė, kad labiausiai tikėtinas scenarijus Prancūzijai „tai pilietinis karas, po kurio seks islamiška, karinė diktatūra šalyje“. Anot rašytojo, vienintelis kelias to išvengti – Paryžiaus politikams imtis neatidėliotinų veiksmų, ignoruojant bet kokį politkorektiškumą.
Paklaustas apie artėjančius prezidento rinkimus šalyje, B. Sansel teigė, kad vienintelis tikrai įdomus kandidatas yra itin konservatyvių pažiūrų žurnalistas Ericas Zammouras (Erikas Zamuras), raginęs imtis karinių veiksmų prieš islamo getus valstybėje. „Įdomus yra tik Zemmour, jis nubrėžia visas rinkimų temas, toną, ypač apie šalies islamizaciją ir migraciją. Visi kiti kaip pingvinai ir antys gali tik įmituoti jį, sekti iš paskos, bet yra nieko verti“, – teigė autorius.
Boualem Sansal, 72 –ejų rašytojas, 2012 m. laimėjęs Arabų literatūros apdovanojimą, ne kartą yra perspėjęs dėl islamo radikalizacijos musulmonų kraštuose ir to pasekmes Europai. Alžyre, kuriame autorius gyvena, daugelis jo knygų dabar cenzūruojamos valdžios. Autorius publikavo naują knygą Prancūzijoje pavadinimu „Draugystės, pagarbos ir perspėjimo laiškas tautoms ir kraštams“.
Pilietinio karo pavojus Prancūzijoje tampa vis plačiau aptariama tema, kurią ypač paskatino atviras prancūzų karininkijos laiškas šių metų pradžioje, perspėjantis apie galimus masinius ginkluotus konfliktus šalies viduje.
Šaltinis: Remix News