Prancūzijos miestelio meras tapo pirmąja politine figūra, pakeitusia lytį jau išrinkus

laikmetis.lt

Estevelio (Pas de KalPrancūzija) 63 metų meras paskelbė pakeitęs lytį.

Gimęs vyru, mažo miestelio meras pareiškė toliau norintis gyventi kaip moteris.

Dabar translytis tapo pirmuoju politiku šalyje, kuris keitė lytį jau eidamas savo politines pareigas, praneša „Valeurs Actuelles“.

Meras, gimęs kaip Alain, miesto tarybai pareiškė pagaliau būsiantis tokios išvaizdos, kokios pageidauja, praneša „Le Parisien“.

„Daugiau nei 22 metus tarnauju savo miestui. Dėl atvirumo dabar jaučiu poreikį išreikšti savo skirtumą asmenybėje“, – sako Estelle Szabo.

Miestelio taryba susirinko balsuoti dėl E. Szabo, kaip moters, tolesnio mandato. Posėdžio pabaigoje ji pritarė translyčio prašymui toliau dirbti meru, tik jau kaip moteris, rašo „CNE News“.

Po balsavimo meras nusprendė viešai paskelbti apie savo lyties keitimą.

Translytis teigė, kad džiaugiasi, kad savivaldybės taryba „atnaujino pasitikėjimą“ juo ir pareiškė, kad tokiais pokyčiais norėjo aiškiai parodyti, jog „galima būti kitokiu žmogumi, šiandien nebūtinai visada priimtinu“, ir tuo pačiu metu eiti politines pareigas miestelyje.

Kitą dieną po balsavimo E. Szabo nusprendė savivaldybės darbuotojams ir gyventojams pristatyti savo lyties pakeitimo faktą.

2 000 gyventojų turinčios komunos meras taip pat paskelbė, kad nori viešai pasidalyti savo patirtimi ir pranešė apie savo lyties keitimą tokiais žodžiais: „Kurį laiką man reikėjo atsitraukti, ypač siekiant apsaugoti savo asmeninį gyvenimą. Tačiau didžiuojuosi tuo, ką padariau dėl šio mažo miestelio, nenorėjau jo apleisti“.

Kaip rašo „Le Parisien“, politinis veikėjas jau prieš kelias savaites pradėjo savo „civilinės būklės keitimo procedūrą“. Valstybės institucijos su tuo sutiko be jokių problemų“ ir nutarta, kad merui „teisiškai įmanoma“ toliau dirbti kaip moteriai.

1 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top