Prancūzijos prezidento rinkimai: Popiežius nežino, „iš kur atsirado“ Macronas

Balandžio 29 dieną, šeštadienį, popiežius Pranciškus per spaudos konferenciją, surengtą lėktuve, skrendančiame po vizito Egipte į Romą, atsisakė pateikti nors kokį patarimą Prancūzijos piliečiams, už kurį iš dviejų kandidatų jiems derėtų balsuoti antrajame prezidento rinkimų ture.

Popiežius Pranciškus patikino nežinantis, „iš kur atsirado“ Macronas

„Pasakysiu atvirai: aš nesuprantu Prancūzijos vidaus politikos“, – prisipažino popiežius Pranciškus, per lėktuve surengtą spaudos konferenciją paklaustas apie Prancūzijos katalikus ištikusį gundymą „rinktis populizmą ar ekstremizmą“.

Ir pridūrė: „Netgi su buvusiu prezidentu François Hollande‘u stengiausi palaikyti gerus santykius. Kadaise buvo įsiplieskęs net konfliktas, tačiau mes galėjome kalbėti ir apie tai“. Greičiausiai taip popiežius Pranciškus užsiminė apie diskusijas dėl gėjų santuokos arba Vatikano atsisakymą priimti skiriamuosius raštu iš ambasadoriumi gėjaus, Prancūzijos paskirto atstovauti jai Vatikane.

„Stipri dešinė“

„Aš nežinau nė vieno iš dviejų kandidatų istorijos. Žinau, kad vienas yra iš stiprios dešinės, o kitas – aš nežinau, iš kur jis yra, todėl negaliu pasakyti savo nuomonės“, – atsakė jis juokdamasis, neįvardydamas kandidatų vardais.

Per Amerikos rinkimų kampaniją popiežius buvo ne toks atsargus. 2016 m. vasario mėn. Popiežius Pranciškus ir Donaldas Trumpas, tada dar tik respublikonų kandidatas pirminiuose rinkimuose, neslėpė giluminių savo pasaulėžiūrų skirtumų.

„Žmogus, kuris nori statyti sienas, o ne tiltus, nėra krikščionis,“ – tąkart pasakė popiežius ir išprovokavo piktą D. Trumpo reakciją, pareiškusio, jog tokia religinio lyderio „abejonė kito žmogaus tikėjimu“ yra tiesiog gėdinga.

Parengta pagal liberation.fr

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top