Precedentas JAV skalūnų pramonėje: teismas nubaudė žmonių sveikatai ir žemei hidrauliniu ardymu kenkusią bendrovę

15min.lt

3 mln. dolerių – tiek, kaip nusprendė Dalaso teisėjas, „Aruba Patroleum“ yra skolinga vietos šeimai už tai, kad hidrauliniu plėšymu tyčia sukėlė nepatogumų privačioje teritorijoje, rašo salon.com.

Bobas ir Linda Parr kompaniją į teismą padavė 2011 metais, teigdami, kad bendrovės 22 gręžiniai, kurie visi yra jų 40 akrų ploto teritorijoje, sukėlė reikšmingą žalą jų sveikatai ir žemei.

„Mes negalime gerti savo šulinio vandens. Mes negalime įkvėpti oro taip, kad nesusirgtume“, – sakė Robertas Parras. Šeima taip pat liudijo, kad jų duktė Emma kentėjo nuo pasikartojančių nosies kraujavimų.

Šeima gaus 2,925 mln. dolerių kompensaciją: 275 tūkst. dolerių skirti už nuosavybės nuvertėjimą, 2 mln. dolerių – už skausmą ir kančias, 250 tūkst. dolerių – už būsimą fizinį skausmą ir 400 tūkst. dolerių už moralines kančias.

Šeimos advokatas sako, kad tai yra pirmasis verdiktas hidraulinio plėšymo technologiją taikančioms bendrovėms JAV istorijoje. Teisininkai sako, kad tai yra svarbus precedentas – kompanijos vis išvengdavo bausmių, nes industrijai puikiai sekėsi slėpti dalį informacijos nuo žmonių, todėl bendroves su vietos problemomis susieti buvo sunku.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top